New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet

 Post Reply Post Reply
Author
Reaper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reaper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim savjet
    Posted: 19 Ožujak 2015 at 22:13
Pozdrav... Fulao sam temu prije koji sat kompletno, pa cu sada postati ovdje.. pa ako ima netko volje da pomogne oko mog slucaja...sada mogu ici malo u detalje...

Dakle imam 23 god, 183 cm 77 kila..Poceo sam prije 2 tjedna ici u teretanu.. Dosta prije toga sam se poceo informirati oko prehrane prvenstveno jer je to 60% svega,, i kad sam si donekle poslozio plan rada, krenio sam...

Radim po programu beginners blast off, s tim da sam od sljedeceg tjedna mislio pocet sa drugacijim programom sto cu isto napisati...

U ta dva tjedna sam radio Pon-Uto-Cet-Pet,, ostale dane odmor.. split trening neki osnovni obicni, za pocetak..

Na vaganju prvi dan sam imao 80,3 kg, to je bilo cisto onako informativno prvo vaganje, pa sam mislio svaki 2. tjedan vaganje ,  da imam podatke.. volim si zapisivati stvari... medutim danas , nakon 2 tjedna, izmjereno 77,5 kg...nebih se ja s tim previse zamarao, ali nisam siguran da idem u dobrom pravcu..bolje da se nisam ni vagao haha...

Jedem 6 obroka dnevno, sve sto trebam , a i nesto sto ne trebam... i to jedem dosta...jasno mi je da je sada metabolizam ubrzao , jer prije toga sam jeo svakako preko dana, nekad 2 obroka nekad 5.. Mjerio sam si bodyfat sa trakom.. bilo je 18% mislim... iako je mozda malo netocno, daleko da nemam sala na tijelu, ali nebi rekao da imam toliko... radim u vojsci tako da sam dosta fizicki spreman... ali mi je cilj nesto vise... dobit na misicnoj masi.. i onda se definirat za god dana,, naravno zavisi od napretka... whey i dextroza poslije samog treninga , i nakon toga sat vremena i jedan obilan obrok,, pa vecera posni i orasi... unosim dosta ugljikohidrata i proteina kroz krumpire, tjesteninu, integralni kruh , odnosno tunu , piletina, bijelo meso, jaja, itd.. svasta ubacam u sebe tokom dana..

Ako tko ima neku pametnu neka kaze... jedino sto mi pada na pamet jest da sam u nekom debelom deficitu sa kalorijama a da o tome neam pojma... nebi trebao bit...
Back to Top
Hellix View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hellix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2015 at 00:09
ja treću godinu treniram pa očekujem nešto, nemožeš nakon par mjeseci očekivati čuda!
doduše mlađi si ali svejedno....
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2015 at 11:47
najbolje bi bilo da si izračunaš TDEE i par dana brojiš kalorije da znaš 100%, puno teže je pojesti (samo) 2000 kalorija kad jedeš sve "dobre" namirnice, nego kad jedeš... svašta :P tako da iako jedeš 5 obroka koje ti smatraš popriličnima i tebi su više nego dovoljni da te zasite, zapravo ne unosiš dovoljno kalorija u skladu sa svojom fizičkom aktivnosti. Kreni tu, pa ako budeš recimo dva tjedna unosio dovoljno kalorija i dalje jednako gubio ili stagnirao na težini možemo gledati dalje.

druga stvar su omjeri namirnica, sve si fino nabrojio, ali ne i koliko čega, što također igra ulogu kad želiš dobiti na mišićnoj masi
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Reaper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reaper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2015 at 00:44
Ma ne ocekujem cuda nikakva, nego bas suprotno, ocekivao sam da se nece nista mjenjat tako rano.


@Trip-to-fit : Nema drugog objasnjenja nego da unosim premalo kalorija, u pravu si.. Moram priznat da ne brojim kalorije bas.. mozda sam par dana da znam okvirno... "pravom" hranom ne mogu nikako nabit te kalorije sto mi trebaju, dok sa kojecim mogu,,a to mi bas i ne treba... iako jedem do otkaza kako bi se reklo, malo i vise, to sve bude malo.. Pratit cu naravno i dalje kako ce se to kretati,.. znaci pojacavam malo kalorijski unos tijekom dana :).. hvala na odgovorima

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 06:16
Ne moraš brojati, samo pojačaj obroke. Dobro je znati koliko i šta i možeš i tim putem ako imaš volje, ali ako bi te to zamaralo samo pojačaj porcije i prati kilažu. Očito jedeš malo, da, i možda ti neće trebati puno da se ukopaš na mjestu sa kilažom, a onda još malo dodaš da počneš dobivati ;) 

Ako si sit hrane najbolje ti se poigrati sa masnoćama. Pojačaj orahe na kraju dana, dodaj koju žlicu ulja u povrće, napravi i koji tekući obrok u međuvremenu i skupi će se brzo, bez brige Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.