New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet! Hvala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet! Hvala

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2007 at 23:02

 Hm.... nemoj jesti stapice i slicno.... to bas ono...kad ti dodje da malo "zgrijesis"....

Pojedi radje evo ovo gore navedeno sta ti je Mr.G. napisao....

Ja znam pojesti i brusnice, suhe smokve i tako....

Jogurt sam cula da bas nije dobar ako zelis gubiti....ne znam sada jel to tocno...nesto sa povisivanjem inzulina ili tak nesto..... pa... ako netko zna nesto u vezi toga;)

Back to Top
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 12:11

 zanima me ovo sto je napisao Mr.G .... Orasasti plodovi? kolicina? znam da su zasitni ali su i jako kaloricni ?  Eh, dalila da bar jedem suhe smokve! zadnji put je bio stvarno zadnji put! ne mogu podnjeti taj miris! eventualno suhe marelice ili nesto slicno! brusnice su mi preslatke!

Moram se pohvaliti da imam 2 kg manje ! s tim da jos nisam pocela vjezbati onak za istac!  jedini mi je problem pratiti tocan unos kalorija da bi si svaki dan tocno izracunala bazni metabolizam(š200kalc). ali ak ide dole valjda sve radim ok.     

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 13:16
Super

Orasasti plodovi: Orasi, bademi, ljesnjaci, kikiriki, pinjoli, pistacije...

"Nutricionisti preporucuju svakodnevno konzumiranje orasastih plodova u kolicni jedne sake jer imaju pozitivan utjecaj na vase zdravlje, a dodatkom hrani vas recept mogu pretvoriti u kulinarsko umijece..."
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 21:42
Originally posted by HELENA HELENA wrote:

 zanima me ovo sto je napisao Mr.G .... Orasasti plodovi? kolicina?

 

Nikakvi orasasti proizvodi. Tebi to ne treba. To je zdrava, a ne dijetna prehrana!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 21:47

 A i bojim se da ces se ti zaigrati sa tih 5, 6 obroka dnevno.

Drzi se ti bolje dorucka, rucka i lagane vecere i jednog meduobroka, s tim da pazis da ti obroci imaju do 300 kcal. To je jaaaako malo, vidjet ces ako budes isla vagati, ali ti je bitno postaviti prioritete.

I nemoj jesti izvan kuce! Rijesi se ekipa-klopanja i sendvica s nogu kad umires od gladi, to ce ti vec napraviti promjenu.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2007 at 21:51

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

©to se tice mrsavljenja, princip je jednostavan (naravno jednostavan je samo za reci ga) , ali uglavnom trebas smanjit unos kilokalorija ali uz adekvatnu prehranu, koja sadrzi optimalne kolicine svih komponenata (55-60% ugljikohidrata, do 30% masti i š0-š5% proteina).



 

Takoder se ne mogu sloziti ni s ovih 55-60% ugljikohidrata.

Zene su po prirodi sklonije dobivanju masnih naslaga, a uh ce tome samo pridonijeti. Okreni si prehranu na proteine i povrce. Naravno, sto manje masti.

Tvom ogranizmu ne treba energija, nego ga treba natjerati da trosi energiju koju je uskladistio, a uh i masti su upravo ti koji ti daju energiju. Uzmi se L-carnitin da ti pomogne u tome.

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2007 at 18:13
 Ugljikohidrati su neizostavan dio prehrane i nikako ih ne treba izbjegavati. Izbjegavanje ugljikohidrata ili bilo kojeg drugog nutrijenta na duzi rok moze imati ozbiljne posljedice po zdravlje.
www.fitness-trening.com
Back to Top
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2007 at 19:18

glava mi puca! opet imam par razl. misljenja . Sva mi se cine bar dijelom ispravna! iz iskustva znam da ako cu nesto u potpunosti izbaciti, te kasnije to normalno poceti jesti, dobit cu sve kile nazad! to je bio slucaj s kruhom,cokoladama, itd... Ovih 5 obroka jednstavno ne stignem ni pojest tak da su mi kolicine jos uvijek malo vece nego sto bi smjele bit ( za 3 obroka ), no dobro! nesto je krenulo dolje!

ovo sendvici-ekipa!!!!!! : to me jos uvijek muci!!!!!!!     glupa navika koje se moram rjesiti podhitno!!!!!!!

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2007 at 22:54

Originally posted by fitnessHr fitnessHr wrote:

 Ugljikohidrati su neizostavan dio prehrane i nikako ih ne treba izbjegavati. Izbjegavanje ugljikohidrata ili bilo kojeg drugog nutrijenta na duzi rok moze imati ozbiljne posljedice po zdravlje.
 

           decko je u pravu

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2007 at 23:33
 Ja i ugljici nikako da se sljubimo, tako da mene mozda i nije najbolje poslusati po tom pitanju....
Back to Top
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 16:00

Hi svima! potrudila sam se  pa sam otisla do endokrinologa u vinogradsku ! zena mi je dala redukcijsku dijetu u kojoj imam 5 obroka. cijeli dan dozvoljen je unos od š500 kalc. , samo me brine to sto se u npr.rucku jede sve zajedno ! (uglj., prot., masti,-sve! ) zar ne bi trebalo to nastojat u obrocima odvajat!?  uostalom kaj se sad s tim ''redukcijska'' zeli?  SKINUT KILE-ok! , UBRZAT METABOL.-?, ?????

 

Edited by HELENA
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 16:24
Pa sama rijec 'redukcijska' govori da se nesto zeli smanjit...inace redukcijska dijeta bi trebala znacit mrsavljenje, skidanje potkoznog masnog tkiva i sl. 
Back to Top
elai View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote elai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 17:04

 

Helena, napisi nam tu dijetu, bas me interesira sto se sve jede i koliko se razlikuje od moje i mislim da te ne mora brinuti sto se za vrijeme rucka jede sve zajedno (UH, proteini i masti), bitno ja da se UH smanje u drugom dijelu dana ili da ih se potpuno izbjegava.

 

 

 

ela
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 20:03
 Stvarno neznam koji ti je to "strucnjak" rekao da u obrocima trebas odvajati nutrijente tj. jesti odvojeno proteine ugljikohidrate i masti. Danas covjek na internetu moze naci stvarno puno dobrih stvari i savjeta, ali ima i svakakvih gluposti. Posto o prehrani uvelike ovisi nas zivot odnosno zdravlje trebali bi malo pazljivije gledati tko stoji iza pojedinih tekstova, odnosno kakve kvalifikacije ima. Tebi je lijecnik i to endokrinolog savjetovao da jedes nutrijente proteine, ugljikohidrate i masti u istom obroku, a ti to dovodis u pitanje jer si vjerovatno cula od nekog tko nema veze sa prehranom da ih moras razdvajati.
www.fitness-trening.com
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 20:14
Originally posted by HELENA HELENA wrote:


samo me brine to sto se u npr.rucku jede sve zajedno ! (uglj., prot., masti,-sve! ) zar ne bi trebalo to nastojat u obrocima odvajat!?

 




naravno da se jede zajedno zato kaj se i treba. a ovo da se odvaja su gluposti na kojima se temelji UN dijeta koja je cisto s**nje

Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2007 at 20:19
sori, ovo sam malo grubo rekla, al zivcira me kad ljudi cuju nesto od neke zadnje babe pa vjeruju da ce to djelovat jer je npr. stefica tako skinula 5 kila...

moras znat sve o dijetama prije neg kaj se ides upustat uopce u njih jer postoji velka sansa da ce bit jos gore nakon dijete
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.