New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet! Hvala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet! Hvala

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim savjet! Hvala
    Posted: 06 Prosinac 2007 at 13:24

Registrirala sam se na ovaj forum iz jednog,jedinog razloga: imam tek š7 god ,a bez obzira na to imam skoro 80 kg. jedini mi je spas u cijeloj prici taj da sam visoka š76 i da za sada koliko toliko svoje kile dobro nosim. ( nisam stupasto gradjena, i previse salasta , vec figure tipa pijescanog sata.). cijeli zivot, jos od kako sam bila klinka i mali agresivac , bavim se sportom ; judom ( te povremeno odlazim u teretanu.) bas zbog toga sto vec imam previse kila a tek toliko godina brinem se kako dalje!? kao sto sam spomenula bavim se sportom cijeli zivot i zbog toga sam dosta misicava sto mi je otezavajuca okolnost pri gubljenju kilograma jer ne odlazi tamo gdje bi trebalo! podrucje s kojim imam najvise problema su noge. tu gomilam najvecu koncentraciju sala. gotovo svo salo tijela ,rekla bih. bila sam na raznim dijetama ( na koje se i onako i tako odlucujem u suzama,jer sam katastrofa sto se tice karaktera-popustljiva) koje nisu bile dugorocne i uvijek se vracalo i vise nego sto je otislo! zadnje s cim sam se zeznula bila je UN dijeta,s kojom sam smrsavila š2 kg, a vratilo se š5. svijesna sam svoje greske i oplakujem se uz cokoladu, a sto je najtuznije od svega, svijesna sam svega. zapravo ne znam od kud da ponovo krenem! nekim kazu ; ne jedi slatko i kruh , drugi;smanji kolicine a jedi sve dok treci govore ; doslovno treba zasit usta! sto je od svega bar najpravilnije?! spremna sam na promjene, sad samo treba krenut! svaki savjet je dobrodosao i zahvalna sam na njemu!  hvala, Helena.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 15:32
što se tice mrsavljenja, princip je jednostavan (naravno jednostavan je samo za reci ga) , ali uglavnom trebas smanjit unos kilokalorija ali uz adekvatnu prehranu, koja sadrzi optimalne kolicine svih komponenata (55-60% ugljikohidrata, do 30% masti i š0-š5% proteina).

Dijete nepotrebno potenciraju neke namirnice, a istodobno potpuno iskljucuju neke druge namirnice tako da nikako nisu preporucljive. A i javlja se uvijek taj tzv. jo jo efekt.

Dakle bitna je raznolikost i uravnotezenost prehrane, i naravno tjelesna aktivnost, a kako kazes da ti redovno treniras to tebi nije nikakav problem.

Dakle, jesti vise obroka sa manjih sadrzajem (recimo 5 puta na dan po malo), izbjegavati kasne vecernje obroke. Za medjuobrok pojedes neko voce tipa jabuka, banana i sl. Piti cim vise tekucine i cim vise se kretati naravno.

Ako ides i u teretanu najvise se posveti crobnim vjezbama (znaci trcanje, orbitrek, itd)




Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 18:18
 Hvala! ukoliko netko ima neki dobar plan prehrane, bila bih zahvalna!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 18:20

Evo, reci cu ti Istinu O Pravilnoj Prehrani (TM)

Izracunaj svoj bazalni metabolizam i "otkini" nekih 20-30% posto zelis smrsaviti. To je tvoj pozeljni (dnevni) kalorijski onos. Njega trebas ravnomjerno podijeliti na recimo 5 obroka. Moj prijedlog:

dorucak: muesli s polumasnim mlijekom
medjuobrok: voce
rucak: piletina s zelenom salatom
medjuobrok: zobene pahuljice s bademima i polumasnim jogurtom
vecera: povrtna juha

Istovremeno se moras pobrinuti da ti metabolizam bude "brz". Mislim sa su crobne aktivnosti tipa trcanje i plivanje najbolje u tom pitanju.

Hrana s visokim glikemiskim indeksom i velikim udjelom zasicenih masnih kiselina je naravno nepozeljna. Opcenito je ovo jako pouzdan kriterij u odabiru pravilne prehrane. Na primjer, kruh ima visoki glikemiski indeks, sunka ima velik udio zasicenih masnih kiselina, dok mlijecna cokolada ima oboje.
 


 

Edited by šime
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 20:05

 Bazalni metabolizam -20-30%?

Ne znam bas...ako je cura aktivna..ide u skolu, uci, trenira....  mislim da bi bar bazalni metabolizam trebala pokriti......

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 20:36

80kg .... haloooooooo!
Back to Top
vicPa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vicPa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 17:47
Pozdrav svima. Vidim da znate o cemu pricate,ali meni je ,nekako, sve to sa bazalnim metabolizmom velika nepoznanica, pa... ? Ako bi mi netko mogao reci kako se racuna bazalni metabolizam i sto to zapravo znaci? Stvarno me zanima. Hvala.
Ja znam da nista ne znam
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 18:23

Mislim da vec postoji tema o bazalnom metabolizmu na ovom forumu.
Imas link "pretraga" na vrhu foruma...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 19:01
 pa da...ali ako ih zeli trajno izgubiti nebi trebala usporiti metabolizam...sta ne....
Back to Top
vicPa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vicPa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 20:57
Hvala šime.Nasao sam temu i sve je ok objasnjeno. Ajde molim te baci oko na moju temu. Pod nutricionizam, Tema: Zdrava i Kvalitetna Prehrana.Vidim da se razumijes pa me zanima tvoje misljenje.
Ja znam da nista ne znam
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 21:40

Koliko ja znam, metabolizam usporavaju tjelesna neaktivnost i veliki  razmaci izmedju obroka... Tako da, ako bude jela 5+ obroka dnevno (svaka 2-3 sata) i ako bude bila fizicki aktivna svaki dan, onda mirne duse moze jesti manje od svojeg bazalnog metabolizma i kile ce "padati".


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2007 at 14:29

Ja iz iskustva kazem da nece moci funkcionirati uskoro...malo vise ipak treba jesti....u 5-6 manjih obroka.....i nastojati vise proteine papati kako se dan blizi kraju....

Malo ce sporije gubiti...ali trajnije...i neka joj takva ostane prehrana.... eto.... Pozdrav.....

Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2007 at 15:52
 Potpuno se slazem s dalilom, ...barem iz svog iskustva mogu reci, da s malo hrane moze jako brzo odustati, bitno je samo sto ce kada jesti, i ...naravno forsirati cardio dok se stvari ne izbalansiraju, a onda ce ionako vec znati koliko je potrebno za odrzavanje stecene kilaze
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2007 at 16:12
 Drago mi je da se netko slaze sa mnom....
Back to Top
HELENA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HELENA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2007 at 19:14
 Puno hvala svima na trudu i vremenu ! stvari su sad puno jasnije ! hvala i curama na zenskoj solidarnosti! jedini mi je problem sto mi se cini da s ovih 5 manjih obroka jedem vise nego ikad jer non-stop nesto zvacem! napominjem 5 manjih!   prije sam pojela 2-najvise 3 obroka ali uglavnom gluposti i kolicinski puno,tak da je ovo mali ali pozitivni sok! imam pitanje u vezi s medjuobrocima! ako to nije neko voce, da li to mogu biti tipa: stapici ili nesto tipa toga! znam da je ugljikohidrat ali u svoj brzini dana ....!? pitam jer sam cula da uzasno dizu secer!?   hvala unaprijed!   
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2007 at 19:55
Medjuobroci :
- voce
- povrce
- integralna peciva
- jogurt
- orasasti plodovi
itd itd.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.