New Posts New Posts RSS Feed - molim pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

molim pomoc

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: molim pomoc
    Posted: 27 Kolovoz 2013 at 17:31
Pozdrav svima,

Došao je i taj dan kada sam odlucila da cu nešto poduzetni kako bi se osjecala bolje u vlastitoj koži.
pocela sam citati razne clanke, forume i u masi svih tih informacija više ne znam odakle poceti pa bi vas molila za pomoc...

Prije 3-4 mjeseca skinula sam insanity program i odradila sam 2 tjedna. S obzirom na to da sam pocetnik i da nemam ama baš nikakve kondicije nisam uspjela izvoditi sve vježbe pa sam neke zamijenila sa svojima i bilo mi je super :) no ubrzo sam odustala jer došlo je ljeto i ošla na more... :)

sada kada nam je ljeto poprilicno na kraju, odlucila sam da cu završiti zapoceto, no citajuci forume naišla sam na neke informacije koje me bune, dosta puta sam znala naici na recenicu "insanity nije za pocetnike", dok neki kažu zašto ne. Takodjer, razmišljala sam da si skineM i P90x pa da možda to odradim, no sada ni sama ne znam šta je bolje i efikasnije. Moj cilj je izgubiti višak kila, izgubiti masnocu i naravno dobiti mišicnu masu.
Visoka sam 163cm i imam 61-62kg, problematicno podrucje su moj bokovi
:(

Molim vas ako imate kakav savjet da se javite :)




Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 17:43
za pocetak dobrodošla gle, ukoliko si mogla 2 tjedna odraditi insanity sa zamjenskim vježbama ne vidim razlog zašto ga ne bi uspjela odraditi do kraja. Na kraju krajeva, nakon mjesec dana ces ojacati i moci ces odraditi vjerovatno sve vjezbe. I insanity i P90X su aerobno/anaerobni programi i kao takvi mogu posluziti za skidanje masti. Naravno, ono što je kljucno je prehrana jer badava svi novi, super programi ako ne paziš što jedeš. Možeš ovdje pisati svoje jelovnike i ostale nedoumice pa ce ti netko iskomentirati
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 21:59
Dobro nam došla:))
Kreni ponovno nema razloga da odustaješ, pogotovo ako si bila zadovoljna
Back to Top
andeo_s_greškom View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote andeo_s_greškom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 09:01
Vali, lijep pozdrav!
Svakako ti preporucujem da radiš Insanity. Odradila sam ga 2 puta i cesto kombiniram pojedine vježbe s teretanom. Samo budi oprezna s izvodjenjem vježbi, modificiraj ih prema tome koliko možeš. Imam frendicu pocetnicu koja je malo zeznula stvar s tim. Pokušavala je raditi kao oni i nakon završenog programa imala je problema s zglobovima. Ona i inace ima problema s kostima tako da ne mislim da se tebi isto može dogoditi. Samo oprezno i pametno!
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:04
Originally posted by Vali Vali wrote:

no citajuci forume naišla sam na neke informacije koje me bune, dosta puta sam znala naici na recenicu "insanity nije za pocetnike", dok neki kažu zašto ne.




To je i mene zbunjivalo, ali radila sam (tj. još uvijek radim) kao i ti, u granicama svojih mogucnosti. Važno je dati sve od sebe ali ne i riskirati ozlijede. Kao što kaže Shaun T: "Never sacrifice form." Wink
I sretno sa ostvarivanjem ciljeva. Tongue
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:46
...onda nastavljam vježbati s Shaun T-om :)

e sada me zanima što se tice prehrane, da li se moram striktno držati njihovih pravila ili mogu nekako kombinirati po svome? takodjer me zanima kako da odredim koliko mi je potrebno ugljikohidrata, bjelancevina i masti? vidim da puno ljudi prica o tome, no ne mogu skužiti po kojem principu to odredjuju? (kao što vidite totalni sam laik
u ovom polju :( )

u principu, vec duže vrijeme pokušavam "jesti zdravije". Ujutro prvo što stavim u sebe je malo mlijeka sa 2 žlicice lana, nakon toga pojedem zobene s mlijekom i žlicicom meda ili si skuham zob... :)
rucam oko 13-14h nekada i kasnije i pokušavam odvajati proteine od ugljikohidrata (ovisno o tome što mi se jede taj dan) i 1 šnitu kruha (u zadnje vrijeme jedem raženi).Obrok mi je dosta malen, znaci na tanjur stavljam stvarno male porcije :)
I onda dodje vecera... :)
inace živim s deckom koji voli papati pogotovo navecer, ali on ima srece što se njemu baš ništa ne prima :) i kako sam i ja vec gladna i neda mi se kuhati tonu toga posegne za onim masni, prženim krumpiricima i zeznem cijelu stvar, ili mi se zna desiti da mi se neda kuhati uopce pa narucimo pizzu... uhh :( i onda sam ljuta na samu sebe, ali se tješim "ma od sutra krecemo ponovno i nemam kikseva" i to se tako vrti ukrug... :(



Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 12:09
vec u dorucku ti fali proteina.. ubaci posni sir radije umjesto mlijeka..
nemoj odvajat proteine i uhljikohidrate, to nema smisla..
vecera uglavnom posni sir i neki izvor masnoca kao orasasti plodovi..

jedes premalo.. izracunaj bazalni metabolizam, zatim tdee.. proteine imaj oko 2g po kg tezine, ako su ti ugljikohidrati veci, onda smanjis masti, i obrnuto..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 12:20
ok, izracunala sam oboje, e sada da te pitam, da li da unosim kcal onoliko koliko me je ispalo pri izracunu ili mogu unositi nešto manje? :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 12:26
manje.. jedes izmedju bazalnog metabolizma i tdee..  nikad ne ides ispod bazalnog metabolizma..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 12:37
evo, bmr mi je ispao 1438, a tdee (uzela sam umjerenu aktivnost) 2229... e sada na stranici piše da bi trebala 500 kcal dnevno unositi manje i to 250kcal smanjiti unosom hrane, a 250kcal potrošiti nekom fizickom aktivnošcu... :) znaci, jel to to? :)

btw HVALA ! :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 12:57
jes, to je to kreni sa 1900 kcal i onda kad dode do zastoja postepeno režeš, recimo 100kcal sve dok ne budes zadovoljna tj. dok ne dodes do kcal svog bazalnog 1400.
sretno i pozz Shaun T-a
cookies are for pussies
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 13:20
hocu i hvala... ;)
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 17:29
evo mene opet... :)
ovako, zanima me da li se mogu jesti razna variva (od povrca, grah ... ) ? i ako unosim cca 2g proteina po kilaži, koliko bi onda trebala unositi uh i masti?
Back to Top
Vali View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2013 at 12:36
Evo ljudi ovako imam jedan mali problem: ukupan broj kcal tijekom dana uglavnom ne prelazi 1300kcal, što je premalo po izracunu jer mi je bazni 1427, a stvarno ne znam kaj da još ubacim! I ono najgore gladna sam. Ako imate kakav savjet molim vas, kažite…

s obzirom da vas pratim cijelo vrijeme i non-stop kada uhvatim slobodnog vremena visim na forumu, malo sam promijenila plocu u glavi… kada sam krenula sa mršavljenjem cilj mi je bio da izgubim višak kila i otopim masne naslage… e sada je nešto drugacija prica… :) voljela bi definirati svoje tijelo, iskreno, nije mi toliko bitno što ce pokazati vaga, vec ogledalo… da, voljela bi imati plocice na trbuhu, prcastu guzu, lijepo definirane ruke i noge… :)
Pocela sam razmišljati o uzimanju shakea, ali iskreno nisam neka ljubiteljica pa me zanima da li je moguce doci do vrlo dobrih rezultata bez ikavih dodataka prehrane?? Takodjer da li je sve to moguce uciniti doma ili je odlazak u teretanu neminovan?

Ukratko cu vam reci šta jedem i kako vježbam…
7:00 idem prošetatI i trcaIt (trcim koliko mogu, nisam još uvijek u kondiciji :)) cak se i okupam jer more je još toplo… :)
Oko 8:00 dodjem doma i napravim si zobene s malinama i jogurtom, jedan dan sam stavila i malo oraha .
Nakon toga odradim insanity (ovisno o tome koliko sam se umorila od trcanja) i vec oko 10h idem radit rucak jer sam jako, jako gladna… Rucam uglavnom rižu ili krumpir, puretinu, piletinu ili tunu i uz to neko povrce tipa tikvice, paprike, grašak, nekada si skuham jaje i malo posnog sira. I to me drži do cca 14h… onda sam opet gladna. kako bi malo ublažila glad popijem si moringu ili jogurt. Navecer oko 18:00 pojedem crni kruh namazan s posnim i pureca prsa i naravno, za cca 2h opet sam gladna... :(
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2013 at 13:00
Vali, pozdrav Wink

....pa naravno da si gladna od ovakvog jelovnika Smile

Daj mi reci, kako stojiš s kilažom trenutno? Vidim da si u prvom postu navela  61-62 kg - je li i dalje tako i koliko dugo se vec držiš na toj kilaži? Jesi mršavila prije ili se tu negdje vrtiš uglavnom?

Fali ti proteina, dobro ti je Davor preporucio. Posni ubaci umjesto jogurta ujutro, popodne si ubaci nešto konkretnije - bilo što što biš i za rucak pojela jer rucaš jako rano (to bi meni više bio neki medjuobrok, ako cemo te obroke nazivat imenima, ja ne :)) A vecera je isto tanka....nema namazanog posnog i par feta purecih :) Pobrini se da ti taj obrok ima 20-30g proteina.....znaš koliko što cega sadrži? Koliko se uopce kužiš u te brojke?

Dobra vecerica ti je neki izvor proteina + puno povrca + žlica maslinovog ulja/šaka orašastih ili nešto od masnijih izvora proteina tipa masnije meso, cijela jaja, losos, masnije ribe itd... tako sigurno neceš biti gladna, a povisit ceš kcal na najbolji moguci nacin Wink

Ako ne mršaviš na ovoliko malo kcal, nešto se usporilo - treba povecat kcal, iz svega pomalo, a možda nešto i smanjit, ovisi.

Koliko zobenih, riže, krumpira i kruha pojedeš? Znaš li?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2013 at 13:06
I ja sam htjela pitat za kolicine ,izbor hrane je ok,samo možda od svega jede malo kolicinski.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.