New Posts New Posts RSS Feed - Molim Pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim Pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
luka281 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luka281 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim Pomoć
    Posted: 01 Svibanj 2015 at 23:57
Pozdrav, imam 17 godina, visok sam 180 i imam 60kg. Vrlo sam mršav i slab. Prije tjedan dana sam se upisao u teretanu. Zanima me sa kojim vježbama započeti? Koje vježbe raditi kako bi što prije napredovao? Dali da odmah počnem sa uzimanjem proteina? Za koliko mogu očekivati neki pomak uz redovnu dnevnu vježbu?
Unaprjed Hvala na odgovorima Smile
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 01:03
Pozdrav, nadam se da u teretani postoji neki trener koji ti moze pojasniti izvodjenje vjezbi, a ako nema ond dobro pogledaj neke klipove na youtubeu.

Sto se tice ishrane, ti vjerojatno mozes jesti puno puno, dakle ja bi ti preporucio u glavnim obrocima UH + P, a u medjuobrocima UH + M. Obavezno povrca sto vise kroz dan.

Proteini ko proteini, ako planiras biti tjelesno aktivan svakodnevno trebao bi unositi 1.5-2g/kg tjelesne mase, pa racunaj treba li ti whey ili ne treba. Ali svakako ti ne moze biti na odmet...

Osnovne vjezbe su bench, cucanj i mrtvo dizanje, to su ti tri najvaznije vjezbe. Zasto je potrebno to raditi? Tako jer one pokrecu najvise misica naseg tijela, poticu hipertrofiju itd, mozes i progooglati malo u vezi toga.
Back to Top
luka281 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luka281 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 12:29
Puno hvala na odgovoru :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 17:18
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

 dakle ja bi ti preporucio u glavnim obrocima UH + P, a u medjuobrocima UH + M. Obavezno povrca sto vise kroz dan.


Smile

Vjerojatno si mislio na P+M ali i tu imam pitanje zašto Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 17:19
Kako trenutno jedeš luka?

I ima li koga u gymu koga biš mogao zamoliti da ti pokaže vježbe ili te nadzire?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
luka281 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luka281 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 18:06
trenutno dorucak rucak i vecera i kadkad malo voca izmedu
jedem sve i svašta od fast fooda do povrca svee....
bas i nema nekog u gymu ko bi mi pokazao ali vidim kako drugi rade pa tako ucim
 u teretani radim samo na spravama

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2015 at 00:26
Da ,krivo sam napisao, ali mislio sam P i M, a ne UH i M.

On to cak i ne mora, ako je tako genetski podaren da mu se nista ne hvata, dakle da ne kompliciramo on bi trebao jesti puno, ali zdrave hrane, udri po rizi,krompiru i slicnom, mesu, povrcu, orasastim plodovima itd i treniraj s utezima, to ti je sva mudrost, prouci na youtubeu ScottHermanFitness, taj tip mi je zakon i lijepo objasni kako se vjezbe izvode

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.