New Posts New Posts RSS Feed - Molim pomoc i savjet fitness strucnjaka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim pomoc i savjet fitness strucnjaka

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim pomoc i savjet fitness strucnjaka
    Posted: 19 Srpanj 2010 at 14:22
xx

Edited by zyzys
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 14:26
xx

Edited by zyzys
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 16:21
zyzys, toliko puno teksta, a odgovor je toliko jednostavan

najprije..dobrodošao

Ovako...cemu komplicirat? Ponekad mi je pomalo i smiješno kako se ljudi zamaraju sitnicama,a ne vide što im je pred nosom. Gle, znaš i sam kako si došao do tih kila jelda...prehrana zbrda zdola, kretanje vjerojatno slabo ili nikakvo...e pa ajmo sad to preokrenut - ali ne na nacin da se odmah krene u neke sitnice i kompliciranja nego cistom logikom!

Za mršavljenje treba kalorijski deficit jelda....e sad, hocemo li ga napraviti hranom ili vježbom, ili idealno oboje - glavno da ga napravimo! Spominješ ministarsku placu? Gledaj, moji doma nisu ministri, ni blizu..krpamo se kako znamo...ali povrca, bijelog mesa, poneke ribice (tuna, oslica,..), posnih sireva, jogurta, jaja...toga doma nikad ne manjka. Ja recimo ne pijem, ne pušim, ne bacam lovu na gluparije, ne sjedim po kavama - al za hranu cu dat. Zašto? Jer mi je to bitno. Jel to moraju svi tako? Ne. Ali za ono što ti je bitno odvojit ceš..i novac, i vrijeme. Sve ostalo su izgovori.

Treba naucit malo o hrani, o pravilnim kombinacijama, o kalorijskim vrijednostima....to zahtijeva vremena i truda ali isplati se.

što se vježbanja tice..pocni prvo sa hodanjem. Svaki dan..hodaj natašte ujutro, hodaj navecer...hodaj kad god, samo hodaj...kako budeš skidao kile ic ce sve lakše. Orbitrek ti ne preporucujem jer taj novac možeš utrošit na nešto pametnije (hranu npr.) a lijepo vrijeme i svjež zrak iskoristit za hodanje.

Kondicija ce se vratit malo pomalo samo treba krenut. Ako imaš dovoljno volje i želje, to onda nije problem. Ako nemaš....onda prvo tu stavku riješi pa ce drugo samo doc
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 17:11
xx

Edited by zyzys
Back to Top
Prasica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prasica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 21:57
 Vjerujem ti kad kažeš da za kvalitetnu prehranu treba više novaca. I ja također razmišljam o orbitreku, žrtvovala bih se i uštedila za nj ako bih znala da je ucinkovit pa bih doma, umjesto da ležim pred TV, vozila orbitrek i gledala tv. :)
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 22:05
xx

Edited by zyzys
Back to Top
Prasica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prasica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 22:31

Problem je u vremenu i lovi- tko studira ili radi teško može jesti više zdravih obroka dnevno, znam to po sebi. Idealno rješenje: osobni kuhar -nutricionist i osobni trener koji bi nas svaki dan tjerao da odradimo potrebne vježbe, pa da vidiš rezultate! ;) :D

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 22:47
  Ja studiram i radim i mogu oboje...kao što možete i vi...ako želite... skinula sam brdo kila..a imam još toga do svog ccilja..no od kukanja i mišljenja kako je drugima lakše...a vama teže ništa.... podignuti guze.... složiti prehranu i poceti se baviti sobom... ishvatiti da nešto što si nakupljao godinama nece otic za dan ili dva a bome niti mjesec....

 Zadati si kratkorocne ciljeve, i onda na tome raditi.... samo rad red i disciplina i promjena navika.... ok?

 Nije tako jako skupo zdravo jesti....samo je teže.... ali može se.... pa...malo procitajte tu po forumu i pokrenite se.... nema od kukanja ništa .....
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 23:15
xx

Edited by zyzys
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 23:18
xx

Edited by zyzys
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 23:23
  gle..ako neceš naci ceš milion razloga.... jedi šta želiš... baš me briga... ja nemam placu 20 000kn i snalazim se...a znam još puno ljudi koji tako žive.... tak da....
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 23:51
ajd... zamolio bih moderatore ili admine da obrišu ovu temu. iluzorno je bilo od mene ocekivati korist od otvaranja rasprave.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 00:03
  koje rasprave? ti si otvorio topic da ti treba pomoc...ali ti se neda..to je skupo... ne može se.... i kako onda da t se pomogne? Fino ti govorim da moraš mjenjati navike.... a ti kažeš da je to preskupo.....
Back to Top
zyzys View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zyzys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 00:13
ne, nego nisi niti citala ono što sam napisao. nisam toliko iskljuciv i ne tražim izgovore, govorim o cinjenicama i isticem na nekoliko mjesta da se usprkos svemu da riješenje postoji. Tvoj problem je problem vecine ljudi, citaš i stvaraš vlastitu poruku iz necijih rijeci, bez da pokušaš shvatiti tuđu poruku.

molio bih da se obriše tema (rasprava je valjda drugi naziv za temu i u tom smislu sam koristio rijec rasprava). Hvala unaprijed.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 00:57

 zyzys, zbog cega si brisao svoje postove?

nisi ni prvi ni zadnji koji ima problema s kilama, niti si prvi i zadnji koji je došao na forum po pomoc.

ljudi se potrude odgovoriti u temi u kojoj si pisao litanije i odluce se dati koji savjet a ti to sve pretvoriš u raspravu i još se osjecaš uvrijeđenim? onda lijepo ostani debel i nemoj ništa poduzeti u vezi toga.

temu ne brišem bez obrazloženja ili povrata napisanog.

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 06:40
Originally posted by zyzys zyzys wrote:

ne, nego nisi niti citala ono što sam napisao. nisam toliko iskljuciv i ne tražim izgovore, govorim o cinjenicama i isticem na nekoliko mjesta da se usprkos svemu da riješenje postoji. Tvoj problem je problem vecine ljudi, citaš i stvaraš vlastitu poruku iz necijih rijeci, bez da pokušaš shvatiti tuđu poruku.

molio bih da se obriše tema (rasprava je valjda drugi naziv za temu i u tom smislu sam koristio rijec rasprava). Hvala unaprijed.


Shvacam ja tebe i bolje nego što misliš.... ali jednostavno... neke stvari moraš pobjediti.... ja ti govrim o riješenju... promjene navika, korekcija prehrane (koja ne mora koštati onoliko koliko si rekao ) Možeš si složiti jako dobar jelovnik za možda malo više para nego što trenutno trošiš....a uciniti puno za svoje zdravlje, samo je teško krenuti i promjeniti navike koje si stvarao godinama.....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.