New Posts New Posts RSS Feed - Moja dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moja dijeta

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moja dijeta
    Posted: 19 Sijecanj 2010 at 22:42
Evo da ipak imam mjesto za svoju dijetu pa da me možete pratiti i savjetovati.
Mislio sam ovako krenuti:
š. Prije svega izbaciti kruh, sokove i slatkiše.
2. Buđenje ujutro 30 min prije škole kako bih jeo corn flakes u mlijeku (nemasno). Uredu ili ne valja?
3. E sada ne znam šta između 8 ujutro pa do š5:30. Do tada mi traje škola, mogu samo kupiti panin za to vrijeme. šta da si tu ubacim? Neku vocku ili?
4. Oko š6 sam doma, i tada rucam. Sada sam mislio da dam staroj popis šta smijem jesti za rucak, šta ne. Inace stara radi najcešce pašu sa necim, ili tako nešta na brzinu, pa sam mislio da joj kažem nešta drugo. Rižu nemogu jesti svaki dan. Evo ako mi možete nešta složiti iz ovog:
Stvari koje volim (zdrave): soja, krumpir, riža, mahune, kelj, kupus, poriluk, pomidori (OMG <3<3 :) )...
Stvari koje ne volim (zdrave): brokula, patliđani i paprika.
Junk sve volim, pa me zanima dali mogu jesti lazanje, paštu, pizzu, pomfri, cevape i to?
E sada je tu uvijek ona vecera, jesti ili ne jesti i šta. Vidim u FAQ-u pišu neki oracišci i to, ali zar nisu to grickalice?

Ajde da cujem savjete i da krenem sa ovime. Mogu vam reci da sam prilicno uzbuđen.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2010 at 22:55
  aaaaa...ajde opet citaj FAQ..... ;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 00:59
Originally posted by crendyl crendyl wrote:

Evo da ipak imam mjesto za svoju dijetu pa da me možete pratiti i savjetovati.
Mislio sam ovako krenuti:
š. Prije svega izbaciti kruh, sokove i slatkiše.
2. Buđenje ujutro 30 min prije škole kako bih jeo corn flakes u mlijeku (nemasno). Uredu ili ne valja?
3. E sada ne znam šta između 8 ujutro pa do š5:30. Do tada mi traje škola, mogu samo kupiti panin za to vrijeme. šta da si tu ubacim? Neku vocku ili?
4. Oko š6 sam doma, i tada rucam. Sada sam mislio da dam staroj popis šta smijem jesti za rucak, šta ne. Inace stara radi najcešce pašu sa necim, ili tako nešta na brzinu, pa sam mislio da joj kažem nešta drugo. Rižu nemogu jesti svaki dan. Evo ako mi možete nešta složiti iz ovog:
Stvari koje volim (zdrave): soja, krumpir, riža, mahune, kelj, kupus, poriluk, pomidori (OMG <3<3 :) )...
Stvari koje ne volim (zdrave): brokula, patliđani i paprika.
Junk sve volim, pa me zanima dali mogu jesti lazanje, paštu, pizzu, pomfri, cevape i to?
E sada je tu uvijek ona vecera, jesti ili ne jesti i šta. Vidim u FAQ-u pišu neki oracišci i to, ali zar nisu to grickalice?

Ajde da cujem savjete i da krenem sa ovime. Mogu vam reci da sam prilicno uzbuđen.


A koji ti je cilj uopce?

Tj.. koliko vidim u nekakvom drugom topciu  cilj ti je mršavljenje, ali moraš napisati tu nešto više o sebi, kilaža, godine, aktivnosti i slicno,a ne da skupljamo informacije okolo 
 

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 10:38
Cilj mi je za pocetak smršaviti.
Kilaža - š07 kg
Visina - š74 cm
Godine - š7 g.
Aktivnosti - sport ne, samo tjelesni u školi.

Ako još šta treba, samo reci. :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 10:45

 Hehehe kažeš da si procitao FAQ?  Mladene, Mladene.... Ali ajde, bar su konkretna pitanja i ja sam dobre volje pa ajmo..

š. Kruh ne moraš izbacivat (osim bijelog), samo ga trebaš znat tempirat (prvi dio dana i oko aktivnosti)
2. Cornflakes nisu najbolji izbor, cisti šecer - probaj sa zobenim, jecmenim, raženim..potraži si malo, imaš ih posvuda
3. Bilo bi ti najjednostavnije uzet od doma jedan sendvic od integralnog kruha sa purecim prsima npr. i neku vocku za kasnije (ili malo posnog - zrnati ti je praktican, ima i žlicicu, probaj :) 
4. Da ti mi složimo rucak?  Hehe pa bilo šta od ovog, koje god povrce voliš jedi sa nekim izvorom proteina...i naravno, možeš i paštu, i rižu i krumpire (ako je moguce kuhane, znaci ne one fine pecene, pomfri i tome slicno :), ali ne svaki dan za redom, prepolovi to malo sa povrcem - cilj ti je mršavljenje i trebaš pripazit na ugljikohidrate. Recimo, jedan dan pojedeš paštu (sa tunom recimo), pa 2-3 dana jedeš povrce i meso npr., pa opet ubaciš malo riže....kužiš?

Junk? Ne moraš ga sad totalno izbacit (iako bi bilo poželjno, bar na pocetku) al bar ga smanjit na minimum minimuma...

Vecera - obavezna. Nikakvi orašcici hehe nego se vrati na taj FAQ i procitaj još jednom

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Aerendyl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aerendyl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 13:03
Vi samo usmjeravate ljude na taj FAQ. Procitao sam vec 3 puta. Ako mi ne želite pomoci uredu. 
Kažete da mogu sve jesti, a vaše preporuke su riža i posni sir, pa nemogu to svaki dan jesti. To dok je stari bio u Iraku pa su tamo filipinci svaki dan imali rižu sa piletinom ili rižu sa nekim mesom, i svaki dan su to jeli, ništa drugo.

Ako nemate volje, barem me usmjerite na neku knjigu onda ili nešta slicno.
Back to Top
sanjalica29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 13:28

 baš ti je opširno odgovrila gym girl, mislim da ti moraš imati malo više volje...

svaki dan jedeš drugo povrce : kombinacije praviš od povrce koje ti voliš, jedan dan dodaš rižu, integralnu, drugi dan dodaš nemasno mesno, treci dan paštu, mislim da je to vrlo raznovrsno..

ja svaki dan jedem povrce nešto drugo ubacim ili ne ...

i vjerovao ili ne svako jutro jedem zobene u mlijeku..i nisu mi dosadile ..cak naprotiv..kad mi doasade ubacit cu jecmene

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 13:35
odi pogledaj na nutricionizmu kako se ljudi hrane pa možda dobiješ neku ideju
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 16:05

Originally posted by crendyl crendyl wrote:

Vi samo usmjeravate ljude na taj FAQ. Procitao sam vec 3 puta. Ako mi ne želite pomoci uredu. 
Kažete da mogu sve jesti, a vaše preporuke su riža i posni sir, pa nemogu to svaki dan jesti. To dok je stari bio u Iraku pa su tamo filipinci svaki dan imali rižu sa piletinom ili rižu sa nekim mesom, i svaki dan su to jeli, ništa drugo.

Ako nemate volje, barem me usmjerite na neku knjigu onda ili nešta slicno.
 

Stari moj, tek si me sad s ovim naživcirao...

Ako mi ne želite pomoci? Ja odvojim malo svog vremena, kojeg usput i nemam puno zadnje dane, da bi ti odgovorila na svako tvoje vec nekoliko puta prožvakano pitanje i ti kažeš da ti ne želimo pomoci?

Riža i posni sir? To su naše preporuke? Ok, ja ne znam jel ti ne znaš citat, il nas radiš majmunima, ili nemaš volje ili cekaš da ti mi složimo, pojedemo i otreniramo za tebe - ili sve to skupa? Wtf??

Da te usmjerim na knjigu? Eto ti je, imaš ju doma ali ti je "ogromna".

Ja stvarno ne znam šta više rec....ne samo u FAQ-u nego na milijun mjesta je napisano što, kako, i kada jesti. covjece, što praviš znanost od toga! Dala sam ti opciju za dorucak, za rucak, za međuobrok, jedino sam te za veceru uputila na FAQ. Uostalom, što god pojeo za rucak (ukoliko se radi o povrcu) možeš pojest i za veceru.

To je to od mene Mladene. Ja ništa ne tražim za ovo malo svog vremena kojeg posvecujem ljudima kojima treba pomoc, cak mi ne trebaju ni zahvalit jer mi je to gušt. Kod koga vidim volju za promjenom, pisat cu romane ako treba. Ali ovakav post mi dovoljno govori...sad neka ti drugi pomažu.

Sretno ti bilo.

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 16:20
Originally posted by crendyl crendyl wrote:

Vi samo usmjeravate ljude na taj FAQ. Procitao sam vec 3 puta. Ako mi ne želite pomoci uredu. 
Kažete da mogu sve jesti, a vaše preporuke su riža i posni sir, pa nemogu to svaki dan jesti. To dok je stari bio u Iraku pa su tamo filipinci svaki dan imali rižu sa piletinom ili rižu sa nekim mesom, i svaki dan su to jeli, ništa drugo.

Ako nemate volje, barem me usmjerite na neku knjigu onda ili nešta slicno.


Mladene, što ti nije jasno u prijašnjim odgovorima?
Pa sve ti je odgovoreno. Dodatne ideje oko jelovnika potraži ovdje:
FAQ nutricionizam
Moj dnevni / tjedni jelovnik (44 stranice)

Zašto si ne ubaciš neku dodatnu aktivnost uz tjelesni? Tjelesni samo nije dovoljno. To imaš vjerojatno š tjedno. Uz to kreni se baviti nekim sportom (košarka, nogomet i sl.) Idealno bi bilo kada bi mogao svaki dan vježbati barem pola sata. Moram ti naglasiti da samo tjelesni kao oblik aktivnosti nije dovoljan.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:27
Ne daj se Gym_girl!

(mladen bi izgleda da mu i prožvaceš)
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:29
Originally posted by Lega Lega wrote:

Ne daj se Gym_girl! (mladen bi izgleda da mu i prožvaceš)



Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:33
evo još jedna koja bi da joj se prožvace!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:38
Originally posted by Lega Lega wrote:

evo još jedna koja bi da joj se prožvace!






You crazy crazy person!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 17:58

ma nema problema, sve za Mladena!

cccccc....da sam taj post vidjela prije treninga odmah bi više dizala od muke 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2010 at 20:01
He he svašta.Inace gym girl i kate upravo si sad radim u wordu vaše jelovnike jer si želim složiti da vas usporedim sa sobom što se prehrane tice.Sve pohvale i pišite i dalje da imam materijala za slaganje.Bolje mi je da imam sama to napisano jer ste mi ionako puno pomogle i malo mi je bed ljude toliko gnjavit.Ajmo curke tipkajte
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.