New Posts New Posts RSS Feed - moj slucaj
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj slucaj

 Post Reply Post Reply
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: moj slucaj
    Posted: 05 Ožujak 2014 at 15:38
Previše pitanja prijatelju :) Poslušaj savjete i probaj se skoncetrirati da jedeš koliko treba...i daš sve od sebe na treningu :)

Dali je 30-40 kila... 100 kila.... ako si pravilnije napravio sa 40..đabe ti 100.... 

Ja nemam neke posebne težine..niti se opterećujem..ako osjetim da mi nešto zastaje...pokušavam povečati..pokušavam bolje izvesti.... gledaj kako napreduješ ... sumnjam da sam izmislio program, nema što danas nije izmišljeno....ja tako radim u jednom treningu.... pa zato tebi kažem mjenjaj...igraj se :)

Ne zamaraj se previše ... just lift some weights :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 12:16
ma znam ja to sve, ali npr. sad govorim bezveze na benchu, ako na kraju procesa mršavljenja dignem 90 kg pravilno, kada dođem na masu da bi došlo do hipertrofije moram povećat težinu, a to će bit jako jako teško dizat kasnije (jer je ogromna razlika dić s 30kg na 40g i 90kg na 100kg npr.) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 11:54
Ne kužim te, pogotovo ne ovaj dio sa masom Smile

Pa normalno da ćeš povećavati težinu dok to možeš raditi pravilnom formom. Nećeš valjda šibat sa nekom težinicom do 50 samo zato što si na kao nekoj defki - a na tome i je cilj čuvat mišićnu masu, a to ćeš radit tako da radiš maksimalno, ne da puštaš mišiće da spavaju. 

Uostalom ako 3 mj. nisi radio ništa i jeo svašta, neće ti trebati puno da samo sa par treninga tjedno i malo sređenom prehranom dođeš do nekih rezultata. Očito ti sada i fali malo mišićne mase - nije situacija da si do sada bio na masi, izgradio koliko si htio pa sad ideš na neku ciljanu defku. Trebaš vratit mišiće, a to nećeš napraviti slabim intenzitetom.  Nemoj se opterećivati detaljima previše, radi tako da osjetiš da radiš i nemoj jesti premalo - osiguraj si dovoljno energije kroz hranu da odradiš najbolji mogući trening. Masti će odlaziti usput :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 11:39
zapravo, kad malo bolje razmislim, moje pravo pitanje je: ako sad u procesu gubljenja masnoća, povećam težine na treningu, kada dođe vrijeme mase to će biti kasnije sve teže i teže (a za RAST mišića je potrebno itekako povećavati). 
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 00:51
ovo oko tezina, jesi ti na netu negdje vidio program ili si to iz glave smislio na brzinu? 

Edited by treger - 05 Ožujak 2014 at 00:51
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 20:45
Ja ti neki kardio jači nakon treninga ne bih preporučio..možda neka šetnja..ili nešto ujutro na prazan želudac iz moga barem tako iskustva :)

A težine uzmi lakše za zagrijavanje pa vidi kako će te ići..dok ne težinu koja ti paše :) Ma daj duže si ovdje već...znaš da je bitan maksimalna iskoristivost treninga...na kilaži koja ti je potreba a ne koliko ćeš dići :)

Ne znam kakav ti je program..ali ako 2 puta tjedno radiš skupine kombiniraj Light i Heavy težine :P   Sljedeći tjedan Medium i Heavy... Pa Medium i Low :)

Igraj se :) 



Ako gađaš ih jednom  Kombiniraj opet Sve to u jednom treningu.... radi kako misliš da ti odgovara...samo potrudi se napraviti korektno i to ti je to :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 20:36
ma prehrana mi je jasna, ali nisi mi odgovorio ovo oko treninga.

vracam s 100% :D ali jel da povecavam tezine ili ne?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 20:30
Ja bih ti preporučio da se vratiš teretani...i normalnom režimu...i drži se određeni period tako..ne razmišljaj o deficitu suficitu..drži protein koliko ti je potreban a masti i UH doziraj po potrebi koliko želiš...tek onda vidi kako ćeš i što ćeš :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 20:11
ovako. s posve normalnog covjeka s 87 kg na 193 cm sam u 3 mjeseca nemara došao na 98 kg. za to vrijeme sam prestao ici u teretanu. znaci napuco sam na sebe 11 kg sala sto je za mene veliki problem. poceo sam se strasno umarati. nemogu 5 min hodat a da se posteno ne uznojim.

misicne mase imam jako malo. moram imat trening s utezima i poslije toga kardio uz sredjenu prehranu. e sad mene zanima jel da ja povecavam tezine na anaerobnom treningu (ako cu uopce moci zbog deficita)?

jel da onda cupam maksmalno kao kada sam bio na masi prije ili da imam trening tek toliko da potrosim glik. rezerve i da imam neku fizicku aktivnost?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.