New Posts New Posts RSS Feed - moj nacin prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj nacin prehrane

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: moj nacin prehrane
    Posted: 01 Lipanj 2010 at 16:10
Neznam bi li ovo trebalo u topic "vaš dnevni / tjedni jelovnik" pa se ispricavam ukoliko sam otvorila nepotrebnu temu. Zanima me radim li nešto krivo oko nacina prehrane jer želim skinuti trbuh. Visoka sam š62cm, ponekad pak izmjereno š64cm i imam 53 kg, rekla bih da nemam višak kg. Vježbam 6 mj i vide mi se slabo mišici na trbuhu(hocu i bolju definiciju), međutim imam viškove sa strane na bokovima-male, ali mi smetaju, u donjem dijelu također..najbolje bi bilo postati fotku, znam, međutim budem naknadno. pa ovako, želim procjenu jelovnika, eventualne preporuke za poboljšanje i preporuku što jesti nakon treninga. Pri cemu molim, pitam baš za hranu jer ne kanim kpovati proteine bar zasad. Isto tako, u mojoj teretani mi je receno da nikako ne jedem nakon teretane, a ovdje uglavnom vidim upravo preporuke za obrok nakon treninga pa bih molila da se osvrnete i na to. Znam samo da mi tijelo traži hranu nakon vježbanja, uglavnom uzmem jogurt i 2-3 žlice povrca i osjecam se krivo lol. Jao ispricavam se zbog ovolike opširnosti također evo tog tipicnog jelovnika:
dorucak-vocni jogurt sa fitness žitaricama(jer su fine, ne vjerujem da pomažu pri mršavljenju hehe, ali jesu li štetnije od drugih?) kava, ponekad voce uz-banana, mango, kruška
rucak-ugl kombinacije meso i povrce, ugl bijelo meso, ponekad riža s povrcem ili salata od tune i povrca / tjestenina s povrcem
vecera-2-3 šnite kruha s nemasnom purecom šunkom ili sirom i rajcicom/ jaja(pecena, 2)/hrenovke i rajcica /salata
navecer oko 8-9 vocni jogurt
ne jedem međuobroke, a ovi koje jedem su mi malo obilniji, ali ne veliki(nadam se)
hvala
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 16:25
Pozdrav,

Po meni na prvi pogled definitvno premali unos proteina,
previše ugljikohidrata, od toga dobar dio i šecera
ukoliko u tim fitness žitaricama ima cornflexa,neznam
kakve su to...,plus vocni jogurti .Pretpostavljam da su
to mali jogurti od 2,5 dl kojeg pojedeš u jednom obroku
ili?
Trebala bi dodati još recimo jedan obrok, recimo proteine
i masti jer ih ne vidim u meniju baš...
Ajde opiši trening, kolko cesto i kaj radiš u teretani?
I obrok poslje treninga definitvno da, jedino...zbog cega
ne želiš kupit proteine?
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 16:58
Neznam smijem li na ovoj temi opisivati kako vježbam ili trebam novu...glede fitness žitarica, to su žitarice od cjelovitog zrna, nema cornflakesa unutra(ni ne volim ga), a reklamiraju ih kao da pomažu pri mršavljenju, cisto me zanimalo kakve su, reklama je naravno neuvjerljiva, no ukusne su.volim i vivera žitarice s komadicima jagode.ali sve te fine su i štetne ili? znam da ne bih smjela vocne jogurte, ali to je valjda jedino ceg mi se jako teško odrec, uz meso ...i naravno imam onaj problem ponekad cjelodnevnog bivanja na faxu, kad ili ne jedem ništa ili corny. skroz sam nova u ovome, oduvijek se hranim zdravo jer je takva kuhinja mojestare i to mi odlicno odgovara, ali valjda nešto radim krivo. oprosti zbog gluposti pitanja, ali daj mi primjer za taj obrok s masti i u koje bi ga vrijeme bilo najbolje imati?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 20:34
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

Neznam smijem li na ovoj temi opisivati kako vježbam ili trebam novu...glede fitness žitarica, to su žitarice od cjelovitog zrna, nema cornflakesa unutra(ni ne volim ga), a reklamiraju ih kao da pomažu pri mršavljenju, cisto me zanimalo kakve su, reklama je naravno neuvjerljiva, no ukusne su.volim i vivera žitarice s komadicima jagode.ali sve te fine su i štetne ili? znam da ne bih smjela vocne jogurte, ali to je valjda jedino ceg mi se jako teško odrec, uz meso ...i naravno imam onaj problem ponekad cjelodnevnog bivanja na faxu, kad ili ne jedem ništa ili corny. skroz sam nova u ovome, oduvijek se hranim zdravo jer je takva kuhinja mojestare i to mi odlicno odgovara, ali valjda nešto radim krivo. oprosti zbog gluposti pitanja, ali daj mi primjer za taj obrok s masti i u koje bi ga vrijeme bilo najbolje imati?


Slobodno ovdje napišeš svoj trening + jelovnik.

Ubaci međuobroke, ja bi izbacio taj vocni jogurt ujutro i ubacio umjesto toga obicno mlijeko.

Da bi ti se izrazili trbušnjaci, moraš imati striktnu i pravilnu prehranu + kardio trening moraš raditi.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 21:55
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

oprosti zbog gluposti pitanja, ali daj mi primjer za taj obrok s masti i u koje bi ga vrijeme bilo najbolje imati?


Nema glupih pitanja, tak da sve pitaj.........ako mene pitaš najbolje navecer prije spavanja, lijepo zmiksaš 250 grama posnog sira sa vodom ili mlijekom da dobis tekuce stanje, kao jogurt i mazneš si 2 jušne zlice maslinovog ili bolje ribljeg ulja i na spavanje :) Nije delikatesa, ali nema puno kemijanja i zezancije , a odlicno ce ti podebljati kolicinu dnevnog unosa proteina i lijepo usporiti apsorpciju tokom noci.......a vocni jogurt.......ako bas moras mazni ga s obrokom poslje treninga, ili prije, ujutro probaj izbjec kak ti je Zoki rekel.......isto tako slazem se s njim da bez te striktne prehrane nema nadprosjecnih rezultata, to je odricanje i radjenje svega u slovo od A do Z, nije da nebus bez tog dobro izgledala, ali ako zelis stepenicu iznad tu nema lakseg puta
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 22:14
jel ujutro ok žitarice sa sojinim mlijekom onda? jer samo to pijemo doma a trening, ovako...
prvo polh-40 min orbitrek uz glazbu pa se dosta ubijem, danas sam trcala šh, tako kanim i ostatak tjedna, to ce bit još 2x onda jer je cetvrtak neradan,inace sam najmanje 25 min, kad mi baš nikako ne ide. ponekad sam na steperu po pola h ili biciklu, ali preferiram orbitrek
onda radim trbušnjake 200 "obicnih", 200 s nogama podignutim ravno, 200 spuštanja noga za donji dio 200 2 vježbe po onih za postranicni dio, znaci dodirivanje lakta i suprotnog koljena i podizanje sa strane(neznam kako to drukcije nazvat)i 200 za srednji dio na spravi..ali to mi je na optimalne dane, ne radim svaki dan baš sve to ili pak radim ponavljanja od š00 ili š50, ali ajmo rec 3-4 dana u tjednu radim po 200 bar vecinu vježbi ako ne i sve
ostalo idem po spravama, i još radim po š50 cucnjeva s utezima od 2,5 u rukama za guzu, izdržaj u cucnju 3x po š min oko 2x tjedno i 2x tjedno iskorak oko 4x po 20 sa svakom nogom, to sve moram jer iako sam građena nešto slicno hourglassu, cim sam pocela trcat sam izgubila guzu i grudi...u neku ruku presmiješno
inace idem u teretanu 4x tjedno, 3 ako baš moram tako, ostale dane oko š-2najviše ne vježbam, a doma preskacem uže po 5 min i radim trbušnjake, cucnjeve bez utega i izdržaj u cucnju
glede tih međuobroka zoki, u koje bi vrijeme trebali biti i kakvi? meni je pojam međuobroka corny ako na faxu baš ne mogu izdržati...ugl popodne. a inace ugl nisam gladna između obroka osim navecer oko 8 ili kasnije jer mi je zadnji obrok najkasnije u pol6 ali uglavnom u pl5.onda uzmem navedeni vocni jogurt, zanima me što bih uopce smjela jesti u to vrijeme?i ne želim se odreci jogurta bar šx dnevno ako je moguce(rumeni) pokušavam se držati onog da ne jedem iza 6, ali sve mi se više cini kad citam ovaj forum da to baš i nije dobra ideja
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 22:31
  Ma to poslije 6 sati da ne jedeš - ja idem spavati u š, 2 - pa umrla bih da zadnji obrok jedem u 6.

Vocni jogurt, koji vec toliko voliš, neka bude bez šecera. što se tog šecera tice - u svim tim Fitness, Vitalis i inim pahuljicama imaš jaaaako puno šecera - zato i jesu tako fiiiiine. Ali - zobene su kud i kamo bolji izbor.

I da - fali ti proteina. Da povecaš unos proteina, ne bi imala toliku potrebu za slatkim.



p.s. Jesi ti neki trbuhomanijak?!?!? Pa cemu toliko trbušnjaka?!
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 22:55
a u neku ruku "moram" voljet tolko vocni jogurt jer sam se odrekla sveg ostalog, pred mene da staviš kekse ili cokoladu ne bih stala na grizu...tako nisam u subotu vreca onih savršenih keksa iz mullera, užas. koji su to jogurti bez šecera? i gdje kupiti te zobene i kakav okus imaju(jesu fine)?zapravo jako volim hranu, najviše povrce i meso, da ne volim toliko meso bih vjerojatno jela šx tjedno bar cokolade etc, jedno mi "mijenja" drugo. inace kako rekoh jdem 3 obroka.
a radim tolko trbušnjaka baš zato što vidim da nešto radim krivo s prehranom pa pokušavam nadoknadit recimo, glupo je znam. jer želim definiciju malo jacu nego onu koju imam iliti želim da se blago ocrtava, a volim maštati da mogu jesti kako jedem i postupno povecavati vježbe i da ce bit nešto, jer rezultata stvarno ima, ali ne dovoljno, znaci vrijeme je i da prehrana "pati"..tako ce bar bit dok se ne naviknem jel...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 23:16
  Ja sam danas nakon š00 god napravila 30 trbušnjaka.


Jogurt - jogobella light.
Zobene - Hanne, plave, mekše su.
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 23:25
hvala...na strpljenju također
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2010 at 23:50
  Meni ti ovo sve zvuci punooo punoo previše rada.....nisam uspio ni pohvatat ta silna ponavljanja trbušnjaka i svega......plus toliko kardia (trcanja, bajka, stepera) , a oliki mali unos hrane , proteina najvise.........rekao bi da se izgladnjujes a previse treniras i to sve manje vise u crobnom podrucju.
Po meni ovo moze samo voditi do gubitka misicne mase, budes, istopila se budes ali pitanje dal bu se imalo kaj ocrtavat ispod koze
I nakon tolko odradjenog posla u teretani jos da i proteinski shake ne popijes mi zvuci  strasno lose........
Ja bi ti definitvno dau utege u ruke,ponavljanja definitvno smanjio , ne vidim smisao u š50 cucnjeva sa 2 kg......... malo core vjezbica, ostavio dio kardia, dio pretvorio u "krugove" i definitvno ubacio jos 2 obroka ili barem shake poslje treninga i jedan obrok prije spavanja minimum......
To je moje misljenje, pricekaj da cujes jos neka
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 09:09
kako misliš ne vidiš smisao u š50 cucnjeva s 2 kg, pojasni malo-u smislu previše je ili?
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 09:12
misli da mlatiš praznu slamu..

povecaj kilažu i napravi manje cucnjeva 3xš0 ili 3x20 cucnjeva, i imat ceš vece koristi nego od tih š50
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 10:04
Originally posted by dianna dianna wrote:

misli da mlatiš praznu slamu..

povecaj kilažu i napravi manje cucnjeva 3xš0 ili 3x20
cucnjeva, i imat ceš vece koristi nego od tih š50



hehehehe upravo tako, samo se nisam usudio tako izgovoriti

Na svim vježbama dodaj kilažu, otežaj rad i upregni te
mišice i radi kak ti je dianna rekla za pocetak, to ce
sigurno donijeti pomake........ovako pumpanje beskonacno
trbušnjaka i svega nema smisla
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 10:22
hvala na savjetima. iako sam to nakon 6mj to vec trebala znat
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2010 at 12:10
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.