New Posts New Posts RSS Feed - moj jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj jelovnik

 Post Reply Post Reply
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: moj jelovnik
    Posted: 23 Svibanj 2010 at 23:05
Originally posted by Falling Falling wrote:

 
Molila bih da mi netko kaže je li u redu npr umjesto tunjevine sa salatom za jedan meduobrok pojesti voce? I ako jedem crveno meso,npr teletinu,da li ce malo obicnog ementalera uz to s gljivama puno stetiti? hvala :)


Falling...a i svi ostali koje muce ovakve dileme..

Sve ovisi o ciljevima, trenutnom stanju, aktivnostima, metabolizmu i još puno toga...sve ovo što mi pišemo nije zakon i ne znaci da cete uništiti sav trud ako umjesto tune pojedete jabuku ili malo sira uz teletinu :) Ovdje su navedeni nacini na koje cete najbrže i najkvalitetnije ostvarit svoje ciljeve ali mnogima je takav "režim" prehrane too much...pogotovo ako netko mijenja navike od totalno krivih...

...što znaci, ako netko ima, ne znam...30 kg viška i jede katastrofalno (obilne obroke, puno masnog, slatkog...) sigurno da nije rješenje odmah sve srezat i prebacit se na ovaj naš jelovnik - treba ic pomalo, pomalo usvajat bolje navike i ucit tijelo i um na disciplinu. Prvo odbacit ono najgore i ic prema najboljem. Tako si ostavimo vremena za korekcije u prehrani kad dođemo do plafona....a i održavamo psihicko stanje normalnim :)

Dakle..ne zamarajte se oko ovakvih dilema ako ne mislite ozbiljno ...samo naucite nešto o zdravoj prirodnoj prehrani i pokušavajte to održat na najvecem mogucem nivou...drugo ce onda doc samo od sebe ;)

A onda ako budete dovoljno ozbiljno zagrizli za neku ozbiljniju formu i što budete bliže tome, postajat ce sve teže - e onda se zamarajte sitnicama ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 21:09
prva tema u nutricionizmu je
Tema : Obavezno procitati - FAQ:


a u njoj ti lijepo piše što sve možeš za međuobrok, dakle:

    * š00 gr. Svježeg posnog sira
    * 30 gr. Formula 80+ sa 3 dcl. Vode (Proteinski koncentrat)
    * Vocni jogurt 0,š% mm. 0,5 l
    * voce (jabuka, naranca, banana, kivi i sl.)
    * Vocni shake (3 dcl. Mlijeka š% mm.+ š banana)
    * š00 gr. Pašte sa š20 gr. Tunjevine
    * 0,5 l. Jogurta (vocni ili obicni sa 0,š% mm.)
    * Miješana salata sa š20 gr. Tunjevine u vodi
    * Vocna salata od raznog voca 200 gr.
    * š20 gr. Riže u mlijeku š% mm.
    * Griz u mlijeku š% mm.
    * š20 gr. Tunjevine u vodi
    * Miješana salata sa kuhanom piletinom š50 gr.


dakle imaš puno opcija za međuobrok, ne moraš se svaki dan kljokati tunjevinom i salatom. ja voce jedem za međuobrok u prijepodnevnim satima ili popodne ako cu iza toga odraditi trening.


Edited by Blia
Back to Top
Falling View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Falling Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 19:45
  Molila bih da mi netko kaže je li u redu npr umjesto tunjevine sa salatom za jedan meduobrok pojesti voce? I ako jedem crveno meso,npr teletinu,da li ce malo obicnog ementalera uz to s gljivama puno stetiti? hvala :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.