New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 358>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 09:37
Ja koristim Wasa raženi/multigrain ponekad. znala sam prije kupit i one klasicne krekere bijele i integralne, ali su mi bili užasno slani. Preslani.

Zbilja Gym, kakve ti upotrebljavaš?

PS. Isprike za kratku odsutnost s teme - zadnjih dana sam jela dva put dnevno mrvice hrane, uvatila me neka gadna viroza sve mi dišne puteve blokirala, uopce ne znam kako sam disala. Temperatura i slabost su me izmrcvarile, najgore doba godine mi ovaj skok s +30 na jutarnjih 7 a danju opet toplo i tako se vrtimo ukrug. A još nije grijanje pocelo, pa su zidovi ledeni...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 09:54

 Skviki....not good  masti ili jedi same ili kombiniraj sa proteinima

wasa wasa, cure, predobri su . Masa vlakana, odlican sastav...imaš ih u dm-u skviki!

 ajoj Kate, kako te to muci...baš ti nije lako....fight fight!

 evo ti jedna palacinkica da što brže prođe

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 10:07
  Ako ste gladne a htjele bi pojest nešt dobro i zasitno imate u kauflandu trajni int raženi kruh razlicitih vrsta, 6-7kn pol kg a ovaj koji sam ja uzeo ima 170kcal na 100g


Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:27
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2009 at 10:19

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Ako ste gladne a htjele bi pojest nešt dobro i zasitno imate u kauflandu trajni int raženi kruh razlicitih vrsta, 6-7kn pol kg a ovaj koji sam ja uzeo ima š70kcal na š00g
 

ma sigurno nije bolji od mog domaceg 

al uzet cemo u obzir :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 08:18
ajmo cure, gdje su nestali jelovnici, nece nam valjda zamrijet tema...

ja sam jucer baš puuuno jela , neznam tocno redosljed ali na meniu je bilo otprilike ovako:

*zobene i mlijeko, piletina 500g , salata, jabuka, jogurt,posni sir 400g, mrrrvicu tjestenine...i ne znam dalje hehe..mislim da je to sve...al sam zato i krepala na treningu
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 10:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Skviki....not good  masti ili jedi same ili kombiniraj sa proteinima


wasa wasa, cure, predobri su . Masa vlakana, odlican sastav...imaš ih u dm-u skviki!


 ajoj Kate, kako te to muci...baš ti nije lako....fight fight!


 evo ti jedna palacinkica da što brže pro?e




Gymka, baš si me razveselila sa lijepim i vedrim rijecima

Hvala na palacinki

Jucer sam ajde, nešto normalno mogla cvrknut, pa to keep this topic alive, evo menu od yesterdaya


Preddorucak- 1 Jabukica
D- Integralno pecivo, posni cca 150 g, Light Jogurt

ME?U- 2 mandarine,
      Vocni caj+ Žlica meda, 1 Bronhi

R- Juha pileca+ povrce iz juhe(mahune, brokula, cvjetaca, mrkvica)
     1 Oslic na lešo, Blitva s krumpirom jednim malim na lešo

ME?U- Topli Nes Vanilla (cuda cini za bolno grlo i za
                           sekret u bronhijima)

V- 2 fete mali crni kruh, 5 dag pureca šunka, 3 kockice
   sira Ribanac Snack
   Miješana salata- Zelena/Rajcica

Sok Jabuka 100 %-ni



Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:28
Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 12:25
evo do sada:

z:veeelika jabuka 240g
d: zobene u mrvu mlijeka i vode
r: 3bjelanjka + 230g šampinjona + 80g raženog i paradajiz

dalje ne znam što cu, uglavnom bit ce sve proteinsko, malo sam pretjerala danas sa UH
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 12:45
Originally posted by dianna dianna wrote:

evo do sada:

z:veeelika jabuka 240g
d: zobene u mrvu mlijeka i vode
r: 3bjelanjka + 230g šampinjona + 80g raženog i paradajiz

dalje ne znam što cu, uglavnom bit ce sve proteinsko, malo sam pretjerala danas sa UH


zašto ne jedeš zobene s mlijekom, nego s vodom? i zašto ne jedeš cjela jaja?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 13:16
E, da, još u vezi krekera nešto...

Gym, ja sam znala kupit i krekere slicne Wasinim, samo od drugog proizvođaca - FINCRISP mislim da se zovu, ali u biti, uvijek pogledam deklaraciju i tablicu na š00 g, pa se po tome vodim. Ima na tu foru(ka Wasa) krekera milijun, stvarno su odlicni, ne mogu smislit one jako slane.


I još...

Prije sam znala kupovat one tzv. "švedske krušcice", izgledaju kao mala peciva, krekercici, ali su slatki, no nisu previše i imaju malo malo masti. Pakirani su u vrecice, kao keksi. Stvarno su fini, a mislim da i nisu loš izbor, tj. da se uklapaju u ovaj naš ovdje propagirani nacin prehrane. Možda je netko probao i kakav komentar bi dao ako jest.
Back to Top
dianna View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2009
Status: Offline
Points: 734
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 14:03
Iluvatar zato što mi je baš fino kad stavim pola pola, malo mlijeka i vode , navukla sam se sad na to..

a jedem bj.zato što imam povišen kolesterol
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 14:06
Originally posted by dianna dianna wrote:

Iluvatar zato što mi je baš fino kad stavim pola pola, malo mlijeka i vode , navukla sam se sad na to..

a jedem bj.zato što imam povišen kolesterol


ovo za zobene ako ti paše je ok!

ali žumanjke možeš jesti bez straha, dokazano je da jaja ne povišuju loš kolesterol, samo neki ljecnici još žive pod dogmama i nije im neka edukacija
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 14:43
ja mislim da previse zumanjka ipak utjece na kolesterol.. na onaj losi kolesterol.. bolje jest samo bjelanjke, a tjedno 2 do 3 zumanjka..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 15:24
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

ja mislim da previse zumanjka ipak utjece na kolesterol.. na onaj losi kolesterol.. bolje jest samo bjelanjke, a tjedno 2 do 3 zumanjka..

Totalno krivo
Pogledaj šta je illy napisao, to je otprilike to.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 19:39
Ali sta nemaju zumanjci puno masnoce pa ih se nebi smjelo jesti previse?? koliko po tebi osoba od 90 kg bi trebala dnevno jesti grama masnoce, dok je na defki??
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 21:07
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ali sta nemaju zumanjci puno masnoce pa ih se nebi smjelo jesti previse?? koliko po tebi osoba od 90 kg bi trebala dnevno jesti grama masnoce, dok je na defki??

Pa izracunaš si kolko ceš unosit cega u % i vidiš kolko od toga otpada na masti. Ak imaš više uh, onda manje masti i obrnuto. Odabereš kcal deficit kolko želiš i vidiš lijepo kolko trebaš kojih nutrijenata da to popune

Pa žumanjci i jesu masnoce ali žumanjak ne utjece na LDL nego na HDL. Za fizicki zdravu i aktivnu osobu koja nema problema s lipidima u krvi nema nikakvog straha od svakodnevne konzumacije cijelih jaja.

Prije ce ljudi svalit krivicu za loš kolesterol na žumanjke a nikako ne na smeca koja jedu "tu i tamo".
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2009 at 21:17
ja sam jeo 70 - 100 CJELIH jaja mjesecno i sasvim mi je dobar kol bio

Edited by Zoki - 08 Listopad 2012 at 18:28
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.