New Posts New Posts RSS Feed - moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!

 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 13:24
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

došlo je do malih promjena, vjerojatno na bolje , uglavnom, razmišlja sam jucer i prekjucer, i doša do zakljucka da bi mi bilo pametnije napravit 8 tjedana full body 4x tjedno, i onda 4 tjedna ovog svojeg, tim putem možda i ne budem treba koristit stack, šta je ogromni plus.

sad ce meni trebat malo pomoc oko sastavljanja rutine :D. kako bi izgleda jedan kvalitetni full body trening? ja bi si sam sastavija neki program, ali stvarno nemam baš iskustva sa full body treninzima.
znaci ipak si se predomislio...
evo pogledaj ovo,mislim da bi tu mogao nesto slozit za sebe..
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 14:12
pazi uvik je bolje bez kemije, ovako nije forsirana u rutinu (tj. da se rutina bazira na tome), pa cemo vidit. procita sam taj clanak šta si ostavija, ima zanimljiv sistem. samo da utvrdim da ja nisam nešto krivo skužija, dakle, radi se sve zajedno 6 vježbi po treningu (odjeljeno na A i B sekcije), u cemu su 2 horizontalno povlacenje/guranje i vježba gdje dominira kvadriceps, a druga sekcija je 2 vježbe vertikalnog povlacenja/guranja i vježba gdje dominiraju kukovi (valjda misle na izbacaj iz kuka?), 5 puta tjedno. jel to to il sam krivo nešto razumija?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2012 at 19:52
kaj se kemije tice, moje osobno misljenje je da svako kemijanje s lijekovima nosi rizik, a svatko si sam odlucuje jel vrijedno toga ili ne. Kaj se definicije tice puno se lakše izdefinirati nego nabaciti mišicnu masu, pa kad bi vec kemijao kemijao bi tada ,ali za skinut 2-3% bodyfata po meni zaista ljenost ic koristit nekaj.

Kaj se treninga tice, osnovne vjebe s utezima, kratki odmori, 10-12 ponavljanja i kilaza max koliko ide, a da izguras na kratkim rest periodima.....osobno si volim uet 3-4 vjeze i rotiram ih kao mali kruzni trening, vjezbe izvodim sa 10-20 sek odmora , nakon zavrsteka sve 3 ili 4 60 sec odmora. Tipa uzmem, Cucanj, Military, Stiff leg dl s bucicama i npr biceps pregib. Odradim 4 kruga toga, na krjau sklekova i jump squatova do otkaza i idem na drugi krug vjezbi......tipa BP , inverted row ili BO row , lateral raise i chinupi. Ista fora, 4 kruga , minimalan odmor izmedju.
Tak nes slicno, sa jos nekim izmjenama tempa odraidim 3x tjedno i 1x tjedno 1 full body heavy sa normalnim odmorima. 1 hiit od 20 minuta i to je to .
Znaima me kaj se tice kalorijskog unosa, kak si dosao do one brojke s pocetka, to mi izgleda dosta previse kalorija za pocetak.... kolko si rekoa da imas kg i Bf?


Edited by The Phoenix - 04 Ožujak 2012 at 19:54
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 00:40
86kg, vrtim se na 11% trenutno. nešto sad kombiniram na papiru sa full body, valjda ce nešto pametno ispast iz toga :P.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 09:29
prije par mjeseci na jednom stranom forumu,pronasao sam zanimljiv clanak o cut fazi,tj.clanovi su raspravljali o jednom trening splitu koji se kao pokazao vrlo ucinkovit.
nazalost nemogu pronaci opet tu stranicu da stavim direktan link,ali sjecam se gotovo svih detalja pa pepperedangus ako hoces vidi i ovo malo.
 
monday: chest,triceps,abs + HIIT cardio
tuesday: legs, sholuders + calves
wednesday: back, biceps, abs + HIIT cardio
thursday: chest,triceps,abs + HIIT cardio
friday: legs,sholuders + calves
saturday: back,biceps,abs + HIIt cardio
 
odmori izmedju serija bili su cini mi se 30-45sec
ponavljanja od 6-30 (mada sve iznad 15 osobno mi je pretjerivanje)
tezina sa kojom se radi od 50-85% 1RM
 
sad se pitam dali za osobu koja trenira natural bez ikakvih stackova i slicnih gluposti, ovakav program predstavlja problem? 4 hiit tjedno + 6 treninga u gymu
o tome se dosta raspravljalo jer vecina je ipak natural,pa je najvise misljenja bilo da i naturalac moze radit po ovom cut programu,ali ipak da prehrana bude sredjena kako spada...jos ubacit kakve bcaa+glutaminTongue
 
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 09:53
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

86kg, vrtim se na 11% trenutno. nešto sad kombiniram na papiru sa full body, valjda ce nešto pametno ispast iz toga :P.


Aha, onda si Ok sa kalorijama...........kak si mjerio BF?
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 11:45
mjerija sam pomocu klipova + ogledalce ogledalce .

animal vjerujem da bi se moga takav program odradit, samo bi treba radit sa jedno 30-60% 1RM sve vježbe s utezima jer 6 puta tjedno + 4 puta tjedno hit... stres ogromni. i dalje mi se cini da je full body skroz super alternativa, mada sam ja kontao ovako nešto napravit:

ponedjeljak i utorak full body treninge, srijedu odvojit za neku izolaciju (trening od 45 min doslovno) za npr. ramena, trapez, serratus i triceps. i onda opet cetvrtak petak full body. bil se moglo tako nešto skombinirat, šta mislite?
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2012 at 14:27
meni se to nesvidja...
ili odradi skroz full body,ili odovjeno kao sto sam ja na primjeru naveo
malo mi je glupo neku kombinaciju,a pogotovo odvajat trening za trapez i triceps koje vec dosta rade kod drugih vjezbi..
ja sam osobno nekako na defki protiv full body treninga...logicnije mi je to radit ako si na masi.
kazem,to je samo moj stav,koji nemora biti nekome drugome dobar.
 
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 09:02
pazi ja sam isto za neki split trening prije nego full body, al ovako sa full body se (meni) cini logicnije da ceš se više potrošit u treningu nego kad je split, jer rade više velikih mišicnih skupina + kardio na kraju rutine sa željezom. al svakako cu razmislit o svemu, i vidit kako bi bilo najbolje to sve obavit.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 09:44
I potrošiš više nego sa splitom, daleko više, a to ti i je cilj, tak da split nema neke logike na defki. Jedino kao još mislis radit tonu kardia sa strane, dok ti u prvom slucaju gotovo nije niti potreban extra kardio.
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2012 at 09:52
a znam, samo nemam apsolutno nikakvog iskustva sa full body treniranjem, nisam si nikad sastavlja program za full body i neznam kako bi to trebalo izgledat u smislu kolko vježba za koje djelove tjela, kolko setova, kolko ponavljanja, itd. al evo objasnili ste mi neke stvari pa sad pokušavam šta više saznat da bi si moga sastavit neki program da ne bude epic fail .
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 14:16
i tako nakon par dana razmišljanja, izgleda da cu ic sa ovim šta mi je kolega animal ostavija, 5 dana full body samo. uz to ubacit 2 dana hiit kardia i ja mislim da bi to bilo to, svakako se cini da bi trebalo bit extra. jedva cekam pocet ^^.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 14:53
napisi tocno kako mislis radit kada se konacno odlucis...ono da vidim samo ako nije problem.
planiram i ja tamo u 6 mjesecu,tj. krajem 6 neki pravi program slozit od 12 tjedana cut faze, cini mi se dosta izazovno i veseli me tako nesto...posto sam sada na 5x5 treningu gdje se ubijam svaki trening, neki novi pristup treningu ce biti super.
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 15:44
drito onako ka šta je u onom t-nation clanku kojeg si mi ostavija, kombinacije vježbi neznam još ali cu kombinirat iz onih ponudjenih na stranici.


edit - ti si sad na SL 5x5 ili neki drugi?

Edited by pepperedangus - 08 Ožujak 2012 at 15:45
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 21:09

da,ne nekoj kombimaciji 5x5. malo promjenjenoj,ali veoma slicnoj madcow

Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 08:07
Originally posted by animal87 animal87 wrote:

 znaci ipak si se predomislio...
evo pogledaj ovo,mislim da bi tu mogao nesto slozit za sebe..
da li se ovdje uvijek radi prvo grupa 1 pa grupa 2, ili se prvo radi ona grupa koja je 5x5?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.