New Posts New Posts RSS Feed - Može li mi neko ovo objasniti :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Može li mi neko ovo objasniti :D

 Post Reply Post Reply
Author
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Može li mi neko ovo objasniti :D
    Posted: 03 Studeni 2013 at 19:56
Stalno citam po internetu kako voce može udebljati ako se jede previše... Pišu kako je dobro ali treba biti u granicama dnevnog kalorijskog unosa.. Ali ovo ljeto ja sam znala pojesti po 20 jabuka na dan, puno groždja, naranci, nektarina pa tako po svaki dan jer mi je otac donosio nonstop voce... 
I nisam se udebljala štoviše u tom periodu sam bila dosta mršava... 
Kako je ovo moguce
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 19:59
voce je ugljikohidrat isto kao i primjerice kruh. Ocito je da tvoj dnevni kalorijski unos bio manji od tvog održavanja ili jednak tvome održavanju pa si smršavila i nisi se debljala. Medjutim, na dnevnoj bazi treba u prahrani imati sve nutrijente- i ugljikohidrate i proteine i masti kako bi tijelo primilo i dobivalo sve potrebno i moglo normalno funkcionirati
pozdrav
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 20:43

Procitat ceš i da kruh deblja - jedi samo par šnita kruha svaki dan tjedan dana pa mi javi da li te udebljao Wink


Big picture people Wink Bitno je što si jela uz to voce - ako si jela jako malo i/ili još se i kretala dosta, nije nikakvo cudo.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 20:57
Ako je bila samo na vocu...mislim da je više u wcu završilo nego u njoj LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 21:14
Pa stvar je u tome da nisam jela samo voce.. Normalno sam jela i ostale namirnice.. Imala sam dorucak, rucak i veceru ali za užine sam jela mnooooooooooogo voca... I to uz kompjuter i internet navrnem na jabuke, šljive, groždje i sl. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 21:29
A ne znam, nešto se je promijenilo, a sad što.......teško je reci Smile Možda si jela manje u ostalim obrocima, jer si bila sita od voca. Ili si zbog tog voca jela manje slatkog/junka pa tu uštedjela kcal. I tako to....

U svakom slucaju, da si jela više nego što ti je trebalo biš se udebljala. A i sad baš...20 jabuka na dan? Hmmmmm Wink


Edited by Gym_girl - 03 Studeni 2013 at 21:30
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
celebre View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote celebre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 21:35
Sto posto dvadeset jabuka.. Brojala sam.. I to nisu bile samo jabuke, bilo je tu još mnogooooooo drugog voca xD A i kako hocu da ne jedem slatko tipa cokolade i sl. onda mi želja za vocem još više poraste 
Valjda zbog toga jedem toliko voca.. :/ 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 21:38
LOL 

A ok, kažem ti, sve ovisi što si jela prije te frutomanije Big smile Ako si bila sklona kaloricnijoj hrani i zamijenila ju vocem, to ti je to :)

Ma mislim, teško je sad ovako reci kad ne znamo sve tocno...no nije ni bitno, poanta je da ništa ne deblja samo po sebi i da uvijek treba gledat širu sliku i testirat svoje mogucnosti ;)


Edited by Gym_girl - 03 Studeni 2013 at 21:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:04
Ako nemaš ekološko voce onda baš nije pametno jesti 20 jabuka dnevno jer su jabuke najtretiranije voce (na kori i u njima samima ima svega i svacega poput pesticida i drugih kancerogena)

Treba jesti voce, ali kao i za sve drugo vrijedi umjerenost uvijek
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:08
Scarpy ova cura  te prešila u vocu Big smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:10
Bogami šiša me i to debelo:)))
Trudim se stalno nabavljati ekološko voce (ili barem što više) tako da ga manje jedem teško je nabaviti provjereno....

Svašta stavljaju gore onda misliš da se zdravo hraniš, a ono veliki šipak
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:17
Ne kužim kako to nabaviš ekološko..kada se sve danas šprica? :S

Mah draga moja..ja više ne znam ni sam dali jedem uopce hranu..ako se hranom može nazvati...Od bilo cega da krenem...:S
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:36
Ekološko smatram samo ono što naberem u vrtu od ljudi koje poznam (imaju par vocki i ništa ne špricaju jer im je to u vrtu više zbog zelenila nego li voca....)
Postoji i neka udruga u Ri ekološki vrtovi i sl (od njih se može kupiti povrci i voce - jos nisam to probala, ali cula sam da su proizvodi dobri i zbilja ekološki)

Za sad se držim poznatih sad imam kruške (ima još par stabla šljive, breskve i tako skupi se polako kako što rodi - tu sam 100% sigurna da je clean)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:41
Ah to je super...ma imam i ja vocnjak pa znam da mi stari šprica..nisam niti znao da postoji tako što..to je super! :)

Kontam si i da je okus drugaciji :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:47
Okus je bolji, ali puno ruznije izgledaju i treba paziti jer imaju crve;))
I trebaš ih pojesti brže jer istrule puno prije naravno.....

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2013 at 23:55
Ja bi takve :( Nisam navikao jesti da izgleda fino LOL Tako da bi mi pasalo :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.