New Posts New Posts RSS Feed - Mlijeko
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mlijeko

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2007 at 19:21

 Sada mi puno stvari nije jasno u svezi mljeka ...

Na forumu pise da je mljeko odlicna stvar nakog treninga jer ima najbolji omjer svega pogotovo š,5% mljecne masti a i alpsko nije lose od š,6% te zbregovo š,6% sa calcijem.

Svi imaju na š l - 42 do 47g Ugljikohidrata , 32 do 37g proteina te ostatak masti sto sam procitao da je idealna kombinacija od 45% 35% 30% Uglj. Prot. Mas.

Ja vjezbvam 2 puta dnevno po šh vremena i pijem šl mljeku pored ostalih i udebljao sam se pa sada pokusavam jos 2 puta dnevno trcati po 30 minuta ali bojim se da zbog slabog unosa ugljikohidrata dolazi do opadanja misicne mase pa stoga korstim i pijem mljeko ali ako ono stvarno toliko deblja koja korist od njega?

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 13:45
Originally posted by DarkGift DarkGift wrote:

 Sada mi puno stvari nije jasno u svezi mljeka ...

Na forumu pise da je mljeko odlicna stvar nakog treninga jer ima najbolji omjer svega pogotovo š,5% mljecne masti a i alpsko nije lose od š,6% te zbregovo š,6% sa calcijem.

Svi imaju na š l - 42 do 47g Ugljikohidrata , 32 do 37g proteina te ostatak masti sto sam procitao da je idealna kombinacija od 45% 35% 30% Uglj. Prot. Mas.

Ja vjezbvam 2 puta dnevno po šh vremena i pijem šl mljeku pored ostalih i udebljao sam se pa sada pokusavam jos 2 puta dnevno trcati po 30 minuta ali bojim se da zbog slabog unosa ugljikohidrata dolazi do opadanja misicne mase pa stoga korstim i pijem mljeko ali ako ono stvarno toliko deblja koja korist od njega?



Mlijeko je dobar proizvod ali ne treba pretjerivat jer sadrzi mlijecni secer od kojeg se deblja.

Jogurt ti je bolja varijanta od mlijeka.

Mlijeko ujutro kombiniraj sa zobenim pahuljicama a onda popodne kao medjuobrok ubaci 0,5l obicnog jogurta (0,9% m.m)

Vise od toga ti ne treba.




 

Edited by Mr G.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 13:01

 obratite molim paznju na etikete. Uzmimo usporedbu kefira, jogurta i mlijeka

Mlijeko ima 4,6 g laktoze na š00g, a kefir ima 4,8g, jogurt ima 4,5g..znaci sve je to tu negdje..jedino su kefir i jogurt masniji od npr. obranog mlijeka..osim ako ne papate one od 0.9% mlijecne masti, al meni je to bljak, ko i obrano mlijeko.

Poanta je da si dobro izracunate koliko cega trebate u tijelu dnevno i dobro citate etikete.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 23:48

Originally posted by David David wrote:

Ja mlijeku kazem: DA
Pogotovo ako mores nabaviti frisko muzeno, onda je super. Barem meni.
 

MA NEMOJ ME ....!!!!

FRISKO MUZENO! Stvarno... Svaka cast! Ako ga mozes nabaviti..... Ali jel ti nije malo bljak, onako jos lagano toplo....?

Inace, to ti je NEOBRANO mlijeko i niiiiiije zdravo, a o masnocama da ni ne pricam.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 23:51

Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 vidim nitko mi nie odg..evo ja probala danas to efekt mlijeko (+omega 3).. bash je fino..naravno ne mozhe se okus ne znam kako promijenit, al koda se osjeti mal razlika neka.. a trazhila i jogurte po trgovini, josh nisu dobili valjda =(
 

Mlijeko nisam probala, ali jogurti su mljac!

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 00:00

 Osobno, dosta pijem mlijeka (dorucak, kava), ali jos vise jedem jogurtice i posni sir. Razlika je sto su jogurtici fermentirano mlijeko koje manje stetno, ali eto......

Ja sam B krvna grupa pa meni odgovara mlijeko i mlijecni proizvodi, jer moja krvna grupa ima taj enzim za razgradnju m.m. koji je manje zastupljen kod drugih grupa.

Eto, ja sam povlastena po tom pitanju, a i osjecam da mi ogranizam to trazi pa ga slusam.

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 10:24

Originally posted by Theia Theia wrote:

Ja sam B krvna grupa pa meni odgovara mlijeko i mlijecni proizvodi
 

I ja isto. Obozavam mlijecne proizvode, i to bas sve, osim samog mlijeka.

Ne sjecam se kad sam zadnji put pila cisto mlijeko, ne volim bas niti okus, a i tesko mi pada na zeludac. No za jogurte, sir i sve ostalo bih se prodala. Da, i osjecam dosta veliku potrebu i zelju za tom skupinom namirnica.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2007 at 05:50

 Najbolji jogurt je onaj jogurt koji ima zive bakterije u sebi dok ga jedete..

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 17:12

 

Grozno zvuci kad to tako napises....

Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 17:49
A sta sa pudingom, koliko je on zdrav?? Mislim ne onaj kupljeni gotov nego onaj koji napravis sam kod kuce?
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 21:56
E to bi i mene zanimalo, stvarno nemam pojma, ajmo majo ti sigurno znas? 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 22:12
ja nemam pojma , al vjerujem da nit je zdrav nit je nezdrav
ma pricam gluposti...
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 22:16
On bi valjda trebao biti dobar zbog sadrzaja mlijeka, ali neznam zbog sastojaka smjese za puding?? 
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 23:02

Pa puding mi bas ne zvuci zdravo. Secer, aditivi, okusi itd. Mogu si mislit koliko jagoda ima u pudingu od jagode. A mlijeko se moze pit i samo. Za zasladiti se je sigurno bolja cokolada, i to crna.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 22:21
Originally posted by Theia Theia wrote:

 

Grozno zvuci kad to tako napises....

  ivan grozni je bio jako grozan.jogurt koji ima zive aktivne bakterije,,one bakterije koje su upotrebljene za fermentaciju pasterizovanog mlijeka zive jos uvijek u jogurtu...te male bakterijice rasclanjuju secer u mlijeku pretvarajuci ga u jogurt...

 mislim da bi to maja najbolje mogla objasniti........

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2007 at 00:04

 Punig je kalorijski ok. Mrvicu vise od nekog vocnog jogurta.

Onaj dukatov je napravljen s mlijekom od 0.š mm.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.