New Posts New Posts RSS Feed - Mlijeko (sve vrste)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mlijeko (sve vrste)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mlijeko (sve vrste)
    Posted: 13 Svibanj 2009 at 16:13
  Pozdrav.
Ja licno stucem svaki dan skoro po litru mlijeka, ali je problem sto je to vecinom obradjeno kravlje mlijeko, tipicno tetrapak mlijeko, iz kojeg u industriji izvade sve vrste dobrih tvari,lako kvarljivih,npr. neke vitamine i proteine da bi bili duze upotrebljivi proizvodi (pare,pare...)...
Pa sam sada odlucio preci na neke druge proizvode,npr. kozje mlijeko-navodno odlicno za pluca i disne puteve, i sojino mlijeko-ovo jos dosada nikada nisam probao.
Volio bih cuti vase misljenje, kako konzumirati najbolje, koje vrste, kada, jel preporucljivo uopce toliko uzimati... PUnomasno,niskomasno?
Kako vi to licno provodite?

Zahvalan za svaki savjet
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 16:17
Ne znam, ja pijem svježe z'bregov š,5 mm, traje par dana, to mi je nekako najprirodnije
Back to Top
carissima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote carissima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 18:17
Kozje mlijeko?
Najbolje 0.9 m.m ili cak 0.5
Pijem ga samo u kavi a sa zobenima još razrijedim s
vodom.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 19:48
  Ne pijem mlijeko vec god dana i više cak, ali kad ga popijem to onda bude u okviru junk food dana i ode minimalno litra bilo kakvog.
Razlog nije klasicna intolerancija laktoze vec što mi teško sjedne na želudac a i sadrži dosta nepotrebnih kalorija. Radije si podebljam kalorije iz drugih izvora.
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 20:09
Ja se ne bi mogla zamislit bez mlika, ide obavezno bar u dorucak sa zobenim...
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 20:11
Slažem se s Hammom.
Volim sve mlijecne proizvode,osim mlijeka
Niti mi je okus dobar, a i sve kaj ima u mlijeku (što je isto tak upitno) se može dobiti iz puno boljih izbora.
(A tu je i trauma iz najranije dobi - vruce mlijeko s kožicom iz onih limenih šalica u vrticu i oš )
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 00:17
  A zobene ujutru u sojinom mlijeku, sta kazete na kombinaciju? Navodno je ono puno bolje (zdravije) nego obicno kravlje mlijeko.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 08:34
 
Originally posted by tare tare wrote:

  A zobene ujutru u sojinom mlijeku, sta kazete na kombinaciju? Navodno je ono puno bolje (zdravije) nego obicno kravlje mlijeko.

Pogotovo ako si muško
Također ne bih baš vjerovao pricama "navodno" ili "cuo/procitao sam negdje".

I k tome je i takvo mlijeko isto industrijski obrađeno kao i svako drugo tako da radije onda nastavi sa obicnim mlijekom kao i do sad.


Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 15:42
 meni je sojino mlijeko (cokolda i vanilija) prefino  ja ti obicno u njega umutim neutralne proteine od x-treme-a...
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 20:02
Sojino sam probala par puta i svaki put mi zapelo u grlu koliko mi je odvratno, neovisno o okusu. Tak da niš od toga. Ni rižino mi se ne sviđa.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 20:11
ma neznam uopce otkud tolike teorije zavjere da se iz mlijeka vadi neznam što.. mlijeko se pasterizir ai homogenizira i to je to... pij obicno i ne izvodi.. ako ti toliko mseta, pij domace..
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2009 at 19:15
Ja sam pio kozje mljeko ,jer sam slomio ruku ,doktor je rekao da je dobro za kosti
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2009 at 15:53
  ja isto ne mogu zamislit dan bez mlijeka....pola litre dnevno popijem najmanje...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2009 at 21:37
puno doktora je mišljenja da je mlijeko za djecnu,a ne za odrasle!
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2009 at 22:14
  vjerojatno zbog laktoze koja je teško probavljiva...vecini odraslih mlijeko uopce ne odgovara upravo zbog toga..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Svibanj 2009 at 08:09
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

puno doktora je mišljenja da je mlijeko za djecnu,a ne za odrasle!

Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.