New Posts New Posts RSS Feed - Mitovi - Proteini! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mitovi - Proteini! :)

 Post Reply Post Reply
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mitovi - Proteini! :)
    Posted: 09 Ožujak 2013 at 12:42
Evo ovako....koliko god citali....pisali...ucili...proteini ce zauvijek ostati mit!...Volim raspravljat o njima...jer ima toliko prepucavanja oko njega...I želim samo izrazit svoje mišljenje o njima evo zanimljivih podataka....koju su meni promjenili mišljenje i gledanje an proteine...npr znate onu staru! Tijelo ne može apsorbirati više od 30g proteina po OBROKU! mislim da je to totalna glupost...zato evo primjera ...".Na primjer, osoba od 90 kg trebala bi konzumirati barem 180 grama proteina na dan ili 35-40 grama proteina po obroku. Osobe iz Bruxeless-ke studije konzumirale su 45-50 grama po obroku i sva je kolicina bila apsorbirana u organizam. Ako se još pitate koji su najbolji izvori proteina, onda još jednom: riba, piletina, govedina, jaja i mlijeko." nakon ovih istraživanja evo još jedan ajmo reci sarkastican primjer : "Mislite li da je Arnold Schwarzenegger razvio onoliku masu zato što je svakih tri sata konzumirao 30 grama proteina, što je ekvivalentno 150 grama pilecih prsa u svakom obroku? Razmislite opet.Probavljivost proteina i kolicina koju tijelo može prihvatiti usko je povezana s vašom težinom i nacinom na koji trenirate. Što više težite, vece su vam potrebe; što žešce trenirate, vece su vam potrebe. Ovo su jedni od milijun primjera..i savjeta....mislim da ce zauvjek Protein ostati mit...najveca tema za raspravljat....nekima ce ovo promjeniti mišljenje....meni je svakako....i ostao sam natome....da ih unesem za rucak i veceru kompletne proteine!! ....ali ipak najvažnije od svega...da se jede zdravo i kvalitetno....što jace vježbe više hrane....eto pozdrav ekipo pa vi izrazite svoja mišljenja!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 13:04
Kao prvo, jedna klinicka studija apsolutno nije dovoljna da potvrdi bilo sta. Metabolizam proteina je jedna od tema na kojoj desetljecima rade najveci istrazivacki centri, pogotovo u UK. Adsorpcija, potrebna kolicina, uticaj na bubrege i jetru i upalu, najbolji izvori, optimalni omjeri aminokiselina... sva ova pitanja jos uvijek cekaju na odgovore.   Trenutne preporuke - nikada vise od 2 g po kg tjelesne mase.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 13:10
Stime se i ja slažem u potpunosti! ovo su vuceni citati...price sa neta...što mi se cinilo zanimljivo...i promjenilo mišljenje...o gledanosti na proteine...jednostavno sam skužio da to ostaje samo mit...i ništa drugo...nitko nema dokaza...i moje iskreno mišljenje....da smo svi razliciti i svakom tjelo apsorbira drugacije...ali ono za 30g po obroku? to mi je od svega najveca glupost! niej strucno mišljenje...ali meni logika neda razmišljati tako...kako tipovi sa posla...koji vježbaju i hrane se i sve....kako oni ? bilderi? fitnesi? svejedno...ako neko radi na baušteli...ne znam bubam poštar...di ce on stici svaka 2-3 sata jesti 30 g proteina hahahah totalna budalaština meni barem....nitko ni nezna odakle taj izvor je i nastao..ta prica!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 15:14
recimo to ovako, otkad sam na warrioru (u pocetku sam se baš jako držao pravilne i prirodne prehrane) imam isti broj kilograma s tim da kalorije vecinom unosim u jednom obroku, a to su vecinom proteini plus masti sa jako malo uh i išao sam zbrajati kalorije i jeo sam obroke od 3000 kalorija (ne preporucam nekome tko nema želudac za to) koliko mi je tad bio tdee (mada se na warrioru ne broji al morao sam probat) i jedno vrijeme nisam gubio na težini što ce reci da je moje tijelo apsorbiralo sve ( od proteina je to pola kile posnog sira, 3 pileca fileta, 2 jaja, da ne nabrajam dalje) a samo iz posnog sam pojeo 60 grama proteina iz piletine sigurno još roliko i iz jaja neku sicu, moja gruba pretpostavka je da je moje tijelo apsorbiralo oko 140 grama proteina u jednom obroku (inace težina je 85 kilograma a treninzi su bili pakleni) nekad se znalo dogodit da sam i poslije toga opet ogladnio pa opet išao jesti, proteini su stvarno mit ali ako živite aktivno i unosite proteine iz zdravih namirnica velike su šanse da ce tijelo sve iskoristiti (bar na warrioru), eto toliko od mene
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 15:21
:))
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 21:19
Za prosjecnog covjeka za stvarno je tesko da tijelo moze apsorbirari vise od 30g proteina po obroku. Jednostavno kemijski procesi to ne dozvoljavaju. No apsorbcija ce biti poboljsana nakon (vrlo) intenzivnog vjezbanja s utezima, absorbcija se moze poboljsati c vitaminom, moguce ju je poboljsati manipulacijom inzulina i razina absorbcije ce u konacnici i ovisiti od osobe do osobe.
Takodjer, ne treba brkati absorbciju proteina s razlaganjem proteina s ciljem dobivanja secera za energiju (sto se desava kod nisko-ugljikohidratnih dijeta). Teoretski vi mozete zivjeti s 25g ugljikohidrata dnevno i sve ostalo dobivati iz proteina. No pola tih proteina ce se raspasti na secere kako bi tijelo dobilo energiju. Ne mozemo govoriti o absorbciji za proteine koji su koristeni za energiju.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 21:27
Ovo sa Schwarzeneggerom,,, lol,,, Poznat je njegov rezim prehrane i vjezbanja. Kao prvo, nije nabio masu u godinu dana nego kroz malo duzi period. Drugo, naravno da ne mozes takvu masu dobiti bez konzumiranja poprilicne kolicine ugljikohidrata,,, #doh...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.