New Posts New Posts RSS Feed - misici i masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

misici i masti

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 22:30
da inace tipa za međuobrok, ali da su dva cijela obroka, samo voce, to baš i ne valjda
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2009 at 23:04
 oo ma nene, pa rekla je 2 vocne užine! Reagirala bi i ja da je rekla da su joj to glavni obroci
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 12:32
Originally posted by NinaS NinaS wrote:

5xdnevno jedem,od toga su 2 vocne uzine



primjeti boldano, znaci da ima 3 obroka i planirano dva obroka (to što ih ona zove užinama ) od voca, nema veze
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 14:32
 ma skužila sam ja to  što se mene tice, ja bi rađe uvela neke druge međuobroke ali nece joj ni voce škodit ( u razumnim kolicinama) na pocetku....ili bar onda pustit to za prvi međuobrok, prije rucka, a popodne ubacit neki proteinski međuobrok...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 14:40
cuj, ako ima dosta fizicke aktivnosti ne preporuca se 3 obroka, jer koliko može proteina unjeti u 3 obroka?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 15:22
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

cuj, ako ima dosta fizicke aktivnosti ne preporuca se 3 obroka, jer koliko može proteina unjeti u 3 obroka?

Dovoljno da ih ne iskoristi sve odmah ili pak ima opciju da ne unese dovoljno, kako god, na gubitku je.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 15:27
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

cuj, ako ima dosta fizicke aktivnosti ne preporuca se 3 obroka, jer koliko može proteina unjeti u 3 obroka?
Dovoljno da ih ne iskoristi sve odmah ili pak ima opciju da ne unese dovoljno, kako god, na gubitku je.


vidiš da se mi slažemo
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 15:50
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

cuj, ako ima dosta fizicke aktivnosti ne preporuca se 3 obroka, jer koliko može proteina unjeti u 3 obroka?
Dovoljno da ih ne iskoristi sve odmah ili pak ima opciju da ne unese dovoljno, kako god, na gubitku je.


vidiš da se mi slažemo

Ko je reko da nije tako
Back to Top
NinaS View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NinaS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 16:12
Ajde nam molim te napisi plan prehrane!


ovaj nacin prehrane sam preuzela od mog druga Grka poreklom,za koga su lekari pravili specijalnu prehranu jer je decko u javnom zivotu,prezauzet,a ima šš0kg,on nema kad vezbati pa su na osnovu toga i sastavljali jelovnik
evo kako ide,ja sam sa dijetom oslabila 7kg,ali sam nakon 4 meseca prestala,bla bla bla...
inace pre svakog obroka piju se 2 case vode
-ujutru se doruckuje kornifleks sa casom mleka
-zatim nakon 3h pojede se š5-20 badema ili lesnika,i š-2jabuke
zatim dolazi rucak.tu ima vise varijanti,piletina sa š pecenim krompirom,ili riba sa pirincem ili,meso bez masti sa soljom kukuruza....ali naravno sve to u propisanim kolicinama,nema przenja hrane i kada se kupuje gleda se da sve bude bez masti,dijetalno.
-zatim dolazi druga uzina negde oko š8h i tu se pije š casa soka od š00%voca bez secera,š jabuka i sme se pojesti š bonzita(sto je za mene idealno jer ja bez komadica slatkisa ne mogu dan pregurati)
-za veceru ima opet vise opcija:kuvano jaje sa kukuruzom,opet moze kornifleks,jogurt sa malo badema i lesnika,polovina nekog rucka...
sve sam ovo malo skratila u principu ,svaki obrok(dorucak,rucak,vecera) ima 5 varijanti od kojih se jedna bira i jelovnik se sastavlja tako da svakog dana bude drugacije
dijeta se menja svakih 2 nedelje,i uglavnom se menja rucak,sve zavisi u kom je stadijumu mrsavljenja,moj drug je za godinu dana dosao na kilazu od 70 kg,pri tom nije vazbao jer za to stvarno nema vremena,
meni je ovo pomoglo i bilo mi je super sto mogu mnogo cesto jesti,al mislim da dijeta ima previse ugljenih hidrata,nemam pojma,a i ja se bavim fizickom aktivnoscu,pozdravljam vas sve punooo
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 16:34

bok nina:)

evo procitala taj plan i jedino sto mi ne valja tu je kornflakes za veceru i kukuruz, sama si napisala da ima dosta uh dijeta, no to se moze lako ispravit.. za pocetak recimo  umjesto kormflakesa koji zna bit pun secera itd, mozda su bolji izbor zobene- nisu tako ukusne svakom ali su puuuuno zdravije... zatim vecera , mozda bolje vise proteina : svakako moze kuhano jaje (moze i vise samo bez zutanjaka) s nekom salatom ili tuna i naravno ubaciti posni sir... za pocetak manje voca a ukoliko ne mozes bez njega, ubaci ga u dorucak ili medjuobrok izmedju dorucka i rucka!

:)) inace dolazi u obzir piletina, puretina, riba i puno povrca za rucak,  mislim da rezultati ne mogu izostati... u svakom slucaju najbolje bi bilo mrsavit 0,5 kg na tjedan, zvuci sporo ali na taj nacin neces sokirati organizam niti povratiti kile AJOJ- JO-JO efektom..

sretno!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 19:42
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:


svakako moze kuhano jaje (moze i vise samo bez zutanjaka)

Krivo.

Slobodno može jesti cijela jaja.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 19:52
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

svakako moze kuhano jaje (moze i vise samo <span style="font-weight: bold;">bez zutanjaka</span>)
Krivo. Slobodno može jesti cijela jaja.


naravno

i... ocekivao sma nešto više od programa, ali on je samo ok..

p.s kad cujem da neko nema vremena za vježbu, joj
Back to Top
NinaS View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NinaS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 22:21
ej kad smo vec kod toga sta se sme jesti a sta ne,htela bih malo prodiskutovati o kravljem mleku,naime,citala sam jednu opseznu studiju o tome koliko je stetno i koliko jednoj casi mleka treba da se razlozi u organizmu i naravno svim produktima koji dodju od mleka,kao sto su sir,pavlaka,ovo misljenje naime podrzavaju i makrobioticari koji nikako u svojoj ishrani ne dozvoljavaju unosenje kravljeg mleka,vec zamenu za njega(zamena je mleko koje se dobija iz biljke banca i kukica),sta vi mislite,kazu da su puno bolje zamene npr.sojino mleko
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2009 at 23:40

 slažem se s enom, dopunjeno cijelim jajima..

premalo mi proteina nekako, premalo povrca...

i zašto ovi bademi u kombinaciji s vocem?

auff ima puno opsežnih studija :)...ima ih i o soji...ko bi ga znao.. mene tu samo mlijeko nebi trebalo brinut jer ga ne pijem al posni bi me dotukao vec :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 00:57
  Kakva vražja specijalna prehrana? I to još od strane doktora? I onda ti to još masno naplate. Biznis i pol.

Mislim da bi zatvorske kuharice bolji meni sastavile nego što je ovo smece, ništa drugo.

Ne znam ni odakle bi poceo komentirat jer bi mogao cijeli dan provest u ispravljanju, ali ja nijedan pošten i ispravan obrok ne vidim.

Taj prijatelj je vrlo vjerojatno imao neredovite obroke a možda je živio na junk foodu i voila smanjivanjem kalorija, cak i ovakav jelovnik ga je mogao dovesti do gubitka kg jer se nešto promijenilo u prehrani no ipak odabir namirnica i kombinacija nije za preporuku. Al ipak vjerujem da je više faktora u igri od same prehrane zbog cega je poceo gubit toliko kg. Pretpostavljam da ima i problema sa viškom kože?

Mlijeko - prije bih rekao NE nego DA za konzumaciju.

I evo, NinaS, probaj tjedan dana ne jest ugljikohidrate pa nam se javi
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2009 at 11:59
  ja sam vise za cijela jaja ujutro, ako je jedno dva za veceru moze cijela :) nije bed... ja ako ih navece jedem pojedem dva cijela + jos dva bjelanjaka a ako jedem s posnim onda samo dva cijela... uvijek neke kompromise.. jao:)

sto se tice mlijeka, za svku namirnicu imas studije za svaki drek neko istrazivanje, najbolje vidis sama kako reagiras na pojedinu namirnicu... ima ljudi koji su netolerantni na laktozu pa lose podnose mlijeko.. ja sam otkrila od soje onaj alpro imas i od vanilije pa tu i tamo kad mi stvarno bude dosta jogurta sa zitaricama ili obicnog mlijeka, zalijem zobene s tim od soje od vanilije (otprilike 2dcl nekad i manje) stvarno je fino  , kolesterol 0% ... mislim to je isto stvar odabira... buduci da stvarno pokusavam paziti na tu prehranu , kad mi dosadi neka rutina odem u dm pa studiram one zdrave hrane i uvijek kupim nesto za probati...


cestitam svima na nagradama :) juce vidjela:)


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.