New Posts New Posts RSS Feed - Mišljenje o programu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišljenje o programu

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 09:19
Mislim da se Gymka i ja savršeno razumijemo, upravo to mislim, i ne radim u treningu samo cucanj Phoenix, karikirala sam samo da je npr. cucanj vježba koja zahtjeva da radi cijelo tijelo.... i da se stvarno možeš vec sa tim igrati i cuda napraviti... Ne, nisam nikad radila samo cucanj, ali smo znali nakon zagrijavanja raditi samo DL i BP.... cijeli trening.... ;)))))))
Pa upravo tako...posvetiti pažnje onoj skupini koja zaostaje.... i opet sam sklonija nekako slobodnim utezima ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 11:21
Znam da si karikirala, al los je primjer, jer mislim da ipak kad velimo full body se smatra ipak malo drugaciji trening, malo kompletniji kaj se tice vjezbi , odnosno dijelova tijela.
Znao sam i ja odradit sam  cucanj i dl ili samo jedno kad mi se nis drugo nije dalo ili sam odlucio max heavy , ali ne smatram da sam tim odradio full body trening u tom smilsu  jer iduci trening nisam sigurno radio opet cucan j idl neg recimo prsa i nekaj pa opet u tom smislu dolazim do nekog splita.
Nebitno za sve ovo, poanta mi je bila posto se kvacite na hormonalni dio i heavy trening, da nebus nikada tolikim  volumenom na jednu misicnu skupinu u full body-u kolko ja mogu sa splitom unistit noge,ruke. leđa, kaj god.
Sad svejedno dal volumen oces gledat vecim brojem serija i ponavljanja ili veci itenzitet, tj opterecenje, svejedno je........
Znao sam npr u jednom treningu odradit cucanj + hack sq + single leg leg press ili bulgarian split squat+ leg extenziju , ovisno o sad o nacinu na kojim zelim raditi  , npr odem heavy na cucnju i max kolko ide na ostalima ili ako sam radio 8x8 kad sam isprobavao odradio bi jos na to sve  i DL + bodywight vjezbu za zadnju lozu + listove  i nakon tog treninga bi si pišao po nogama usljed drhtanja noguLOL.
I ne smatram da sam tim radio nikakav full body nego iskljucivo noge i njih ne diram iducih 3-4 dana
Nakon toga nemre mi nitko rec o losjim hormonalnim i metabolickim ucincima ovoga.
Naravno ovakav trening nije za duze od mjesec dana posto zgoris ko pas


Edited by The Phoenix
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 11:38
..sve je to ok, al je li poanta da ih uništiš pa šepaš do doma ili da im daš pravi stimulus kojim ceš ih natjerat na rast? Smile Hocu rec...nije opca ubijenost poslije treninga jedini znak da je trening odradio svoju svrhu. Opet riskiraš pretreniranost ako pretjeraš sa svim tim vježbama, serijama, ponavljanjima...iscijediš mišic i na kraju si sa svim tim ubijanjem napraviš nešto kontraproduktivno.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 11:56
Ma ne, nije mi to poanta bila, naravno da veca uništenost nemora znacit bolje ..........može, ali i nemora...
Htio sam rec da dalilin primjer mogucnosti igranja sa cucnjom kao moguci full body trening je nešto tipa ovog kak ej i rekla  i da ne smatram to ni blizu necim full body.
Ovakav nacin treniranja sa ogromnim volumenima  se i ne radi duze vrijeme, mjesec dana max , tak da nema govora o pretreniranju nego je rađen s ciljem i npr jako mi se sviđa ubaciti ga unutar nekog  ciklusa  .I tu nejdes toliko heavy na 8x8 , ali je volumen toliko da imas jak metabolicki ucinak, praznjenje glikogenskih rezervi  i  napad na proteinsku strukturu misica sto opet djeluje jako povoljno na hipertrofiju.
I ovakav nacin mi ubije jedino noge ovolko, druge dijelove tijela ne, samo poslje nogu sam na samrti, ali to je i onak uvijek poslje noguLOL
Ne zagovaram ja takav nacin treniranja, ja radim doslovno sve........zadnje prije operacije kaj sam radio su bili full body treninzi i super su mi bili također i s anjima cu poceti kad se vratim u teretanu, samo velim da je sve ucinkovito ako se trenira kako spada.



Edited by The Phoenix
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 15:22
Ju, nepun dan me nema, rasprava se rasplamsala.
Gymka, za povecavanje opterecenja - to se podrazumjeva, mada sam ipak trebao napisat.
Bez postupnog povecanja opterecenja nema ni napretka. Tu smo samo mastom ograniceni kako to organizirati.
Ja osobno guram takav trening u rangu od oko 5 pon oko 4 mjeseca, s tim da svaki dan radim cucanj 3x5, i iz treninga u trening povecavam kilazu. Od ostalih vjezbi radim press, bench press, deadlift, clean&jerk, powerclean, snatch, powersnatch, pendlay veslanje i to je to.
Sve se vrti oko toga. Vjezbam 3xtjedno, i svaki trening je kombinacija ovih vjezbi, s tim da cucanj radim svaki trening. I tucem oko 4000kcal dnevno.
Sad si pripreman malo drukciji trening, s tim da baza svakako ostaje cucanj svaki trening. Ali, svatko zna razloge iz kojih trenira, a  ja ne spadam niti u jednu skupinu (PL, BB, WL).
Sto se full bodyja tice, to bi trebalo biti nesto drugo a ne dl i bench, mada znam na sto su cure mislile. Ugl, da ne duljim, Thorn je to ovdje jako lijepo pojasnio, i u dobrom dijelu se slazem s njim:
https://www.fitness.com.hr/blog/Thorn_Of_Faith/If_god_made_heaven__then_devil_made_FBT.aspx
E sad, sto se tice ubijenosti na treningu, tu bi se dalo pisati na siroko i na dugacko.
Ugl, nakon treninga sa utezima biljezi se nagli pad testosterona. Ono sto je najbitnije, jeste koliki taj pad jeste. Pad ispod š0% smatra se podtreniranoscu i to je nedovoljan stres na organizam; pad preko 30% smatra se pretreniranoscu iz kojeg se tesko oporaviti. E sad, zlatna sredina jeste pad od š0-30%, i ako se organizmu da dovoljno vremena i hrane da se oporavi i sljedeca tezina dovoljno poveca, dolazi do superkompenzacije hormona.
Rad u rasponu od 80 - 90% šRMa pokazuje upravo ovakve razultate.





Edited by Furai
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 16:04
Prema onom jelovniku upravo postanom I treningu koji navodis kak ti se takav rezim odrazava na tjelesnu konstituciju.?
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 16:13
š87cm visine, š02kg, cirka š2%BF
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 16:26
Super. Jel cijelo vrijeme tolki kal. unos I relativno ne clean prehrana do kraja? Ak da zanima me tendencija povecanja bf
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 16:41
Ne, kalorijski unos povecavam vremenom, jer sto si veci vise kalorija treba, s tim da BF lagano ide prema gore, jer sam prase i ne da mi se paziti na prehranu. Sve ja znam kako i sto bi trebalo, al jednostavno, dok ne dodjem do š5%BFa, ja happy...
A znas i sam, moras biti u suficitu da bi dobijao na masi, a sa fizicki zahtjevnim poslom jako je tesko odrediti optimalni kalorijski unos.
Trebao bih raditi neki kardio da smrsam, a ni to mi se ne da.
Radim od 7-š0h na dan, i to me spasava da se ne debljam dodatno Big smile
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 16:52
Hehehe, kuzim. Ma zanimalo me dal je prehrana takva iz tog kaj to se neda pazit tolko ili da si primjetio da se to ne odrazava toliko negativno u vecoj mjeri ukombinirano s ovim treningom da bi se odricao uzitaka. Naravno ovisno ko kaj zeli
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 17:33
OK...samo da se razumijemo da ne smatram da je samo DL ili cucanj ili press full body program..jer ce na kraju to tako ispasti... ;) 

No mislim da su osnovni liftovi ono na cemu se treba temeljiti trening, a ostalo je samo nadogradnja... i moj stav je da svakim liftom..aktiviraš cijelo tijelo. A netko tko ne zna raditi cucanj, aktivirati mišice pravilno i izvesti osnove kako treba, nebi se trebao hvatati ni nekog splita.


Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 17:46
Originally posted by dalila dalila wrote:

OK...samo da se razumijemo da ne smatram da je samo DL ili cucanj ili press full body program..jer ce na kraju to tako ispasti... ;) 

No mislim da su osnovni liftovi ono na cemu se treba temeljiti trening, a ostalo je samo nadogradnja... i moj stav je da svakim liftom..aktiviraš cijelo tijelo. A netko tko ne zna raditi cucanj, aktivirati mišice pravilno i izvesti osnove kako treba, nebi se trebao hvatati ni nekog splita.




Bas tako, sto vise zglobova, veci broj motora je ukljucen.
A nije niti jedna vjezba sveto pismo pa da se ne moze nauciti, ako se ima malo volje.
Postoji cijela hrpa knjiga i videa sa opisima kako i sto da je 'ne znam ja to' samo izgovor za nedostatak volje/znanja u tom podrucju.

@ Phoenix

Da, kao sto vidis, velik broj kalorija mi je neophodan, i generalna situacija je podosta slozena.
Nemam sva slicna dana za redom, tako da ne mogu imati univerzalni jelovnik, nego vise jedem prema potrebama... A kuzis me vec..
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 19:39
Originally posted by Furai Furai wrote:

Ju, nepun dan me nema, rasprava se rasplamsala.
Gymka, za povecavanje opterecenja - to se podrazumjeva, mada sam ipak trebao napisat.
Bez postupnog povecanja opterecenja nema ni napretka. Tu smo samo mastom ograniceni kako to organizirati.
Ja osobno guram takav trening u rangu od oko 5 pon oko 4 mjeseca, s tim da svaki dan radim cucanj 3x5, i iz treninga u trening povecavam kilazu. Od ostalih vjezbi radim press, bench press, deadlift, clean&jerk, powerclean, snatch, powersnatch, pendlay veslanje i to je to.
Sve se vrti oko toga. Vjezbam 3xtjedno, i svaki trening je kombinacija ovih vjezbi, s tim da cucanj radim svaki trening
. I tucem oko 4000kcal dnevno.
Sad si pripreman malo drukciji trening, s tim da baza svakako ostaje cucanj svaki trening. Ali, svatko zna razloge iz kojih trenira, a  ja ne spadam niti u jednu skupinu (PL, BB, WL).
Sto se full bodyja tice, to bi trebalo biti nesto drugo a ne dl i bench, mada znam na sto su cure mislile. Ugl, da ne duljim, Thorn je to ovdje jako lijepo pojasnio, i u dobrom dijelu se slazem s njim:
https://www.fitness.com.hr/blog/Thorn_Of_Faith/If_god_made_heaven__then_devil_made_FBT.aspx
E sad, sto se tice ubijenosti na treningu, tu bi se dalo pisati na siroko i na dugacko.
Ugl, nakon treninga sa utezima biljezi se nagli pad testosterona. Ono sto je najbitnije, jeste koliki taj pad jeste. Pad ispod š0% smatra se podtreniranoscu i to je nedovoljan stres na organizam; pad preko 30% smatra se pretreniranoscu iz kojeg se tesko oporaviti. E sad, zlatna sredina jeste pad od š0-30%, i ako se organizmu da dovoljno vremena i hrane da se oporavi i sljedeca tezina dovoljno poveca, dolazi do superkompenzacije hormona.
Rad u rasponu od 80 - 90% šRMa pokazuje upravo ovakve razultate.





Starting Strength? Big smile

Inace, kakav god je program, dok god postoji progresivno povecavanje kilaže iz treninga u trening na osnovnim liftovima, program je zadovoljavajuci. Klasicni split program prsa-biceps, leđa- triceps, noge-ramena je toliko stara metoda da je vjerovatno i Isus trenirao po tom programu. Naglasak na hrpi izolacija i izbjegavanjem dedlifta jer se od njega postaje invalid i izbjegavanje cucnja jer od njega odlaze koljena je klasicni moto takvog treninga i takav trening je ono što ne treba radit. Takav trening jednostavno ne daje dovoljan hormonalni podražaj da bi jedan natural vježbac s prosjecnom hormonskom slikom imao neki napredak. Kak i Furai kaže, trening prije svega treba imati za cilj probudit hormone u tijelu, jer je to osnova dobivanja mišica, što mislite zašto ljudi odlaze na kure testosteronom?T&#šš1;ngue
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 20:06
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:


Starting Strength? Big smile

Inace, kakav god je program, dok god postoji progresivno povecavanje kilaže iz treninga u trening na osnovnim liftovima, program je zadovoljavajuci. Klasicni split program prsa-biceps, leđa- triceps, noge-ramena je toliko stara metoda da je vjerovatno i Isus trenirao po tom programu. Naglasak na hrpi izolacija i izbjegavanjem dedlifta jer se od njega postaje invalid i izbjegavanje cucnja jer od njega odlaze koljena je klasicni moto takvog treninga i takav trening je ono što ne treba radit. Takav trening jednostavno ne daje dovoljan hormonalni podražaj da bi jedan natural vježbac s prosjecnom hormonskom slikom imao neki napredak. Kak i Furai kaže, trening prije svega treba imati za cilj probudit hormone u tijelu, jer je to osnova dobivanja mišica, što mislite zašto ljudi odlaze na kure testosteronom?T&#šš1;ngue


Pa di si ti do sada Big smile
Nije vise starting strength, iako je definitivno jedan od najboljih koje sam radio, ali sam jednu jako lijepu stvar naucio iz njega, a to je da jako dobro napredujem ako radim cucanj u svakom treningu.
Dalje ti nemam sto dodati, sve si rekao Big smile

There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 23:43
Obožavam cucanj... ;)))) Najbolje vježba ikad ;)))))))))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 00:05
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:



Inace, kakav god je program, dok god postoji progresivno povecavanje kilaže iz treninga u trening na osnovnim liftovima, program je zadovoljavajuci.


I to je upravo ono što sam ovim htjela reci ..

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Najvažnija generalna smjernica - progresivno opterecenje - drugo su nijanse :)


Smile

Mislim da smo se svi složili na kraju Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.