New Posts New Posts RSS Feed - Mišljenje o programu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišljenje o programu

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 18:02
Joj Fenikse, ti kao da me ne slusas Big smile Ja nisam zatupio jednu stvar, jedan trening. Odmah sam rekao da se moraju saltati rutine, ne mozes vjecno biti na jednom te istom, samo sam napisao sta sam ja primjetio, i sta neki drugi (malo pametniji od mene) kazu Big smile
Ja i dalje stojim pri svom, da je sve uzajamno povezano (opet govorim za naturalce) - misicna masa-snaga-testosteron i ostatak ekipe. A to sam primjetio da se desava kad se upotrebljavaju neke generalne smjernice:
Trening 3-4x tjedno (Koji se sastoji od osnovnih liftova i varijacija)
Radno podrucje preko 80% šRM
Sets: 3-5, Reps 3-5
Brdo kvalitetnih kalorija
I to je to.
A sto se tice clean ili ne, apsolutno mi ne igra nikakvu ulogu, navikao sam ja na sve Big smile


Edited by Furai
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 21:38
Najvažnija generalna smjernica - progresivno opterecenje - drugo su nijanse :)

Furai, koliko biš dugo radio po ovom sistemu (3-5 pon)?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 21:41
Originally posted by Furai Furai wrote:

Joj Fenikse, ti kao da me ne slusas Big smile Ja nisam zatupio jednu stvar, jedan trening. Odmah sam rekao da se moraju saltati rutine,


Hehehehe LOLLOLLOLLOL slušam, slušam........Ja govorim na tvoj prvi post, na njega sam mislio, bar sam shvatio tak da si zatupio jedan trening iz tog prvog posta Embarrassed.
Kasnije u daljnoj raspravi sam vidio da nije tak i sve 5, samo mi je prvi taj post izgledao onakav, ovo je najbolje , sve drugo ne valja............al mozda sam ga ja sam tak krivo shvatioBig smile
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 21:59
Originally posted by Furai Furai wrote:

Joj Fenikse, ti kao da me ne slusas Big smile Ja nisam zatupio jednu stvar, jedan trening. Odmah sam rekao da se moraju saltati rutine, ne mozes vjecno biti na jednom te istom, samo sam napisao sta sam ja primjetio, i sta neki drugi (malo pametniji od mene) kazu Big smile
Ja i dalje stojim pri svom, da je sve uzajamno povezano (opet govorim za naturalce) - misicna masa-snaga-testosteron i ostatak ekipe. A to sam primjetio da se desava kad se upotrebljavaju neke generalne smjernice:
Trening 3-4x tjedno (Koji se sastoji od osnovnih liftova i varijacija)
Radno podrucje preko 80% šRM
Sets: 3-5, Reps 3-5
Brdo kvalitetnih kalorija
I to je to.
A sto se tice clean ili ne, apsolutno mi ne igra nikakvu ulogu, navikao sam ja na sve Big smile


Meni se sviđa tvoj pristup.... i također sam najbolji napredak na sebi primjetila ovim treningom, i također je moj stav da split ne može ni blizu biti full body pristupu sa osnovnim liftovima, opcenito mislim da tjelo najbolje reagira na one vježbe di se ukljuci više zglobova i više mišica jer na kraju krajeva to je i nacin na koji funkcioniramo u životu. I ne ne mislim da se splitom ne može ništa postici, ali upravo ovo što je Furai napomenuo, hormonske promjene su najvjerojatnije upravo heavy liftovima, a uvijek se može uz full body i naglasiti skupina koja zaostaje....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:07
definitivno, i ja se slažem..ali i u splitu može i mora biti baza na osnovnim vježbama, zapravo uopce i nije dilema u tome jer je to jasno - osnovni liftovi su zakon Smile Al evo npr...ja sad radim push/leg/pull pristup malo... znaci opet split ali sastavljen gotovo potpuno od osnovnih liftova....naravno, vratit cu se opet na full body jer mi je također super ali isto tako dobro reagiram i na ovo..zapravo dokle god forsam i dajem maksimum reagiram dobro kakav god trening bio :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:14
Ma cim ubaciš heavy cucanj ili DL u trening...to je FB.... T&#ššš;ngue Mislim što se više komplicira to gore..... Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:19
A i to što kažeš Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:21
Tak je, ne kuzim od kud ideja da u splitu nisu osnovni liftovi? izbor vjezbi mi je uvijek isti, radio split ili full body, a to su također kao osnov ai baza heavy osnovni liftovi.
I osim toga, nitko me nemoze uvjerit da moze isto se opteretit radeci full body nego netko radeci heavy split.Jednostavno nemres dat u full bodyu toliko maximuma jer potrosis vise energije na vise mis skupina, dok u splitu mozes razrokat do krajnjih granica samo noge npr.........i dok ih tak unistim kao sto znam da poslje nemogu ni popišat u pisoar pol sata nakon treninga koliko mi noge drhte i nemogu pedalu od kuplunga stisnut jer sam dušu ostavio na nogama , nemre mi niko rec da tu nema hormonskih promjena jer to nije istina
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:25
Originally posted by dalila dalila wrote:

Ma cim ubaciš heavy cucanj ili DL u trening...to je FB.... T&#ššš;ngue Mislim što se više komplicira to gore..... Smile


i je i nije......kaj je s ostalim vjezbama u full bodyu il radis samo te 2..........
Kaj iduci trening ne vjerujem da radis opet dl i cucanj, pitanje onda kaj radis? po tome radis split jer nemres bas svaki trening radit noge i ostalo , a da je heavy............zato i kazem nemres sa full bodyem otici nikad toliko heavy iz treninga u trening kao sto mozes sa splitom jer ostale mis skupine odmaraju i energiju na treningu trosis samo na te 2 koje radis taj dan .


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:27
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

A i to što kažeš Smile

LOL Cool


 Phoenix..ma si vidio da decko nije stavio u svoj trening ni jedan lift... ;) Ako ti radiš osnovne liftove u treningu... radiš cijelo tijelo, sad naglasio ti prednji lanac, stražnji lanac, više ruke ili noge.... to je full body LOL 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:32
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

A i to što kažeš Smile

LOL Cool


 Phoenix..ma si vidio da decko nije stavio u svoj trening ni jedan lift... ;) Ako ti radiš osnovne liftove u treningu... radiš cijelo tijelo, sad naglasio ti prednji lanac, stražnji lanac, više ruke ili noge.... to je full body LOL 


Nisam gledao program uopce, ne volim hrvatske nazive vjezbi kak sam rekeao u postu prije, pa nisma imao zivaca gledat koje vjezbe koristiLOL

Ne, ne, ovo je sad filozofijaLOL necu takBig smile
Po tome onda ako radim samo cucanj radim full body.............tak da od sad se bacam na full body treninge, radim samo cucanj..........znaci 2 treninga tjedno max imam , jel tak LOL

Stvarno sad, volio bi odgovore na moje iznošenje cinjenica gore, tj ne odgovore nego mišljenja.......jer kak je krenulo sad po tom full body moze bit i stvarno samo cucanj, tak da sad zelim znat kaj je vama full body trening i evo primjer 2 dana treninga, cisto da razjasnimo neke stvari
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:42
da..možeš odraditi par varijanti cucnja i dobiti full body trening.... cucanj na klupicu, slobodni cucanj i cucanj sa šipkom iznad glave i recimo skokom.... zašto to nebi bio full body...a opcenito kod liftova ako ih dobro radiš, sa vecim kilažama...moraš koristiti cijelo tijelo da to izvuceš... mene je nakon bencha znala boliti stražnjica i quadsi... ako kužiš u kom smjeru idem...(iako nisam nikad samo cucanj radila u treningu ;)  Zašto samo 2 treninga? ;) 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:43
Originally posted by dalila dalila wrote:


uvijek se može uz full body i naglasiti skupina koja zaostaje....


E pa tu se ne slazem nikak :p..........može se, naravno , ali obicno se onda radi nekakvo odrzavanje tek toliko ostatka tijela kada ciljano gađaš zaostali dio ili dio koji zelis poboljsat, a naglasak je iskljucivo na tom dijelu tijela i sav rast koji moguci mozes dobit zelis usmjerit u tom smjeru , tak da princip  radim sve normalno i malo pojacam samo sa extra serijom ili vjezbom dio koji zelim nebude bas dao  jednake rezultate nego kad specijalno se usmjeris na taj dio.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:48
Originally posted by dalila dalila wrote:

da..možeš odraditi par varijanti cucnja i dobiti full body trening.... cucanj na klupicu, slobodni cucanj i cucanj sa šipkom iznad glave i recimo skokom.... zašto to nebi bio full body...a opcenito kod liftova ako ih dobro radiš, sa vecim kilažama...moraš koristiti cijelo tijelo da to izvuceš... mene je nakon bencha znala boliti stražnjica i quadsi... ako kužiš u kom smjeru idem...(iako nisam nikad samo cucanj radila u treningu ;)  Zašto samo 2 treninga? ;) 



Zasto sam 2 treninga? bit ce bolje ak das 3 treninga, cisto da vidim u kojem smjeru idemo i da te mogu lovit za rijeci LOL

I ovo je sad filozofija kak sam rekel sa cucnjom, necu se tak igrat, znaci jedan trening ti je cucanj.....to je full body
Drugi ti je samo DL , to je isto full body trening
treci ti je kak velis BP jer te i rit boli poslje..........

Idemo u krivom smjeru , bar kaj se mene ticeLOL

Znam da nisi radila smao cucanj na treningu, zato pitam kak izgledaju tvoja 3 dana treninga ,tj 3 full body treninga  ak recimo treniras 3x u tjednu.........
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:53
od onog upita decka na kojeg nitko nije reagirao  na kraju se zahuktala odlicna raspavaLOL i to je Gymka zakuhalaLOL

Odo ja ucit jer tu bu jos hrpa toga za citat i diskutirat i ak sad ne odem dok se još Gymka i Furai ne ukljuce  nebum se primio ucenjaLOL

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 23:49
Skoro sam pol posnog šbrcnula i ne znam kolko badema dok sam citala ove rasprave i ostala gladna jer sam bila totalno neskoncentrirana na hranu - greška Smile Gladna sam ko pas danas....uff...

No....zapleli se vas dvoje LOL Ma na pocetku dalila nije ni rekla da se na jednom treningu radi samo cucanj ili samo DL - nego, koliko sam ja to shvatila, da u osnovni split samo ubaciš npr. DL, vec si na neki nacin odradio full body.  Znaci gledajmo leđa + biceps split recimo....uz sve druge vježbe za leđa ubacimo DL i vec smo ukljucili i noge i gluteuse u igru....znaci totalno druga stvar nego da ostanemo samo na zgibovima, latu, veslanjima....di radi iskljucivo gornji dio.

A ovo sa naglašavanjem skupine koje zaostaje, pretpostavljam da si dalila mislila na to da se može uvest extra dan di cemo se posvetit određenoj skupini?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.