New Posts New Posts RSS Feed - mišicna masa i kilaža na utezima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mišicna masa i kilaža na utezima

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 23:08
Makisa,

mislim da nisi dobio dobar odgovor na svoje pitanje (uz duzno postovanje ostalim posterima). Tezine ne dizes "kad mozes odraditi tri serije s 10-12 ponavljanja" jer mi i dan danas nije jasno odakle te krute brojke i te "tri serije" kojih se jezim :). Danas u doba toliko superiornih treninga, pogotovo za pocetnike, 3x5, 5x5, powerlifting rutina, ful body rutina, yadda yadda... kroz koje ce pocetnici steci naviku slozenih pokreta i dobiti nesto snage, jos uvijek se gura 4, 5 razlicitih vjezbi, 3 serije po 10-12 ponavljanja.

Tezinu povecavas nekim planom. Ako treniras po programu koji bih ja osobno prepisao svakom ppocetniku a to je Rippetoeov Starting strength http://www.seriouspowerlifting.com/3409/articles/starting-strength evo ga ovdje na ovom linku, onda imas tocno propisane tezine s kojima radis.

Ako se drzis tih "10-12 ponavljanja2, kako ces znati jesi ih odradio zato sto imas dobar dan, zato sto krivo radis pokret ili nesto trece? Mozda neces podignuti tezinu jer ti je los dan i napravis samo 8 ponavljanja. I tako nikad neces znati na cemu si.

Isprintaj si ovaj Starting strength, kreni s nekim tezinama i dizi tezine kako je propisano - mislim da je u ovom slucaju dizanje svaki slijedeci trening 5poundsa odn 2.5 kg. Na taj nacin prije nego dodjes u teretanu tocno znas sto je cilj postici danas -

bench press 3 serije 5 ponavljanja 45 kilograma
Ako odradis 3 serije 5 ponavljanja ali samo 40 kilograma - taj put si podbacio i ne dizes kile za slijedeci trening. Ali znas da je slijedeci trening trebalo vec biti 47,5 pa probas odraditi i s tom kilazom (mozda si imao los dan).

Wendlerov 5/3/1 mi je puno drazi radi toga sto svaki put znam s kojim postocima radim i postoji mali prostor za amortizaciju tog momenta "los dan/dobar dan" ali to jenapredna rutina pa necemo sad o tome ;). (ne kazem da sam ja napredan, mozda je to i za mene malo too much)

Drz se, krenut ce masa gore. Ja bih ti savjetovao da s obzirom na svoje godine dignes cak 500 kcal tjedno a ne samo 100, 200 jer sumnjam da toliko detaljno pratis unos. Da budes ziher - popij svaki dan litru mlijeka :))
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 22:31
Acinateretana hvala ti, ovo mi se čini full dobro, sređeno, Starting strength cu svakako isprintati. :)) pa što se tiče unosa kalorija, napravio sam si plan prehrane, dnevni unos mi je cca 2800-2900 kcal dnevno uključujući i litru mlijeka :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 23:43
Originally posted by Acinateretana Acinateretana wrote:

Makisa,

mislim da nisi dobio dobar odgovor na svoje pitanje (uz duzno postovanje ostalim posterima). Tezine ne dizes "kad mozes odraditi tri serije s 10-12 ponavljanja" jer mi i dan danas nije jasno odakle te krute brojke i te "tri serije" kojih se jezim :). Danas u doba toliko superiornih treninga, pogotovo za pocetnike, 3x5, 5x5, powerlifting rutina, ful body rutina, yadda yadda... kroz koje ce pocetnici steci naviku slozenih pokreta i dobiti nesto snage, jos uvijek se gura 4, 5 razlicitih vjezbi, 3 serije po 10-12 ponavljanja.

Tezinu povecavas nekim planom. Ako treniras po programu koji bih ja osobno prepisao svakom ppocetniku a to je Rippetoeov Starting strength http://www.seriouspowerlifting.com/3409/articles/starting-strength evo ga ovdje na ovom linku, onda imas tocno propisane tezine s kojima radis.

Ako se drzis tih "10-12 ponavljanja2, kako ces znati jesi ih odradio zato sto imas dobar dan, zato sto krivo radis pokret ili nesto trece? Mozda neces podignuti tezinu jer ti je los dan i napravis samo 8 ponavljanja. I tako nikad neces znati na cemu si.

Isprintaj si ovaj Starting strength, kreni s nekim tezinama i dizi tezine kako je propisano - mislim da je u ovom slucaju dizanje svaki slijedeci trening 5poundsa odn 2.5 kg. Na taj nacin prije nego dodjes u teretanu tocno znas sto je cilj postici danas -

bench press 3 serije 5 ponavljanja 45 kilograma
Ako odradis 3 serije 5 ponavljanja ali samo 40 kilograma - taj put si podbacio i ne dizes kile za slijedeci trening. Ali znas da je slijedeci trening trebalo vec biti 47,5 pa probas odraditi i s tom kilazom (mozda si imao los dan).

Wendlerov 5/3/1 mi je puno drazi radi toga sto svaki put znam s kojim postocima radim i postoji mali prostor za amortizaciju tog momenta "los dan/dobar dan" ali to jenapredna rutina pa necemo sad o tome ;). (ne kazem da sam ja napredan, mozda je to i za mene malo too much)

Drz se, krenut ce masa gore. Ja bih ti savjetovao da s obzirom na svoje godine dignes cak 500 kcal tjedno a ne samo 100, 200 jer sumnjam da toliko detaljno pratis unos. Da budes ziher - popij svaki dan litru mlijeka :))


 

Yes, but... Smile

I sama sam pobornik PL rutina, obožavam big 3 i 5x5 te slične metode ali još više obožavam hibridne treninge i i slijeđenje osnovnih principa Smile

Ovako kako si opisao bench, tako i ja znam uglavnom raditi, no isti princip se vrlo lako može prenijeti i na više ponavljanja i ta famozna 3 seta :) Kad se god napravi više i bolje, progresija je tu. Bilo to sa 3 na 4 ponavljanja, sa 7 na 8 ili sa 11 na 12. To sa dobrim i lošim danima može se desit i na manje i na više ponavljanja, nije rezervirano za taj rang. Sve ima svoje mjesto i na svemu se može napredovati, ako imalo ima smisla.

No kužim, ono što većina početnika radi je zaista nepotrebno i krivo i mnogima bi vjerojatno više legao takav neki program, samo što se bojim da bi ih malo tko mogao naučiti tim vježbama, sudeći prema iskustvu :) Pa se onda dešavaju još veći problemi od slabo sastavljenih treninga i lamatanja na biceps pregibima - razne ozljede, stagnacije i manjak rezultata u najboljem slučaju radi katastrofalne tehnike. Je li dovoljan Rippetoe da ti spriječi? Nekima vjerojatno je ali nekim drugima... :)


A litra mlijeka je i dalje u igri? Good damn oldie Smile Je li? Tongue






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 01:02
@avangarde, radio sam sa studentima, znam koliko su zainteresirani.... :(
@gymka, za totalnog početnika, ne bih dao ni wendlera ni rippetoa,nego mjesec dana bar pripreme sa složenim multilateralnim vježbama i u višr ravnina i još rotacija, da se pripremi, bar mjesec. I probao 2 sličnapočetnika, brz rsnijeg bavljenja sportom... jedan je radio samo moj ptogram, ovj multilateralni gore dolje, zaokret, sa powerbandima a drugi mjesec 5x3, drugi dečko počeo sa 5x3, ali na kraju drugog mjeseca je več prvi bio na istoj razini, a poslije u trećem mjesecu i prevazišao onog koji je od prvog dana bio samo powerlifting. Složeni multilateralni pokreti su mu dali jači trup , mišiće oko zglobova koji podržavaju potisak i vučenje, stoga je mogao brže napredovari kao početnik u powerliftingu. Sve ima svoju progresiju. a i iskusni takmičari rade slične pomoćne vježbe. dobra baza daje dobar napredak.
Back to Top
Jux View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2013
Location: Opatija
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jux Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 11:56
Pozdrav,imam jedno pitanje :)

Treniram vec mjesec dana,imam 180cm i 75kila htio bih napraviti definiciju,nisam baš neki "MASA" tip...
Moj trening:
PONEDELJAK - BICEPS,PRSA
UTORAK - RAMENA,TRICEPS,TRBUH
SRIJEDA - NOGE
ČETVRTAK BICEPS,PRSA
PETAK - RAMENA,TRICEPS,TRBUH
SUBOTA - Ovisno kako se osjecam nakon tjedna,odredim si svaki put drugi trening...

Uglavnom dižem,bench za prsa 35kila za sada,vec tako dva treninga,mislite da bi trebao svaki trening povečavati kilažu za 2.5 i više kila ili?

Jedem do 5 obroka na dan,ujutro neki burek maleni jer nemogu bez toga haha! ali ako treba izbaciti izbaciti cu,oko 11 riža sa maslinovim uljem i jaja ili posni sir...oko 2 ručak,ovisno što se doma napravi,najcesce nekakva pašta ili piletina sa kupusom i necim,oko 5 napravim nekakav sendwich,7 večera posni sir,riža,salata....i oko 10-11 prije spavanja još nekakva jaja ili nesto napravim...

Možete preporučiti što i kako?  HVALA!!! :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2014 at 10:23
Originally posted by iver iver wrote:


@gymka, za totalnog početnika, ne bih dao ni wendlera ni rippetoa,nego mjesec dana bar pripreme sa složenim multilateralnim vježbama i u višr ravnina i još rotacija, da se pripremi, bar mjesec. I probao 2 sličnapočetnika, brz rsnijeg bavljenja sportom... jedan je radio samo moj ptogram, ovj multilateralni gore dolje, zaokret, sa powerbandima a drugi mjesec 5x3, drugi dečko počeo sa 5x3, ali na kraju drugog mjeseca je več prvi bio na istoj razini, a poslije u trećem mjesecu i prevazišao onog koji je od prvog dana bio samo powerlifting. Složeni multilateralni pokreti su mu dali jači trup , mišiće oko zglobova koji podržavaju potisak i vučenje, stoga je mogao brže napredovari kao početnik u powerliftingu. Sve ima svoju progresiju. a i iskusni takmičari rade slične pomoćne vježbe. dobra baza daje dobar napredak.


Sve je to divno i krasno kada rade s tobom Smile, no ako su prepušteni sami sebi...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2014 at 14:27
Ja se nesican kad san zadnji put na treningu napravija više od 3 različite vježbe
Npr moj trening
1.dan flor press(bench press) 60 minuta, težine i ponavljanja mi nisu toliko bitni krenen 2-3 serije zagrijavanja s manjim tezinama
Onda stavin 92kg i odradin 2 serije po 2 ponavljanja, onda spustan kilazu malo pomalo i kad više nemogu napravit 3 ponavljanja opet spustin malo i dizen 5-6 puta nebitno kad dođe da memogu 3 spustan
2.dan
Zgibovi
Veslanje s oslonom ma klupu
Superserije radin isto 60 minuta težine velike, za zgibove nekad čak i s pojason na koji okacin 10-15 kg
3dan odmor
4 dan
Lower body
Dead lift 60 minuta
5 dan ramena i ruke
Military press- dips
Military presd-biceps pregib
Izmjenicno
6-7 dan odmor
Po meni težine radi takve da možeš okvirno 5 ponavljanja (akouspijes tu seriju 6 napravis 6 )
Kako se umaras bit ce sve tteže kad s nekom težinom možeš manje od 3 ponavljanja malo smanji kilaze i nastavi radit
Iz idkustva znan da je radit 7-8 različitih vježbi po treningu glupost
Baziras se na glavnu vježbu po treningu i uz to eventualno 2-3 neke druge vježbe
I jedi, mnogo jedi
Back to Top
astrbac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astrbac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 13:41
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

A litra mlijeka je i dalje u igri? Good damn oldie Smile Je li? Tongue


Da samo litra! Pih... :) ako ne odu dvije, ko da nije ni jedna
Back to Top
Makisa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Makisa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2014 at 15:03
evooo  mene da se malo pohvalim xD uz vase savjete i vasu pomoc, sam uspio nabaciti 3 kg u 4 tjedna treninga, too happy, nadam se da ću i dalje napredovati s obzirom da mi je cilj podići kilažu na nekih 70-ak kg, bez vaših savjeta ništa ne bih postigao, ljudovi hvala :DDD
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2014 at 15:34
Odlično! Samo naprijed!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.