New Posts New Posts RSS Feed - Meksicke tortilje s piletinom recept (R)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Meksicke tortilje s piletinom recept (R)

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Meksicke tortilje s piletinom recept (R)
    Posted: 27 Travanj 2010 at 11:27
Tortilje punjene meksickim zacinima i puretinom.
 
Vjerujem da imamo ovdje nekolicinu ljudi koji vole meksicku ljutu hranu, stoga sam poželio pronaci recept s piletinom ili puretinom i prenijeti ga ovdje.
Evo jednog..

Sastojci:

š/2 kg piletine ili puretine
pola veceg crvenog luka
2 paprike (crvena i zelena)
š manja konzerva crvenog graha
š manja konzerva slatkog kukuruza
meksicki zacini (Cantina mexicana - fajita mix)
umak od rajcice za taco (Casa fiesta - mild taco sauce)
š paket tortilja (Poco loco)
2 rajcice
svježi sir
š jogurt

Upute:

•Piletina (puretina) se nareže na male, duguljaste komadiæe i posoljena poprži na ulju u voku.
• Kada je gotova, izvadi se iz voka, a ubaci se nasjeckana paprika i luk.
• Nakon pirjanja, u papriku i luk se vrati piletina, dodaju se zaèini i š dl vode.
• Kada se sve dobro propirja, u vok se još ubaci grah i kukuruz, dobro se izmiješa i ostavi još 5 minuta na vatri.
• Rajcica se nasjecka na sitne kockice.
• Mladi sir se izmiješa s jogurtom da se dobije rjeđa smjesa.
• I za kraj Ršš; tortilju namažete s jednom žlicom mješavine sira i jogurta, dodajte 2 žlice mixa iz voka, žlicu nasjeckanih rajcica i žlicu umaka od rajcice za taco, srolajte tortilju i... uživajte!

FITovci, istina je da ovo jelo (meksicke tortilje s piletinom) možda ima i sitno više kalorija zbog umaka i slicnog - no možemo si priuštiti š tj. i ovakav rucak.

Da li volite tortilje i koje tocno?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Deni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Deni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 12:26
Mmmm mljac ovo je fino, obožavam ljuto (citaj slavonac) ja pravim/imam recept za encilade s building body stranice i budu mi predobre, sad koje tortilje uzimam pojma nemam koje su marke u merkatoru ih kupim.

Tako je Zoki ja si jednom do dva puta u 2 tjedna napravim tako nešta, svakako sljedeci ce biti ovaj recept.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2010 at 13:30
Originally posted by Deni Deni wrote:

Mmmm mljac ovo je fino, obožavam ljuto (citaj slavonac) ja pravim/imam recept za encilade s building body stranice i budu mi predobre, sad koje tortilje uzimam pojma nemam koje su marke u merkatoru ih kupim.

Tako je Zoki ja si jednom do dva puta u 2 tjedna napravim tako nešta, svakako sljedeci ce biti ovaj recept.


Daj nam taj svoj recept da ga vidimo..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.