New Posts New Posts RSS Feed - masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

masti

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: masti
    Posted: 11 Sijecanj 2013 at 14:57
imam pitanjce,nisam bila sigurna di da ga postavim,pa cu ovdje

kak se mjeri % masti u tijelu?

citam da tu neki pišu imam npr. 18% masti
kak da ja saznam,koliko je kod mene %,jel postoji neka formula,ili kaj?
znam za mjerenje s kaliperom,i ostalo,nekaj sam citala o tome

unaprijed zahvaljujem
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 15:29
Imaju u nekim fitness centrima vage koje to mjere ... ima i neki Omronov uredjaj kojeg držiš za rucke, pa ti izbaci % masti.
A u Zg u Cvjetnom su neke cure prezentirale vagu za cca. 400 kuna koja to mjeri.
Mislim da to racuna % masti prema strujnom otporu ..
Ne znam samo koliko je to sve precizno ...

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 15:53
Kaliperon je najpreciznije koliko san cuja, ostalo je sve više ili manje priblizno
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 15:59
Nije precizno, posebno ne ovi za 500 tinjak kn. Od 1000 E pa do 10 000 E mozemo govoriti o pouzdanim napravicama baziranim na strujnom otporu.
Inace najlosja varijanta su ti rucni , jer se krug zatvara preko ruku, dakle izostavljen je ogroman,  najproblematicniji dio tijela.
Inace veliku ulogu kod jeftinih igra i trenutna kolicina tekucine u tijelu.
Sam postotak masti u principu nije bitan tak da i sa jeftinijim vagama se moze pratiti napredak na nacin da od mjerenog postotka (koji uopce ne mora bit tocan) gleda se smjer kuda se brojka krece, prema dolje ili gore, pa vidimo dal gubimo i kojim tempom masno tkivo, a sam postotak je nebitan. Naravno vaga bi trebala bar bit konzistentna pri pokazivanju tog postotka.
Inace sve te vage , a i vecina mjerenja rade pomocu tablica  (algoritama) koji su napravljeni prema prosjecnoj populaciji i s obzirom da uzimaju broj godina kao dio algoritma jako puno mogu pogrijesiti kod sportski aktivne populacije.
Najpouzdanija metoda, a najjeftinija je kaliper i to da se koriste formule bez godina kao dio jednadžbe ili jos bolje samo se uzmu mjere segmenata tijela, zapiše podatak za svaki pojedini i kontrolira promjena na pojedinom dijelu tijela, a sam ukupni postotak masti je prilicno nebitan
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 16:04
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Kaliperon je najpreciznije koliko san cuja, ostalo je sve više ili manje priblizno

I kaliper moze pogrijesiti 2-3% , ovisi puno i o samom mjeritelju koliko ima iskustva s mjerenjima.
Najprecizniji i jedini potpuno tocan je dexa scan, no to je nedostupno nama smrtnicima i skupo. Postoje i hidrostatske  komore koje su isto preciznije od kalipera, no to je opet ne za smrtnike , no i to ima nesto odstupabnja , tak da je kaliper gledajuci preciznost/ulozeno daleko najbolja stvar.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 17:11
hvala na odgovorima!
jako ste se potrudili,svaka cast :-)
sad mi je jasno da to ne budem mjerila
nije mi to tak važno,samo me zanimalo
pozz,svima!
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 18:57
joj, ja sam pokušala s nekim formulama. bože me sacuvaj! nema šanse da si izmjerim opsege kako treba. "metar" mi pobjegne, pa gledam jel na dobrom mjestu mjerim, pa mi nije ravan u horizontali...ufff. mislm da ogledalo dosta toga govori
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2013 at 20:38
Ma ak imate gdje izmjerit, kakvo god bilo izmjerite, cisto da vidite ima li promjena od zadnji puta u minusu il plusu, ne obaziruci se na prikazani ukupni postotak
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2013 at 10:28
phoenix, slažem se s tobom, ali mjeriti na nekim spravama, pa pratiti napredak (ako ga ima ). to da. ali rucno mjerenje je bezveze. uvijek bi se morao mjeriti na jednako pun želudac/crijeva. ovdje mislim na mjerenje opsega. pa meni tibica ima po nekoliko cm razlika prije/poslije obroka
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2013 at 10:36
mene kad važu i mjere onda je to uvijek isti dan u tjednu i uvijek ujutro natašte
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2013 at 11:28
Originally posted by tortica tortica wrote:

phoenix, slažem se s tobom, ali mjeriti na nekim spravama, pa pratiti napredak (ako ga ima ). to da. ali rucno mjerenje je bezveze. uvijek bi se morao mjeriti na jednako pun želudac/crijeva. ovdje mislim na mjerenje opsega. pa meni tibica ima po nekoliko cm razlika prije/poslije obroka


Nije rucno mjerenje bezveze. Sva mjerenja koje se izvode, bilo to opsezi, masa ili nesto trece se rade po mogucnosti u isto vrijeme, istim uvijetima. Najbolje ujutro nakon budjenja i wc-a. U svakom slucaju bitno je provoditi mjerenja u istim uvijetima da bi imali najtocije moguce rezultate
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2013 at 16:18
baš mi je žao da se nisam mjerila,recimo od onda kad sam imala 80kg,pa do danas kad imam oko 56
jedino kaj znam da mi je struk 78cm,tak me doktorka izmjerila prije cca mjesec dana i to prek hlaca
jedino mjerilo mi je sad ogledalo, ali nabavit cu si krojacki metar i sve izmjeriti,baš me zanimaju cm
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 08:09
pozz!
evo,našla sam neku formulu za izracun- ugl. ispalo mi je 17,2% masti


sad imam 57kg,163cm
uspjela sam izmjeriti struk- 74cm ( a prije par mjeseci je bio 78cm)
bokovi 85
nisam se prije mjerila,ali jucer ,eto baš da vidim, i rezultat je 2kg,više,ali 4cm manje u struku
Back to Top
MicaMaja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MicaMaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 13:33
bravo baba44, postajete inspiracija!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:12
Originally posted by MicaMaja MicaMaja wrote:

bravo baba44, postajete inspiracija!


hvala!
ali,nastavak racunice kaže da je mojih 17,2%masti,ustvari 9,5kg masti
dakle od mojih cca 56kg
Back to Top
mjuki007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mjuki007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 14:23
po mojem mišljenju, najbolja mjera je definitivno ogledalo. tj., jedan dio vaga ne mjeri cijelo tijelo, mjeri samo npr. do struka. rucni omrom takodjer mjeri do struka, ali odozgo i mislim da uopce ne obuhvaca struk. dakle... ogledalo, mjerna vrpca i idemo!!! iako, mjerenje s uredjajima je isto zanimljivo.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.