New Posts New Posts RSS Feed - Mastan dorucak - dobar dorucak?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mastan dorucak - dobar dorucak?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mastan dorucak - dobar dorucak?
    Posted: 02 Travanj 2010 at 11:24
Naišao sam na clanak na net.hr-u, evo ga ovdje...

Mastan dorucak je najzdraviji dorucak

Znanstvenici tvrde da prvi obrok u danu programira naš metabolizam. Ako se u rano ujutro pocastimo masnim i slasnim engleskim doruckom, ostatak dana cemo brže razgrađivati masnoce.

Slanina, kobasice, jaja i grah jedan su od najzdravijih obroka za pocetak dana.



Znanstvenici vjeruju da dorucak programira naš metabolizam i priprema ga za ostatak dana, tako da mastan obrok ujutro pomaže tijelu da lakše razbija masnoce ostatak dana.

Za razliku od masne hrane, ugljikohidratima bogata hrana priprema tijelo samo za razgradnju ugljikohidrata, piše u studiji objavljenoj u casopisu International Journal of Obesity.

''Prvi obrok u danu programira vaš metabolizam za ostatak dana. Naša studija je pokazala da ako za dorucak konzumirate obrok bogat ugljikohidratima, ostatak dana cete energiju koristiti iskljucivo iz ugljikohidrata, no ako doruckujete obrok bogat mastima, vaš ce metabolizam iskorištavati energiju iz masnoca i ugljikohidrata'', tvrdi dr. Martin Young sa Sveucilišta Alabama u Birminghamu.

Tim koji je radio na ovom istraživanju tvrdi da definitivno ima istine u narodnoj poslovici 'Doruckuj kao car, rucaj kao kralj i veceraj kao siromah', te da se u njoj možda krije temelj zdrave prehrane i zdravog tijela.

Znanstvenici su tijekom studije proucavali kako konzumiranje razlicite hrane u razlicito doba dana utjece na probavu i metabolizam.

Ako želite konzumirati sve vrste hrane i namirnica, hranu s visokim udjelom masnoca konzumirajte za dorucak.

Net.hr
02.04.20š0.

što vi kažete na ovo?

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 11:30
  Ja smatram takodjer tako.. meni je najbolje ujutro pecena jaja, kapulu, gljive i pancetu ili prsa u ovitku..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 11:40
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Ja smatram takodjer tako.. meni je najbolje ujutro pecena jaja, kapulu, gljive i pancetu ili prsa u ovitku..


A što je sa zobenima koje toliko spominjemo?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 11:53

 Onda cu tako i iza treninga rokat po kobasici, slanini, jajima, šunki i slicnome...ista stvar, možda cak i manji katabolizam nego iza sna.

Da je keto u pitanju ne vidim problema, cak štoviše to je super, al inace - no way. Jednostavno osjecam potrebu za Uh-ima ujutro, pogotovo iza jutarnje šetnje.

Za nekog tko ima malo aktivnosti tokom dana, isto može masti i p ujutro, al inace...ne bih rekao.

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:14
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Onda cu tako i iza treninga rokat po kobasici, slanini, jajima, šunki i slicnome...ista stvar, možda cak i manji katabolizam nego iza sna.

Da je keto u pitanju ne vidim problema, cak štoviše to je super, al inace - no way. Jednostavno osjecam potrebu za Uh-ima ujutro, pogotovo iza jutarnje šetnje.

Za nekog tko ima malo aktivnosti tokom dana, isto može masti i p ujutro, al inace...ne bih rekao.



Mene ujutro uopce ne pita UH... meni samo nedostaje oko rucka pasta
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Shiny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 129
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shiny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:22
... od kada jedem zobene,voce i tak te zeze na jutro osjecam se puno bolje i bas mi je fino doruckovati...
Jaja ok ponekad...ali ako jedem kobasice(probala) na jutro osjecam se bezze,nekako mi tesko u stomaku pokajem se iste sekunde kad dorucak zavrsi O grahu da ne pricam,na jutro NO WAY
Ipak zitarice su najbolji izbor
"Samo ljudi najuzviąenijeg i najniľeg karaktera se ne mijenjaju."
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:27
  Ma ja mislim da znanstvenici .eru.

Doduše, možda imaju pravo, moj djed tako doruckuje cijeli život, osim artritisa i 4 infarkta, drži se i predobro za svoje godine. A nije ni debel. A jede najgoru masnu slaninu svakog jutra, da ti pozli kad ga gledaš.
E sad.. trebao bi znanstvenik vidjeti da li je to gemišt zapravo sve neutralizirao ili je masan dorucak stvarno najbolji.

Ja mislim da bi u najbolju ruku svatko treba experimentirati po mjesec dana s više principa, pa vidjeti što mu odgovara. Ti znanstvenici mi jako idu na živce, posebno od kad citam knjigu "in defense of food". Otvara mi oci i vidim da sva znanstvena istraživanja prethode adekvatnoj reklami za novi prehrambeni proizvod.

Sjecate se kako su vlakna bila popularna, pa su svi proizvodi sadržavali natpis da imaju vlakna? Pa Omega 3? Jako sad svima treba omega 3, pa ti evo ulja s omegom 3, cak i jaja...Itd itd.. pa su jedno vrijeme margarini bilo najbolji na svijetu umjesto zasicenih masnoca.. pa se ipak vratila "reklama" da je svinjska mast bolja od biljnih masnoca...ljudi opet poceli kupovati svinjsku mast.

A sve su to price od ZNANSTVENIKA. Tko su znanstvenici? Oni koji izvlace dokaze da nam je potreban neki novi procesirani prehrambeni proizvod?

A mi pušimo price. nutricionizam, ovo ono..  a zapravo, politika, industrija, lova....

Ja sam posebno veliki "pušionicar" i zato sam sad ljuta. Nasjela sam.

Ovo sad nema veze s ovom temom, oprostite. Jedva cekam procitati knjigu do kraja.



Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:29
Btw.. kobasice i slaninu ne bi trebalo NIKAD jesti, a ne još ujutro... isuse...
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:30
cim vidim da je izvor : net.hr discardam bilo kakvu
informaciju.. a opet... osobno mislim da je dorucak obrok
koji treba bit obilan ali dobro izbalansiran.. znaci da se
drzimo onih P+M P+UH ...

pa tko voli nek izvoli :))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:31

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

cim vidim da je izvor : net.hr discardam bilo kakvu
informaciju.. a opet... osobno mislim da je dorucak obrok
koji treba bit obilan ali dobro izbalansiran.. znaci da se
drzimo onih P+M P+UH ...

pa tko voli nek izvoli :))
 

Po meni bi dorucak trebao imati i P i UH i M.. ipak je pocetak dana.. znaci jaja sa purecim prsima u ovitku i integralni kruh.. di ces bolje..

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Shiny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 129
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shiny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 12:48
Originally posted by Ann Ann wrote:

Btw.. kobasice i slaninu ne bi trebalo NIKAD jesti, a ne još ujutro... isuse...


haha,da doduse
"Samo ljudi najuzviąenijeg i najniľeg karaktera se ne mijenjaju."
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 15:46
Ann ima pravo,znanstvenici fakat svaki tjedan imaju neka nova saznanja i istraživanja koja zapravo pobijaju ono kaj su prethodno istražili tako da je zapravo obicnom puku teško procijenit koja je od svih tih njihovih silnih tvrdnji stvarno tocna..
A za clanak vezano,dorucak sigurno treba biti kvalitetan i jaci ali na nutritivan nacin..jer ak jedeš ko pajcek budeš i postao pajcek
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 15:48

Originally posted by jole00 jole00 wrote:


A za clanak vezano,dorucak sigurno treba biti kvalitetan i jaci ali na nutritivan nacin
 

A jel postoji i ne-nutritivan?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 17:53

Originally posted by Ann Ann wrote:

  Ma ja mislim da znanstvenici .eru.

Doduše, možda imaju pravo, moj djed tako doruckuje cijeli život, osim artritisa i 4 infarkta, drži se i predobro za svoje godine. A nije ni debel. A jede najgoru masnu slaninu svakog jutra, da ti pozli kad ga gledaš.
E sad.. trebao bi znanstvenik vidjeti da li je to gemišt zapravo sve neutralizirao ili je masan dorucak stvarno najbolji.

Ja mislim da bi u najbolju ruku svatko treba experimentirati po mjesec dana s više principa, pa vidjeti što mu odgovara. Ti znanstvenici mi jako idu na živce, posebno od kad citam knjigu "in defense of food". Otvara mi oci i vidim da sva znanstvena istraživanja prethode adekvatnoj reklami za novi prehrambeni proizvod.

Sjecate se kako su vlakna bila popularna, pa su svi proizvodi sadržavali natpis da imaju vlakna? Pa Omega 3? Jako sad svima treba omega 3, pa ti evo ulja s omegom 3, cak i jaja...Itd itd.. pa su jedno vrijeme margarini bilo najbolji na svijetu umjesto zasicenih masnoca.. pa se ipak vratila "reklama" da je svinjska mast bolja od biljnih masnoca...ljudi opet poceli kupovati svinjsku mast.

A sve su to price od ZNANSTVENIKA. Tko su znanstvenici? Oni koji izvlace dokaze da nam je potreban neki novi procesirani prehrambeni proizvod?

A mi pušimo price. nutricionizam, ovo ono..  a zapravo, politika, industrija, lova....

Ja sam posebno veliki "pušionicar" i zato sam sad ljuta. Nasjela sam.

Ovo sad nema veze s ovom temom, oprostite. Jedva cekam procitati knjigu do kraja.



 

eh...da je bar tako samo kad se o hrani radi  Kako sam vec rekla u jednoj temi....mogu s nama manipulirat kako god hoce, na svim frontovima :) Ja sam se oko toga odavno prestala živcirat....trudim se jest šta mi odgovara, a sad.. što me ubije, ubije, nešto me mora  Za svaki klinac ima za i protiv...pa ti vidi..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 20:03
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by jole00 jole00 wrote:


A za clanak vezano,dorucak sigurno treba biti kvalitetan i jaci ali na nutritivan nacin
 

A jel postoji i ne-nutritivan?


voda
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 00:18
ocito im je malkice opala prodaja kobasica, slanine, pršuta
i inih , hvala, ali neka hvala, ipak se ja drzim
svojih zitarica za dorucak i eventualno koje kuhano jaje,
mislim da su zobene pahuljice, raž, kukuruzne pahuljice,
raž, pšenice mekinje najbolji dorucak. Ne znam šta
kažu, al znam da se poslije ovog dorucka osjecam lagan i
pun energije, a poslije kobasica i slanine osjecam debelo i
tromo...
Žitarice RuleZ definitivno!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.