New Posts New Posts RSS Feed - Masne naslage na trbuhu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masne naslage na trbuhu

 Post Reply Post Reply Page  123 14>
Author
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masne naslage na trbuhu
    Posted: 25 Rujan 2009 at 21:33
  Bok! Treba mi mišljenje i savjet. Vec zadnjih godinu dana pokušavam skinuti masne naslage na trbuhu, ali bezuspješno. Ne znam što svaki put zabrljam ili što dobro ne radim, ali ocito je negdje problem.Zanima me koje bi mi vježbe preporucili da napokon skinem taj trbuh? što se tice prehrane, jedem 5 obroka dnevno, izbacila sam kruh, a slatko ponekad, također jedem puno voca i povrca.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2009 at 21:40
napiši kako otprilike jedeš svaki dan!

a od vježbi bi preporucili cardio 4 x tjedno - znaci ili vožnja bicikla, trcanje, rolanje ili tako nešto

možeš uz to i teretanu 3 x tjedno
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2009 at 23:04

 da, napiši nam malo primjer dnevnog jelovnika jer ovako kad se nabroji cesto sve manje više ok izgleda ali kad se posloži po redu ispadne kaos :)

...tu bi možda moglo bit problem u puno voca...možda zvuci ludo ali i ono nekad zna dobro zeznut stvar kod pojedinaca

zapamti da je za tvoj problem, kao što je Iluvatar rekao, najbitnija sređena prehrana i dobar kardio trening jer se radi o masnim naslagama koje nikakvim drugim ciljanim vježbama ne možemo maknuti...kada to uskladiš nema šanse da ne bude rezultata!

..a teretanom biš onda još dodatno ubrzala metabolizam i sprijecila negativan efekt kod kalorijskog deficita i previše kardia - gubljenje mišica..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 13:30
dorucak-fitness žitarice s 3dl mlijeka 0.š % mm. međuobrok salata rajcica i krastavci ili neko voce, rucak- to baš ne mogu birati, jedem što moji spreme ali to je uvijek dosta povrca i nikad nešto pre masno, za međuobrok opet uzmem neko voce, kikiriki u ljusci, integralni krekeri ili tako nešto, a vecera mi je uglavnom jogurt 0,š % mm 0.5 l. ili posni sir. Tako to izgleda kada baš pazim. Ali problem je što se cesto obeshrabrim i bude mi dosta svega jer ne vidim rezultate pa se opet bacim na slatko jer sam na to slaba Tako da to sve varira. što se tice teretane živim u gradu koja je nema tako da ništa od toga. Treniram kickboxing 3 puta tjedno, ali sad sam napravila pauzu od 2 mjeseca. Planiram ponovno krenuti.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 13:50
ok... kickboxing je super, plus 2 x tjedno cardio bit ce dovoljno!

prehrana.. one međuobroke zamjeni proteinima, ili posnim sirom, ili komadom mesa, pecenim jajima, necime! dorucak je ok, ali vecera ne može biti jogurt ;)

nema sokova nikakvih, a slatko možeš poslje treninga i trcanja
Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 14:06
  što se tice cardio treninga može li vijaca i koliko dugo?
Zašto međuobroci ne valjaju? Misliš da je to premalo ili?
A vecera, zašto ne može biti jogurt i imaš li neki prijedlog što umjesto toga.
Btw zar nisu pecena jaja, meso ili slicno malo prekaloricni za međuobrok
E i ako ti nije problem da mi daš još par primjera za međuobrok.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 14:15
vijaca nije baš najbolji uzbor, bolje je ono što sam ti napisao ;) vijacu možeš neovisno dodati, nece odmoci ;)

Međuobroci nevaljaju jer su samo UH bez proteina,a to ti ne treba, trenirat ceš i trebaju ti proteini

Jogurt nije nutritivno hranjiv obrok, najbolji bi bio posni sir i kikiriki ili tako nešto

što ti znaci prekaloricno? tj u kojem smislu?

dat cu ti nešto bolje

Prehrana za pocetnike š. dio

Prehrana za pocetnike 2. dio
Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 14:46
  Hvala, odlicni clanci, svakako ce poslužiti E sad cu te gnjaviti još malo Kada kažeš pecena jaja, znaci da ona moraju biti pecena na maslacu? I treba li kajgana primjerice sadržavati više bjelanjaka a manje žumanjaka? što se tice jogurta znaci li to da bi njega trebala potpuno izbaciti? A kikiriki, treba li ga pojesti samo šakicu ili? A prekaloricno mislim da deblja Također, problem mi je cesto kod prehrane što s vremenom postane monotona, upravi zato sam te pitala za neke primjere. što se tice vijace, pitam zbog toga što dolazi zima pa je malo kao nezgodno ici vani trcati
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 15:28
Ma možeš i kuhana jaja, samo se pecena brže pripreme i meni više pašu, a bolje ih je peci na maslacu nego na ulju!

U kajganu idu cjela jaja!

Jogurt ne moraš potpuno izbaciti, ali neka ti bude dodatak obroku, ne obrok sam!

Kikiriki, orahe, bademe, i slicne orašaste obroke, u zadnjem obroku, mjera, jedna šaka!

Ne, meso, posni, jaja i slicne stvari za međuobrok te nece udebljati!

Zdrava hrana se može pripremiti na mnoge nacine, ovisno o vremenu, imaš na ovom portalu dosta clanaka o tome, i sa receptima!

A što se tice cardia, zima još nije došla :D pocni trcati
Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 15:34
  hehe, u pravu si, ali samo što nije što onda?
Predpostavljam da se to za orašaste plodove odosi i na međuobroke?
Zanima me još koliko bi jaja trebalo biti u obroku a da to ne bude previše?
I što se tice trbušnjaka, trebam li i njih raditi, jer imam klupicu za trbušnjake doma?
Mislim da bi to bilo to od pitanja
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 16:22
Kad bude zima onda možeš preskakivati vijacu u sobi

Orašaste plodove samo u zadnjem obroku!

Ne možeš previše jaja pojesti, jedi koliko ti paše, ali nikad manje od dva!

trbušnjaci klasicni ne valjaju baš, radi bolje crunhese
crunch

Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 16:29
  Aha, tnx Iako rekoh da bi to bilo to od pitanja, sjetih se još necega što bi bilo nabolje pojesti poslije treninga a da to nisu kupljeni proteinski proizvodi?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 16:37
najbolje je imati sređenu prehranu kroz cijeli dan, a baš poslje treninga nešto slatko i posni sir! ali bilo bi dobro da barem poslje treninga whey popiješ
Back to Top
luna_555 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna_555 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 16:40
  hvala na pomoci Ako budem imala još kakvih nedoumica, nadam se da mogu pitati lijep pozdrav
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 16:41
Naravno da možeš i nema na cemu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2009 at 17:11

 luna ja mislim da je tu jedan od problema premalo kalorija...svo to voce, jogurti, integralni krekeri...sve je to kalorijski lagano što je ok, ali te na kraju dana ostavi gladnom, a tijelo cuva energiju

a i s ovim fitness žitaricama se nisam baš usrecila moram priznat :) isto se reklamiraju kao zdrave i s manje kalorija al sastav je nikakav...

tako da nije ni cudo da s takvom prehranom na kraju poludiš pa pocneš lupat po slatkom :) ...poslušaj sve savjete koje ti je Iluvatar dao što se proteina tice, voce probaj smjestit u prvi dio dana, a povrce u što više obroka...i pij puno vode, to je stvarno bitno.

..i hey, pa di je zima? kod mene se još kupaju...runnnn!!!

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 14>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.