New Posts New Posts RSS Feed - Masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masa

 Post Reply Post Reply
Author
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masa
    Posted: 07 Sijecanj 2008 at 23:43

 redovito citam clanke i nikako da neletim na jedan odgovor !

Nogometas sam visok š94 ,tezak 94- 95 kg redovito idem u teretanu i nezadovoljan sam svojom masom na gornjem dijelu tijela (prsa, ruke) za razliku od nogu koje su odlicno izradjene cak i previse!

pitanje ? sad me zanima na koji nacin da dobijem na masi na gornjem dijelu tijela a da noge ostanu iste??? Probao sam razne programe prehrane i odredjene vjezbe al uspijeh je nezamjetan !!!

hvala

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 11:46
Jednostavno je   -> Kvalitetna prehrana i kvalitetan trening i to je to.

Vidi npr. moj plan prehrane ovdje:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=544& PN=š

A sto se treninga tice, napravi full body trening samo noge radi štjedno i to ti je to.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 15:14
Originally posted by rebel rebel wrote:

 redovito citam clanke i nikako da neletim na jedan odgovor !

Nogometas sam visok š94 ,tezak 94- 95 kg redovito idem u teretanu i nezadovoljan sam svojom masom na gornjem dijelu tijela (prsa, ruke) za razliku od nogu koje su odlicno izradjene cak i previse!

pitanje ? sad me zanima na koji nacin da dobijem na masi na gornjem dijelu tijela a da noge ostanu iste??? Probao sam razne programe prehrane i odredjene vjezbe al uspijeh je nezamjetan !!!

hvala

 

                          kratko---imas iste tjelesne proporcije kao i zlatan ibrahimovic,,znas sigurno tko je on..........nema ni on prejake  ruke i  prsa...ipak ima nesto sto treba imati,,zestok je,bezobrazan ,sto i treba biti u sportu, ,zna jednu borilacku vjestinu,,.....

noge su tu jako bitne ,,narocito zadnja loza kao i kvadricepsi plus stomak....

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:02

 decki obicno imaju suprotan problem - jaki gore, a mrsave nogice!

slusaj decke!

Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2008 at 18:05

 pozdrav, ako moze neki strucniji kometnar na moj  jelovnik ?           ;           ;       vec sam gore pisao u cemu je problem i ima vec dva mjeseca da prakticiram drukciji nacin ishrane + redoviti odlazak u teretanu (3-4 puta tjedno)

Npr. jedan moj dan :

ujutro 0,3l - 0,4l mlijeka(0,9 %) + zobene ili neki mix zobene , psenicne itd. +

nekad banana ili neko dr voce ...

drugi obrok opet neko voce ili sir, nista previse

obrok prije treninga razlicito uglavnom bogato ugljikohidratima

odmah poslije traninga razmutim  3 -4 bjelanca + 0,3 l vode , red cokolade , banana .....

2 do 2,5 sati oslije treninga obrok bogat proteinima i ugljikohidratima ( piletina, razna riba, riza , krompir ....)

vecera 0,3 - 0,4 mlijeka (0,9 % m.m), posni sir .....

i ovakom prehranom unesem prosjecno oko š20 g proteina, 250 ugljikohidrata. pa me zanima trebam li nesto promjeniti, dodat ili  oduzet ili zamjenit neki obrok .Takodjer mislio sam dodati whey pa me zanima kad da ga uzimam ?

Hvala  Wink

Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2008 at 17:35

 pozdrav, zanima me moze li se u dnevni meni prehrane za misicnu masu ubaciti pura , zganci ? Kad je najbolje koji dio dana i jel to uopce dobro ?

 

hvala

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2008 at 20:05
Originally posted by rebel rebel wrote:

 pozdrav, zanima me moze li se u dnevni meni prehrane za misicnu masu ubaciti pura , zganci ? Kad je najbolje koji dio dana i jel to uopce dobro ?

 

hvala


Ako hoces direktan odgovor toga nece biti.
I mozes i ne mozes. Kako si naglasio MIšIcNU masu, generalno ne bi trebao, no to ovisi o tvojem metabolizmu, tjelesnoj gradji, reagiras li dobro ili lose na ugljikohidrate, s cim bi kombinirao (buduci da su zganci pretezito U i to oni jednostavni, mogao bi s P), u koje doba dana, kakav trening imas, opcenito da li ti se uklapa u jelovnik, kako kalorijski tako i kao izvor ugljikohidrata. Ako se ne varam, zganci su dosta visokog GI tako da ti i to govori u koje ces ih doba dana jesti ako ih uopce jedes.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.