New Posts New Posts RSS Feed - masa + kardio
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

masa + kardio

 Post Reply Post Reply
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: masa + kardio
    Posted: 01 Veljaca 2013 at 11:04
ja cu vidjeti na sebi dali to tako moze funkcionirati (gubiti salo i dobiti na masi u isto vrijeme)..do sada sa i ja podrzavao tu metu, da prvo treba jedno pa onda drugo..,

usao sam u jedan program treninga pa cu proslijediti rezultat kad zavrsim ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 11:02
Može i jedno i drugo u principu, sa dobro pogodjenim treninzima i prehranom. Tim više kaj je pocetnik u principu pa to i nije takav problem.
Druga je stvar ako želi najvecu mogucu masu u najkracem mogucem vremenu.Onda ce se zamastiti neminovno, no ako mu se ne žuri i spreman je na neki kompromis izmedju kolicine mišicne i ne zamašcivanja onda nije niti to problem.
Sa stažem i adaptacijama tijela to postaje kasnije sve teže, ali može se
Back to Top
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2013 at 10:52
S tim se vecim dijelom slažem. Ali OP želi nabiti masu i izgubiti salo, a to se nece dogoditi. Može samo jedno ili drugo.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 22:47
evo da objasnim

prvo moram reci da se ovdje ne radi o profesionalnom bodybuilderu, bar ja tako nisam stekao dojam o osobi koja je otvorila ovu temu...

u pravu si sta kazes, da dok si u kalorijskom suficitu da nemozes gubiti salo, al poanta je upravo u tome... cilj je biti u laganom deficitu, do 10% u odnosu na tvoju "ukupnu dnevnu potrošnju energije", znaci dovoljno da gubis salo, a s druge strane ne previse da ne riskiras gubitak mase (ili kako bi se reklo, prženje misica), i tu dolazimo do te pravilne prehrane koju sam spomenuo( mozda sam se ja krivo izrazio), nije to nista specijalo, vec samo da treba unositi dosta proteina rasporedenih u 5-6 obroka, slozene UH, i samo zdrave masti (40% energije treba dolaziti iz proteina, 50% od UH i 10% od masti)...

ovo naravno ne vrijedi za profesionalne bodybuildere, zato jer su oni vec u blizini svojih genetskih granica sto se tice dobivanja mase

Back to Top
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 21:20
A što podrazumijevaš pod 'pravilnom prehranom' i zašto se profesionalni, prirodni body-builderi izlažu ciklusima dobivanja mase pa dobivanja definicije kad bi 'pravilnom prehranom' mogli ubiti dvije muhe jednim udarcem?

Sorry, ali dokle god si u kalorijskom suficitu, neceš gubiti salo, unatoc cardiu. Kojeg preporucujem dvaput tjedno, ali cisto zbog zdravstvenih razloga.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 15:40
Sto se tice mog misljenja, ja bi ti rekao da svakako ubacis cardio, (slobodno svaki dan 30 min. trcanja bezobzira na vjezbanje utezima, a mozes jednom tjedno i malo zesci cardio) bez obzira sta radis masu, jer da bi cardio poceo "prziti" misice, trebalo bi jako puno trcanja (po par sati dnevno), a svakako ce ti pomoc u kondiciji... jer ja sam misljenja da je moguce u isto vrijeme i topiti masti i graditi misice, samo su bitne 3 stvari: pravilna prehrana, kvalitetno vjezbanje i dovoljno odmora

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 21:05
Dokle god si u kalorijskom suficitu rast ceš, ali nece bit tolike koristi od kardija u svrhu skidanja masti ali u svrhu kondicije oce
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2013 at 20:54
Pucaj sad masu do 4-5 mjeseca, kasnije se reži.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2013 at 20:54

Ovako,vježbam u teretani (samo dizanje utega) Ponedjeljkom,utorkom,cetvrtkom i petkom. E sada,želio bih ubaciti žešci cardio srijedom (i možda subotom). Inace,prehrana mi je za masu i to mi i je cilj ali bih želio i nabiti kondicije i izgubiti malo sala što imam. Koliko mi je to pametno i ucinkovito,s obzirom da mi je prehrana za masu? 

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.