New Posts New Posts RSS Feed - Mario Valentic slike i trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mario Valentic slike i trening

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mario Valentic slike i trening
    Posted: 13 Travanj 2009 at 19:35
Kao što rekoh..obradit cemo nekoliko hrvatskih licnosti da vidimo njihov stav prema sportu, prehrani te ih približimo kroz slicice te video.

Mario Valentic :

Mario Valentic, profesor kineziologije koji je diplomirao na temu 'Fizicka priprema sportaša', redoviti je clan Udruge kondicijskih trenera Hrvatske, instruktor Basic and Intermeniate mat pilatesa, prezenter na domacim pilates & crobic konvencijama, vec pet godina radi kao instruktor pilatesa

Slike:









O Mariju: http://hr.wikipedia.org/wiki/Mario_Valenti%C4%87


Citati:

Mario Valentic: Kontinuirano vježbanje i zdrava prehrana - kljuc uspjeha

Kljucna rijec za jacanje imuniteta je kontinuirano. Pritom mislim na kontinuirano vježbanje, minimalno tri puta tjedno. Kontinuirana zdrava prehrana sa što više povrca, a što manje zacina. Uz zdrave namirnice dobro je i konzumirati zelenu magmu, a ako ne jedete dovoljno voca i povrca, uzimati dodatke vitamina i minerala. Osim toga, treba što više vremena provoditi na zraku. Savjetujem hodanje jer je to najprirodnija ljudska aktivnost. Mislim da ce ljudi biti manje umorni ako nakon posla odu na vježbanje umjesto da odu doma i najedu se svakojakog 'smeca'. Nakon toga osjecaju se još umornije. Od namirnica, za imunitet su odlicni blitva, špinat i ostalo zeleno lisnato povrce. Odlicna je i brokula koja ima puno antioksidanata.

Savjeti o prehrani:

Potrebno je obavezno doruckovati, s obzirom da tijelo najbrže sagorijeva kalorije prije podne, za dorucak si možete dopustiti gotovo sve. Najzdravije bi bilo zapoceti dan žitaricama od cjelovitog zrna s dodatkom mljevenih lanenih sjemenki te vocem. Bitno je ne izbjegavati dorucak s obzirom da je kvalitetan dorucak osnova zdrave prehrane i odlican pocetak radnog dana.
Kada se dan zapocne kvalitetnim doruckom, na kraju dana necete biti toliko gladni da ce vam biti potrebna obilna vecera. Dorucak je kljuc neprejedanja na kraju radnog dana.

Od namirnica potrebnih za proljetno buđenje istaknule su se mljevene lanene sjemenke i laneno ulje kao odlican izvor kvalitetnih masti te svježe voce i povrce.

Tjelovježba:

Za ljudsko tijelo jako je važno kontinuirano vježbati, barem tri puta u tjednu. Hodanje je odlicno za gubitak kilograma, a posebno ako je na svježem zraku i u prirodi, što dolaskom proljeca i ljeta treba što cešce provoditi. Od rekreativnih sportova za razvoj držanja i konstitucije, posebno kod mladih za momke je odlicno hrvanje, a za djevojke gimnastika, te plivanje za sve.

Ukoliko vam je tjedni raspored jako natrpan i zbog posla ne stignete vježbati, pokušajte što više hodati, na posao, s posla, kada obavljate službene obaveze i slicno. Ako vam tijekom tjedna ostane malo vremena, pokušajte 2-3 dana u tjednu baviti se nekom aktivnošcu po sat vremena.


Vježbe:

Vježbajte s malom loptom
http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60š763š9

Uklonite celulit s kriticnih zona
http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60š6845š

Vježbajte u vašem uredu
http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60š62365

         

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2009 at 20:06
Neloše vježbe 

Evo cim dođem u Ri možda stavim na You Tube koji filmic od Chalene koji ce sigurno pomoci
Back to Top
Darchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 02:31
što kaže za power plate,se može skinut kile ili ne..
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 12:13
mmm dobar je mario... al mu je tattoo old skul :)
Back to Top
Darchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 12:26
ha ha ha....e, da mi je on trener...24h bi bila u teretani
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 12:31
hihihi ... motivacija nema sta
Back to Top
Darchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 02:19
ma ja bi da mi netko kaže da li je stvarno power mrak,a on je to prezentirao,pa...

baš sam se zapalila za power!
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 08:46
Dobar mi je Mario, ali mi nije privlacan.

@Darchy, ja sam bila par puta na PP.
Pola sata na njemu, stvarno je hebeno oznojiš, cak sam i laganu upalicu znala imati nakon. Ovisi koliko si u kondi, ovaj trener je vidio da ja jesam pa nisam radila staticki trener kao pocetnici na njemu, nego napredniji, a u kljucuje svašta, i bucice, kettlebell, medicinku, ono rastezljivo uže, naravno cucnjevi, sklekovi, trbušnjaci... i to sve sa malo ponavljanja, od svake vježbe do max 60 sec pa stane u 30 min.

Jedan zanimljiv clanak

Ja te promjene nisam vidjela jer sam išla samo par puta, taj studio (jedini u Zd sa PP) je pretrpan terminima stalne klijentele pa uz moje obveze i regularni trening uspjeli smo ugurati tek jedan termin tjedno. I opet kažem, ja treniram i inace tako da ne može on meni cuda uciniti kad sam ionako aktivna, a sa celulitom i nemam baš problema, poduprla sam dobru genetiku sa sportom, zdravom prehranom i vodom.

Kod nas sat (odnosno 30 min) košta 50 kn, u Zg mislim još i skuplje, što je ako ceš ici 3x tjedno nemala mjesecna cifra pa ti vidi. Ako te toliko zanima, ajde š mj, neceš propasti financijski, a za to vrijeme (uz pravilan režim prehrane i crobnu aktivnost svaki dan jer powerplate nije carobnjak ), rezultati ne bi trebali izostati.
Strong is the new skinny.
Back to Top
Darchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 11:17
da, to sam i mislila.
našla sam teretanu koja je najjeftinija", dakle šooo kn š2 treninga. drugdje su skuplji.
pa užasss...nisu normalni sa ntim cijenama.

no,našla i jednu teretanu u sopotu ja mislim-dream gym koja ima tu vibracijsku spravu (nije power,nego freemotion ili tako nekako) i daj zamisli,NE NAPLAcUJU TO POSEBNO. spada u sve sprave u teretani. dakle,platiš oko 3oo kn teretanu i možeš i na to. ali...nemaš trenera uz sebe,nego ti se samo par puta pokaže kako da radiš i ti dallje sama.
hmmm....mene je strah sama na tome
tako da ne znam kaj bi sada..
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 11:23
Originally posted by Darchy Darchy wrote:

da, to sam i mislila.
našla sam teretanu koja je najjeftinija", dakle šooo kn š2 treninga. drugdje su skuplji.
pa užasss...nisu normalni sa ntim cijenama.

no,našla i jednu teretanu u sopotu ja mislim-dream gym koja ima tu vibracijsku spravu (nije power,nego freemotion ili tako nekako) i daj zamisli,NE NAPLAcUJU TO POSEBNO. spada u sve sprave u teretani. dakle,platiš oko 3oo kn teretanu i možeš i na to. ali...nemaš trenera uz sebe,nego ti se samo par puta pokaže kako da radiš i ti dallje sama.
hmmm....mene je strah sama na tome
tako da ne znam kaj bi sada..


Bez brige, u Dream Gymu rade profesionalci i definitivno ce ti sve pokazati.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 11:26
Originally posted by Darchy Darchy wrote:

da, to sam i mislila.
našla sam teretanu koja je najjeftinija", dakle šooo kn š2 treninga. drugdje su skuplji.
pa užasss...nisu normalni sa ntim cijenama.

no,našla i jednu teretanu u sopotu ja mislim-dream gym koja ima tu vibracijsku spravu (nije power,nego freemotion ili tako nekako) i daj zamisli,NE NAPLAcUJU TO POSEBNO. spada u sve sprave u teretani. dakle,platiš oko 3oo kn teretanu i možeš i na to. ali...nemaš trenera uz sebe,nego ti se samo par puta pokaže kako da radiš i ti dallje sama.
hmmm....mene je strah sama na tome
tako da ne znam kaj bi sada..


Moj savjet bi ti bio.. imaš sve na ovom forumu, i videa izvođenje vježbi i za prehranu, sve sve sve! Ako baš ne znaš vježbe nikako izvoditi uzmi nekog trenera na 3 puta i ok! Jednostavno sredi prehranu i pocni trenirati, ima vremena za freemotione i neznam što.. sredi prvo osnove pa onda dalje idi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 11:27
Originally posted by Darchy Darchy wrote:

da, to sam i mislila.
našla sam teretanu koja je najjeftinija", dakle šooo kn š2 treninga. drugdje su skuplji.
pa užasss...nisu normalni sa ntim cijenama.

no,našla i jednu teretanu u sopotu ja mislim-dream gym koja ima tu vibracijsku spravu (nije power,nego freemotion ili tako nekako) i daj zamisli,NE NAPLAcUJU TO POSEBNO. spada u sve sprave u teretani. dakle,platiš oko 3oo kn teretanu i možeš i na to. ali...nemaš trenera uz sebe,nego ti se samo par puta pokaže kako da radiš i ti dallje sama.
hmmm....mene je strah sama na tome
tako da ne znam kaj bi sada..


to ti je bzvz... da imaju pravi powerplate vjerojatno bi se udostojili i trenera omoguciti, a to onda i masno naplatiti.
uostalom, što ti mogu u par puta pokazati? ja sam bila par puta pa sam svaki put imala drugaciji trening.
ta teretana je valjda ubacila tu vibro spravu u program kao mamac za cure, kao, to skida celulit blabla.

radije plati pa se rugaj. koliko para, toliko muzike.

iako ja na tvom mjestu ne bih, ne isplati se.
Strong is the new skinny.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 13:17
probala sam power plate... onako.. nije mi to napeto kao
trening... možda za ubacit jednom tjedno- sasvim ok, ali
više volim SVOJ trening u teretani....
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 14:41
  Zašto trošit novce na power plate?
Dođete u Zagreb i odma u staru 4 il 7 pa da vidiš kako trese,posebno ako stanete na sredini tramvaja.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 10:38
 inace ovako bi ja tija za jedno 45 godina izgledat ka on,a moze se prirodno vidi se da se ne bode
Back to Top
Darchy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Darchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 13:57
pa koliko ti onda sada imaš god kada bi tako htio za 45g izgledat???
ma ne bode se. decko full trenira i bavi se sportom cijeli život. znam njegovog frenda jednog,pa mi je pricao.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.