New Posts New Posts RSS Feed - Manjak energije, umor, iscrpljenost...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Manjak energije, umor, iscrpljenost...

 Post Reply Post Reply
Author
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Manjak energije, umor, iscrpljenost...
    Posted: 25 Ožujak 2016 at 07:30
Pozdrav svim forumašima.. Imam jedno ozbiljno pitanje..
Dakle ovako, nešto manje od dva mjeseca sam bio na dijeti, unosio sam malo UH tada (dosta malo), tjedno sam 5 puta trenirao u gymu po 2.5 - 3h.. 
Prije 20ak dana sam krenuo normalno, tj. nastavio sam u gym ići, vježbati, no sada unosim masti, ugljikohidrate, proteine.. Ali pojavio se problem koji me prati već mjesec dana.. Dakle, nekako se osjećam umoran, iscrpljen, kao da nemam energije (većinom nakon treninga).. Uradim ja cheat meal/day i sljedeći dan (ako ne isti onda drugi) opet isto.. A znao sam nekada kada mi je tako ''loše'', pojedem nešto slatko i odmah mi bude bolje..
U zadnje vrijeme (20ak dana) unosim dnevno oko 180-200g UH, imam 73 kg (180 cm-18 god., za 3 mj. 19).. 
Da li je moguće da je do unosa UH ? 
Voće i povrće jedem svakodnevno, masti (orašasti plodovi, kikiriki maslac povremeno itd..), proteini (pileća prsa, pureća prsa, riža....whey, to je ok), jedino me zezaju UH, da li je moguće da je do njih ?
Čak sam išao kod svog liječnika, objasnio mu problem, poslao me da napravim krvnu sliku koja je pokazala da je sve u redu a meni i dalje nije sve baš najbolje.. 
Ako je imao tko sličan problem ili sumlja ne nešto, molio bi da mi pomogne ili barem proba..

Hvala svima.


Edited by MegaMass - 25 Ožujak 2016 at 07:32
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 08:04
Ja sam u tvojim godinama bio anemican, odnosno slabokrvan, pa sam imao slicne probleme...
Ako kazes da je tvoja krvna uredu, moguce je da je do odabira namirnica, ako unosis dosta secera tj. jednostavnih ugh, moguce je da ne energicnost osjecas zbog naglih skokova i padova inzulina, iliti naglih skokova secera u krvi.Kazes sada unosis masti, a ispod napises "povremeno", da li se to povremeno odnosi samo na kikirki m. ili opcenito na orasaste?

Edited by admin - 25 Ožujak 2016 at 11:27
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 09:24
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Ja sam u tvojim godinama bio anemican, odnosno slabokrvan, pa sam imao slicne probleme...
Ako kazes da je tvoja krvna uredu, moguce je da je do odabira namirnica, ako unosis dosta secera tj. jednostavnih ugh, moguce je da ne energicnost osjecas zbog naglih skokova i padova inzulina, iliti naglih skokova secera u krvi.
Kazes sada unosis masti, a ispod napises "povremeno", da li se to povremeno odnosi samo na kikirki m. ili opcenito na orasaste?

Iz prehrane sam totalno izbacio slatkiše..Na dan pojedem po šaku orašastih (nekada orasi, kikiriki, baemi, liješnjaci, kako koji dan).. 
Šećer ne koristim odn. izbjegavam (kada uzimam konzerve ribe gledam da imaju manje šećera), kikiriki maslac jednom tjedno uzmem recimo kao međuobrok s posnim ili jabukom (žlicu-dvije).. 
Kada idem u nabavu, većinom kupujem konzerve tune, sardine (bez ulja, s povrćem i u salamuri, zobene, riža, tjestenina, mlijeko 0.9% mm, orašastih plodova, voća i povrća (banane, jabuke, smrznuto šumsko voće, smrznuto povrće  - mrkva, grašak,  nekada mexičko).. Posni sir, znam nekada i jogurt uzeti (0.9% mm).. Stvarno ne znam u čemu je problem.. I to kažem, većinom nakon  treninga (sat vremena nakon treninga mi bude tako..)  Odmah nakon treninga od suplemenata koristim whey+kreatin+glukozu..



Edited by admin - 25 Ožujak 2016 at 11:27
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 12:54
Mozda unosis premalo kalorija. Ako nis ne pomaze, probaj tjedan dana odmoriti od teretane ili bar smanji broj treninga. Nekad se treba i dobro odmoriti.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2016 at 19:26
Originally posted by MegaMass MegaMass wrote:

Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Ja sam u tvojim godinama bio anemican, odnosno slabokrvan, pa sam imao slicne probleme...
Ako kazes da je tvoja krvna uredu, moguce je da je do odabira namirnica, ako unosis dosta secera tj. jednostavnih ugh, moguce je da ne energicnost osjecas zbog naglih skokova i padova inzulina, iliti naglih skokova secera u krvi.
Kazes sada unosis masti, a ispod napises "povremeno", da li se to povremeno odnosi samo na kikirki m. ili opcenito na orasaste?

Iz prehrane sam totalno izbacio slatkiše..Na dan pojedem po šaku orašastih (nekada orasi, kikiriki, baemi, liješnjaci, kako koji dan).. 
Šećer ne koristim odn. izbjegavam (kada uzimam konzerve ribe gledam da imaju manje šećera), kikiriki maslac jednom tjedno uzmem recimo kao međuobrok s posnim ili jabukom (žlicu-dvije).. 
Kada idem u nabavu, većinom kupujem konzerve tune, sardine (bez ulja, s povrćem i u salamuri, zobene, riža, tjestenina, mlijeko 0.9% mm, orašastih plodova, voća i povrća (banane, jabuke, smrznuto šumsko voće, smrznuto povrće  - mrkva, grašak,  nekada mexičko).. Posni sir, znam nekada i jogurt uzeti (0.9% mm).. Stvarno ne znam u čemu je problem.. I to kažem, većinom nakon  treninga (sat vremena nakon treninga mi bude tako..)  Odmah nakon treninga od suplemenata koristim whey+kreatin+glukozu..


Mozda je upravo u ovom problem, pokusaj bez nekoliko tr. pa vidi... =)




Edited by CeLe111 - 25 Ožujak 2016 at 19:27
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 11:02
...masu faktora može utjecat na kronični umor a iz svog iskustva su;  nizak leptin znači jedeš svoje kalorije a ne moš se više zasititi znači kronična glad,razdražljivost...visok leptin visok testosteron...moraš biti stalno sit i nema gladi između obroka......;nedovoljan unos vode pogotovo u fazi mršavljenja...;prevelik unos soli ili izbjegavanje sol ti ispi**di aldosteron i eto ti problema sa jetrom i bubrezima i tu više ne funkcioniraš kako treba znači bezvoljan si,dekoncentriran,kronično umoran......;prevelik unos kofeina isto zna stvarat probleme jer podiže razinu kalija i izbacuje ga vani piš**em a kalij je itekako važan  a poznato je da kofein i tlak zna izneredit..podigne ga pa ga spusti i eto ti problema.......sa tim svojim godinama bi triba letiti a ne bit krepana kokošLOL...pozzWink
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2016 at 11:40
Hvala svima.. 

Našao sam osobnog trenera, platio mu za plan prehrane, treninga, suplementacije....
Objasnio mu moj problem, sumnja pada ma katabolizam... Od sada imam novi plan treninga (u dosadašnjem je bio problem)..

Još jednom, hvala svima nadam se da će ovo izići na dobro ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.