New Posts New Posts RSS Feed - Mandarine - vrhunsko voce za zdravlje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mandarine - vrhunsko voce za zdravlje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mandarine - vrhunsko voce za zdravlje
    Posted: 02 Listopad 2010 at 21:09
FITovci, koliko mandarina pojedete na dnevnoj razini?



Sad sam ih poceo tamaniti, 2-3 dnevno idu redom..

Info o mandarinama:

Mandarine su savršene jer su pune vitamina, minerala i vlakana, ne debljaju, a preporucaju se i za zdravlje kože.

Jesen je stigla, a uskoro ce i zima pa je potrebno svoj organizam napuniti energijom kako bismo tijekom hladnijih dana održali jak imunitet.

A gdje naci više vitamina i minerala tijekom zime nego u mandarinama? Pune su vitamina C i beta-karotena. U š00 grama mandarina ima 30 mg vitamina C što je dvosturko više od narance, a razgradnjom beta-karotena dobivamo vitamin A koji je važan za dobar vid i lijepu kožu.

Sadrže i folnu kiselinu, kalij, željezo, magnezij, važne vitamine Bš, B2 i B3 te vlakna koja su neophodna za uravnoteženu probavu. Od mandarina se necete niti udebljati jer š00 grama ovog voca sadrži tek 34 kalorije. Zbog svog diuretickog svojstva pomažu i u borbi protiv celulita.

No, mandarine nisu dobre samo za ljepši izgled - njihove najvažnije fitokemikalije su flavonoidi koji smanjuju rast tumora prostate, pluca i raka debelog crijeva.
(izvor:metro-portal.hr)

Ako su slatke, vrijedi ih jesti nekoliko svaki dan!
Volite li mandarine?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2010 at 21:13
Ja ih obozavam.. evo dobro  da sam vidio da to pises.. idem sada pojesti jednu ionako nejdem u krevet jos nekih 6,7 h, pa mogu pojest
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2010 at 21:19
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja ih obozavam.. evo dobro  da sam vidio da to pises.. idem sada pojesti jednu ionako nejdem u krevet jos nekih 6,7 h, pa mogu pojest


6-7h? Mene opcenito mandarine nekako razbude svojom svježinom, tako da navali!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2010 at 21:28
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja ih obozavam.. evo dobro  da sam vidio da to pises.. idem sada pojesti jednu ionako nejdem u krevet jos nekih 6,7 h, pa mogu pojest


6-7h? Mene opcenito mandarine nekako razbude svojom svježinom, tako da navali!


Upravo pojeo jednu.. tako je, budan do jedno 4 s obzirom da idem van nakon neznam koliko mjeseci...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2010 at 21:50
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja ih obozavam.. evo dobro  da sam vidio da to pises.. idem sada pojesti jednu ionako nejdem u krevet jos nekih 6,7 h, pa mogu pojest


6-7h? Mene opcenito mandarine nekako razbude svojom svježinom, tako da navali!


Upravo pojeo jednu.. tako je, budan do jedno 4 s obzirom da idem van nakon neznam koliko mjeseci...


Malo offtopic, al nadamo se da ceš piti samo mineralnu .. jer sve ostalo je puno kalorija..

Ekipa, samo rokajte po mandarinama!
Mandarine su mi uz banane jedno od najomiljenijih voca!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2010 at 00:30
  Sad kad su pocele svako jutro.
Izadjem, uberem ih par sa grane i pojedem...
Najbolje voce
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2010 at 08:59
Mandarine, izgleda, svake godine pocinju sve ranije.

Jako su osvježavajuce i meni se odlicno uklapaju i ujutro i predvecer kad ih najcešce i jedem. Ustvari, cijeli dan su dobrodošle

Najbolje je kad su izvana onako još poluzelenkaste i s tankom koricom

Koricu ne bacam odmah u smece nego cesto ostavim na stolu ili ormaru od cega cijela soba brzo bude sva mirisna, kao da sam ju osvježila nekim aromaticnim uljem.

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2010 at 09:56
 ja samo cekan kad ce mi od matere stric s peljesca poslat nekoliko kutija toga,obozavan ih brutalno
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2010 at 14:44
Tamanim ih svaki dan
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 22:45
 kad god imam priliku... obozavam ih  
Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2010 at 09:18
uvijek je košarica puna mandarina kod kuce ... kad sjedim za kompom stalno ih jedem :P
Back to Top
Maja2509 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maja2509 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2010 at 19:11
aajme .. ja sam ih sad pojelaa š3 . hehehe :D .. ma
obožavaam ih
Back to Top
anne5 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne5 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2010 at 22:04
i ja kad krenem ne mogu stati..
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2010 at 22:08
Fiiiine. 

Za razliku od naranci (koje također volim), s mandarinama se cesto ne mogu zaustaviti na jednoj-dvije.
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2010 at 23:29
  Njamiiiiii ja sam ih danas 8 pojela ali male su bile heheheh Malo puno ili???
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2010 at 23:29
Ma samo udri po njima.. Trebaju vitamini u ove hladne dane..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.