New Posts New Posts RSS Feed - Malu pomoc molim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Malu pomoc molim

 Post Reply Post Reply
Author
kornjacha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kornjacha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Malu pomoc molim
    Posted: 21 Studeni 2012 at 16:08
Bok svima! Ja imam 21 godinu, visoka sam 163cm a teška 73. Želim smršaviti na neki zdraviji i kvalitetniji nacin i u principu promijeniti stil života. Pokušavam implementirati što više savjeta koje dobivam, al moram priznati da me to sve dosta zbunjuje.
Evo, fizicka aktivnost prvo. Bavim se rekreativno squashem 2x tjedno, te idem na neki od grupnih treninga 3x tjedno. Takodjer se trudim što više hodati.
Što se hrane tice, zanima me vezano uz proteine za dorucak, meni ne paše baš jesti posni uz zobene ujutro, jel problem ako recimo pojedem jogurt 15-20 min nakon dorucka? Ili to nije dovoljan izvor proteina? Dobila sam savjet od avangarde da pojedem u popodnevnom medjuobroku neki složeni ugljikohidrat, pa je moje drugo pitanje što bi spadalo pod složeni ugljikohidrat? Jel može pod to recimo oni zobelix keksi od zobi bez šecera? I bilo bi super kada bi mi netko savjetovao što se može pojesti za medjuobrok jer mi je recimo vec dosta tih badema.
Hvala svima koji se odluce pomoci mi. :)
Back to Top
jelava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 17:10
sto se tice badema oni su pozeljni a meduobrok ! Ili ako koristia mozes popiti whey . Misli se a složene ugljikohidrate tipa Smedja riža , tjestenina i tako to ...
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 17:19
Sad nisam sigurna koliko su ti ti keksi oke,ali ja ih npr ne bih jela...u vezi slozenih uh mislim da je sasvim uredu graham kruh(mozes ga i sama napraviti ja ga radim,tako da znas sto tocno ima u njemu) sa kikiriki maslacom...ili sa malo posnog,crvene paprike i malo papra mmm,a i umjesto badema mozes orahe ljesnjake i sl...ja ih ponekad sameljem pa ih zajedno sa cimetom pospem po jogurtu mislim da je i to ok...ugl malo procackaj po stranici a ako ti opet nesto nebude bilo jasno,pitaj,netko ce vec nesto pametno reci/savjetovati...
Back to Top
medeni View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2012
Location: Kutina
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medeni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 17:30
kornjacha daj se opusti nisi ti sad profesionalac da brojis jedan dva tri keksa...relax..za dorucak si ispeci 3-4 jaja i pojedi bananu ili sto god volis...piletina,puretina,junetina sve jedi .. gledaj da imas 4 ili 5 normalnih obroka dnevno i ubaci malo brzog hodanja 3 put tjedno po 5 km i bok..bijeli kruh i masnoce izbaci..svinjska mast je bolja od biljnog ulja na tome si peci hranu..improviziraj povrca puno itd
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 22:36
Originally posted by kornjacha kornjacha wrote:

Bok svima! Ja imam 21 godinu, visoka sam 163cm a teška 73. Želim smršaviti na neki zdraviji i kvalitetniji nacin i u principu promijeniti stil života. Pokušavam implementirati što više savjeta koje dobivam, al moram priznati da me to sve dosta zbunjuje.
Evo, fizicka aktivnost prvo. Bavim se rekreativno squashem 2x tjedno, te idem na neki od grupnih treninga 3x tjedno. Takodjer se trudim što više hodati.
Što se hrane tice, zanima me vezano uz proteine za dorucak, meni ne paše baš jesti posni uz zobene ujutro, jel problem ako recimo pojedem jogurt 15-20 min nakon dorucka? Ili to nije dovoljan izvor proteina? Dobila sam savjet od avangarde da pojedem u popodnevnom medjuobroku neki složeni ugljikohidrat, pa je moje drugo pitanje što bi spadalo pod složeni ugljikohidrat? Jel može pod to recimo oni zobelix keksi od zobi bez šecera? I bilo bi super kada bi mi netko savjetovao što se može pojesti za medjuobrok jer mi je recimo vec dosta tih badema.
Hvala svima koji se odluce pomoci mi. :)


zašto bademi stalno ? ima orasastih plodova na bacanje- ljesnjaci, orasi, brazilski orah, indijski orascici i tako to..a mjenjam svaki dan, cisto da ne postane dosadno Gledaj si samo da ti svaki obrok ima i UH i P i M.. pod složeni UH bi išao raženi kruh, integralna riža, integralni krekeri (ja biram one koji su 100% raženi), batat, zob/ne, jecmena kaša itd.. recimo ja za MO jedem neku vocku, zrnati ili posni sir ili mladi sir i neki orasasti i sve je tu UH;P;M..budi mastovita
pozz
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 23:33
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Gledaj si samo da ti svaki obrok ima i UH i P i M..


Zašto?
LiveStrong
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 09:14
Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Gledaj si samo da ti svaki obrok ima i UH i P i M..


Zašto?


:) nemora naravno imati sve ako ne zeli. ovo je bilo iz mog vl. iskustva buduci da se hranim u zoni pa bi skuladno tome razlog bio hormonska ravnoteza. al naravno, ne hrane se svi na isti nacin :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.