New Posts New Posts RSS Feed - Mala pomoc mi treba, kome se da citat :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mala pomoc mi treba, kome se da citat :)

 Post Reply Post Reply
Author
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mala pomoc mi treba, kome se da citat :)
    Posted: 18 Ožujak 2014 at 13:18
Poz ljudi, ostavio sam par postica do sada ali eto da se i ja predstavim.
Imam 25 godina, 188cm i 85kg. Evo ispisem par dana klope pa ako se kome da neka kaze kaj da korigiram. Htio bi malo mast skinuti oko struka (klasika). Ali ako moze kakav savjet da nejdu kile jako dole.
Vjezbam sada ce biti godina i pol kak sam promjenio neke stvari i poceo raditi na kilazi jer sam bio uzasno mrsav (188cm 69-70kg). I tu sam poceo se toviti svacime i vjezbat (zato sada ima masti :D)
Inace vjezbam svaki dan, sada preko zime sam doma sa utezima radio (40 kg max) inace vani vjezbam bw vjezbe, tak ce i sada uskoro krenuti posto stize toplije vrijeme…

Trening:
pon: leda + pola sata trcanja na 70-80% pulsa, sa pulsmetrom trcim + 10 min brzog hodanja isto na puls
uto: noge (radim uvijek sa utezima jer su jad i bjeda xD genetika glupa )     
sri: biceps, triceps
cet: prsa + pola sata trcanja na 70-80% pulsa, sa pulsmetrom trcim + 10 min brzog hodanja isto na puls
pet: trbusnjaci i ramena + trcim sa curom laganini na nekih 40% odprilike (ne koristim pulsmetar pa nisam ziher)
sub: kosarka, bicikl a mozda i nikaj zavisi od dana
ned: plivam 1h

inace umjesto ovog trcanja u pon i cet po pola sata mislim ubaciti hiit trening sada od 1.4.2014

Prehrana:
Ovak se hranim od pocetka 3mj, da sam mozda tak od kada sam poceo vjezbat mozda nebi bilo toliko trbuha :D

Pon:
Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 150 g polubjelog, 100g dimcek, dvije snite sira, 3-4 lista salate (sendwich :)) + vocni jogurt na zlicicu
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave
TRENING
Poslije trneinga: banana
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :D

Uto:
Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 100 g tjesta, konzerva 120g tune, grasak, kuruza, mahune, mrkva, malo limuna iscjedim (sve zmjesam ko salatu)
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave
TRENING
Poslije trneinga: banana
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :)

Sri:
Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 150g pilecih prsa + krumpir salata ( to bu mi sutra) inace piletina sa necim srijedom
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave
TRENING
Poslije trneinga: banana
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :)

cet:
Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 100g rize, 4 jaja, grasak, mrkva, malo majoneze i sto sve smuckam i stavim u frizider
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave
TRENING
Poslije trneinga: banana
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :)

Pet:
Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 100g 150 g polubjelog, 100g dimcek, dvije snite sira, 3-4 lista salate (sendwich :)) + vocni jogurt na zlicicu
20min pedaliram prema doma     
Rucak: pretezno riba     
TRENING
Poslije trneinga: banana
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :D
Back to Top
Poisonous Ivy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poisonous Ivy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 13:47
Što se nogu tiče možeš npr pola treninga odradit jedan dan, drugu polovicu drugi dan ili tipa dvaput tjedno odradit mišiće koje smatraš da zaostaju od ostalih, ja npr dvaput odradim triceps i latissimuse, i pomaže.

A prehrana hm, trebao bi povećati unos proteina, 100g posnog je premalo, a voćka navečer samo opterećuje probavni sustav a i fruktoza navečer, hmm... radije ostavi samo posni ali oko 300g 
Poslije treninga uvali whey ili brzo nakon pileća ili pureća prsa i sl.
Jaja ubaci (kuhana) navečer uz posni i općenito ih više konzumiraj, i više povrća, posebice kupus, prokule, brokule, grah... mahunarke

Što se tiče voća jedi ga pola sata prije jela na prazan želudac, iskoristivost mu je na taj način veća.
Back to Top
Poisonous Ivy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poisonous Ivy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 13:55
I da, pij što više vode.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2014 at 21:12
Cemu toliko vjezbanja? Misici rastu u dane odmora. Radije povecaj intenzitet a smanji ucestalost. Daj tijelu barem 3 dana odmora tjedno.
Back to Top
Poisonous Ivy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poisonous Ivy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 00:33
Potrebno je trening mijenjati svako par mjeseci dok se tijelo navikne, i slušat samo sebe. Ne paše svima trening 3x tjedno.
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 08:16
Pa ako radim leda u ponedjeljak odmaraju se do ponedjeljka, kaj ne? ok pri nekim vjezbama mozda se pale misici ali sve je to minimalno? bar tako mislim... a ovo za vikend, zato kaj nemam kada ubaciti, a volim sve to raditi :D
inace kaj se umora tice sam avion, super se osjecam...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 09:17
leđa i "core" uvijek rade kao stabilizatori, čak i kad radiš stojeći pregib bučicama :P
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 10:54

Budenje: salica mlijeka ili zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica, 7dcl mlijeka, banana (sve zmiksano u shake) + 100g posni -->žitarica kojih? ja bi bananu ovdje izostavila, a pojačala proteine, 100g sira, come on, to ni pod zub :D
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 150 g polubjelog, 100g dimcek, dvije snite sira, 3-4 lista salate (sendwich :)) + vocni jogurt na zlicicu--> savjetujem da počneš nositi ručak na posao, opet premalo proteina, dimcek se baš ne računa kao super izvor P, jedi pileca prsa. Jogurt izbaci, dodaj više povrća- ponesi salatu dodatno koju si napravio s maslinovim uljem
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave
TRENING
Poslije trneinga: banana --> OK + neki protein, npr. bjelanjci
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek (nekada jaje ubacim jedno)-->samo ti jaja ubaci, ili ubaci pravo meso ili ribu, bjež od salama :D
Prije spavanja: 100g posni + neka vocka ako imam doma ako nemam onda kokice :D --> ja bih voće koncentrirala ipak prijepodne ili oko treninga (prije poslije), ovdje uz posni dodaj neko orasasto

također, bilo bi dobro kada bi znao koliko ovo sve što si nabrojao ima kcal da vidiš jedeš li uopće u deficitu
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 10:59
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Cemu toliko vjezbanja? Misici rastu u dane odmora. Radije povecaj intenzitet a smanji ucestalost. Daj tijelu barem 3 dana odmora tjedno.


što se tiče vježbanja, slažem se s Maratoncem. Ne znam kako uspiješ odradit pola sata trčanja nakon dana nogu ja se jedva ustanem iz kreveta malo bolje trebaš rasporedit treninge, npr. 2 dana radis, 1 odmaras, 2 dana radis, 2 odmaras, ili 1 odmaras, 1 šetaš, plivaš ili tako nešt laganini..
cookies are for pussies
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:27
@avangarde -- trcim ponedjeljkom i cetvrtkom, a noge su mi utorkom imam srijedu i skoro cijeli cetvrtak da se odmore jer idem trcat oko 8 navecer, a trening mi je preko tjedna, jer za vikend ne stignem, vikend mi je za drustvo... kosarka bajk cura i nedjelja predvecer plivanje jer preko tjedna ne stignem a i imaju treninge po bazenima i neda mi se guzvat... previse hobija i stvari kaj volim pa sve pokusavam razvrstat :D tjedan mi je bukiran brutalno :D nemam trenutka da mi je dosadno :)

zitarice = zobene :), a kao kaj dole na kraju pise nemam prihoda da obogatim prehranu
dimcek to mi je eto zamjena za piletinu jer drugacije mi je preskupo, raspolazem mjesecno sa samo 500 kn za hranu i to je to kaj si mogu sloziti... nadam se blizoj buducnosti da bum bar malo bogatiji meni :)

ali hvala na misljenju :) i prijedlozima...

BMR = 1992
TDEE = 3088

a ja jedem prema mojim racunanjima izmedu 3000 i 3200
htjeo bi da mogu jest vise piletine i posnog ali jednostavno si nemogu priustiti sa svojim primanjima... ali zadovoljan sam sa napredkom osim ovog masnog kaj se trudim srezat ...

Edited by Ros - 19 Ožujak 2014 at 11:35
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:48
čovječe, pa daj računaj koliko košta kilogram dimceka a koliko kilogram pilećih prsa :P

kila dimceka ti je preko 50 kuna a kila piletine na placu nađeš za 27 kuna a ima i za 40 kuna u koknzumu ili na akciji po 33 zna bit, još kad uzmeš manje pakiranje dimceka ti je skuplje
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:51
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

čovječe, pa daj računaj koliko košta kilogram dimceka a koliko kilogram pilećih prsa :P

kila dimceka ti je preko 50 kuna a kila piletine na placu nađeš za 27 kuna a ima i za 40 kuna u koknzumu ili na akciji po 33 zna bit, još kad uzmeš manje pakiranje dimceka ti je skuplje


iskreno moja je racunica da mi se vise isplati dimcek, bas cu ici ponovo baciti cijene na papir pa cu si izracunat...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 11:55
...a kaj to doma naprave? Tongue


Ja bih nekako rekla ovako... previše aktivnosti, upitna efikasnost treninga i pomalo zbrkana i jednolična prehrana.

Fora mi je ovo kad stavite ili ili ili ono što se skuha doma :) Tako je nemoguće odredit neki okvirni dnevni unos - je li premalo ili previše. Shvaćam probleme sa primanjima, same sh*t here, ali svejedno se čak i tako može složiti malo bolji jelovnik. Ili bar pretumbati par stvari gore dolje.


Ako si na održavanju ili čak i u suficitu teško ćeš se rješiti tih masnih naslaga koje te brinu, za to bi ti trening trebao biti vrhunski, kao i prehrana kvalitetnija.

Ja bi ti za početak to presložila ovako, primjer prvog dana:


Budenje: zeleni caj
20min pedaliram na poso
Dorucak: 120g zitarica (zobene), 7dcl mlijeka (sve zmiksano u shake) + 100g posni - možeš dodat žličicu cimeta i kakaa
MO: 30g orasastih plodova (ljesnjak orah…) + vocka (jabuka naranca …)
Gablec: 150 g polubjelog, 100g dimcek, dvije snite sira, 3-4 lista salate (sendwich :)) 2 dcl jogurta
20min pedaliram prema doma     
Rucak: kaj doma naprave (puštam za sada ali bilo bi dobro meso/riba/jaja + ugljikohidrati + povrće)
TRENING 
Poslije trneinga: banana + šalica mlijeka
Vecera: snita polubjelog, 100g dimcek + 2 jaja
Prije spavanja: 200g posnog 

Zadnji obrok se još može nadopuniti orašastima, ako ti bude bilo potrebno - sve ovisi kako izgleda ručak i koliko ti mjesta ostaje. 


Mogao biš prvo krenuti ovako pa vidjeti kako će se stvari razvijati dalje.

A vjerojatno bi se i o treningu dalo popričati ;) Ovdje si solidno možeš spojiti neke mišćne grupe i uštedjeti 2-3 dana treninga. Imat ćeš veću potrošnju i više vremena. Složene vježbice, progresivno opterećenje, dovoljno odmor, što kvalitetnija prehrana (sa optimalnim energetskim unosom) i bit će još više rezultata ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 12:14
doma naprave, recimo juce su bile mahune(čuspajz), prekjucer su bila rebrica krumpir i salata i juha, rucak je zbilja ok svaki dan, kuha se kaj kuha svaka "normalna" obitelj :)

a trening po meni je ok, ako ocete mogu popodne ispisat za svaki dan kaj se radi...
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2014 at 12:29
pon leda:
10x3 pull up sirina ruku do štoka dalje nejde :)

10x3 pull upa iza glave

One arm dumbbel rise 4x8 20kg svaka ruka
BENT OVER BARBELL ROWs 4x10 40kg
Dizanje sipke do brade 4x10 25kg
Good morining 4x10 30 kg

30sec odmora medu ponavljnjima
1min odmora izmedu vjezbi

eto to su leda... ostale dane dobijete poslje, gotova mi pauza idem sljakat :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.