New Posts New Posts RSS Feed - LowCarbHighFat i treninzi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

LowCarbHighFat i treninzi

 Post Reply Post Reply
Author
mathana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mathana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: LowCarbHighFat i treninzi
    Posted: 08 Rujan 2011 at 07:49
Eto,da vas pitam kad mi nitko ne zna dati pravi odgovor. Dakle, prelazim na LCHF prehranu zbog zdravstvenih razloga,ne trebam skidati kile. Ukratko,UH se dobivaju samo iz povrca, i mlijecnih proizvoda(koji bi opet trebali biti ograniceni,ali kod mene to nije slucaj),jede se dosta masnoca(onih zdravih,suncokretovo ulje se izbacuje npr.),i ja jedem dosta proteina(odnosno umjereno).
što me zanima jest:
ako cu jesti dakle low carb(nisam nikad brojala,ali mislim da mi ne ispadne preko 50), i trenirati kružni trening 3x tjedno po jedan sat na kojem se zaista istrošim,je li nužno uzimati u pwm brze UH?
Strah me da ne dođe atrofije mišica,ako sam dobro zapamtila(ono kad se mišici ne oporave nakon treninga).
 
Hvala Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 09:51
Znaci ništa škrobnih uh-a? A što je s vocem?

Hmmm..je to po preporuci lijecnika ili? Može li se znati o kojim se zdravstvenim razlozima radi?

Koliko dugo misliš biti na low carbu? Ovo je jako malo uh-a za svaki dan, pogotovo na duže vrijeme, i bez nekih perioda "punjenja" ili bar tajmiranja uh-a oko treninga oporavak ce bit dosta slab, a i sve ostalo bi se moglo dosta usporit.....ako ništa drugo bar taj jedan obrok sa malo jacim uh-ima ubaci poslije treninga...uz ostale obroke sa povrcem, vocem i mlijecnim proizvodima skupit ceš nešto...

Atrofija je gubitak mišicne mase do kojeg dolazi kad je ne upotrebljavamo, a s obzirom da treniraš toga se ne moraš bojati...no da ju moraš pravilno nahraniti, pogotovo poslije treninga - to da...cak i nije nužno da su neki brzi uh za prvi obrok nakon, možeš uzet i složene uz neki izvor proteina.

I da..kako tocno izgledaju ti treninzi?


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 09:53
Pozdrav

Koji je zdravstveni razlog prelaska na takvu prehranu i tko ga je preporucio?

Uh iz povrca (ak nisi mislila na grah itd...) i nisu vrijedni nekog racunanja ,posebno lisnato . sad jedino ak jedes kile povrca dnevno?
Rekao bi da je nužno barem to uzet onda, jer bez zalihe glikogena za obavljanje treninga stradavat ce mišicna masa....
Nece doci do atrofije, ali ceš lagano gubiti na mišicnoj masi, a niti ti treninzi nece biti napravljeni u najboljem intenzitetu pošto neceš imati energije za gurat maximalno na treningu.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 09:55
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Znaci ništa škrobnih uh-a? A što je s vocem?

Hmmm..je to po preporuci lijecnika ili? Može li se znati o kojim se zdravstvenim razlozima radi?

Koliko dugo misliš biti na low carbu? Ovo je jako malo uh-a za svaki dan, pogotovo na duže vrijeme, i bez nekih perioda "punjenja" ili bar tajmiranja uh-a oko treninga oporavak ce bit dosta slab, a i sve ostalo bi se moglo dosta usporit.....ako ništa drugo bar taj jedan obrok sa malo jacim uh-ima ubaci poslije treninga...uz ostale obroke sa povrcem, vocem i mlijecnim proizvodima skupit ceš nešto...

Atrofija je gubitak mišicne mase do kojeg dolazi kad je ne upotrebljavamo, a s obzirom da treniraš toga se ne moraš bojati...no da ju moraš pravilno nahraniti, pogotovo poslije treninga - to da...cak i nije nužno da su neki brzi uh za prvi obrok nakon, možeš uzet i složene uz neki izvor proteina.

I da..kako tocno izgledaju ti treninzi?


Da.baš to, preduhitila si me.....al drago mi je procitat da se slazemo oko odgovora LOL..
Back to Top
mathana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mathana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 10:18

Radi se o sindromu iritabilnog crijeva, kojeg se nikako ne mogu riješiti. Inace sam se i prije na kratki period tako hranila,i to je zaista jedini nacin(ne pomažu ni tablete od 500knUnhappy) koji pomaže. Evo linka za blog preko kojeg sam došla do toga http://istineilaziohrani.blogspot.com/. Da,ima tu jako puno stvari koje ja baš nisam prihvatila,ali sam razmišljala i shvatila da bi mi ovaj nacin prehrane manje štetio od svih E-ova i slicnih stvari,ukoliko uopce šteti jer,kada se hranite po LCHF, budete puni energije i mnogo je ljudi izlijecilo razlicite bolesti,od psorijaze do lupusa. Makar sam ja još uvijek skepticna.

No,da ne duljim, trening se sastoji od 6-š2 vježbi koje se rade u krug,po cca 30sec,sa kratkim odmorima između. Te vježbe su cucnjevi i razne varijacije,vježbe s utezima,trbušnjaci... Između krugova se napravi malo duža stanka. Ali nekad znamo i sprintati, i slicno nešto T&#šš1;ngue
Možda se vama ne cini nešto spešl,ali ja sam mrtva poslije tog!
 
Voce bi mogla kao umjereno,jer ne trebam mršaviti, isto tako i grahorice.
I što se punjenja tice,mislila sam jednom tjedno za rucak pojest žgance,rižu..Jel to dosta?


Edited by mathana
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 10:59
@Phoenix Wink

mathana, otkada vec vuceš sindrom, dugo?

Tablete ce prvo odmoci nego pomoci Smile  A što se prehrane tice...nisam pametna :) Jedino u što sam sigurna je da ne postoji jedan najbolji nacin za svakog. Ima toliko clanaka, toliko osobnih prica o razlicitim nacinima prehrane koji su ljude preporodili...tvrditi da je jedan od njih superioran pred drugima je po meni glupo. Nekome ce možda baš tolika kolicina masnoca naštetiti više od svega, pogotovo zasicenih životinjskih. Kao i proteini, nekome ce biti previše, nekome premalo. šta je je, prehrana sa bazom na povrcu, vocu i grahoricama za glavne izvore uh-a vecini dosta dobro funkcionira. Treba isprobavati i nac sebi dobitnu kombinaciju.

Inace, jesi radila kad test intolerancije na hranu? Jesi uopce išla kada postepeno eliminirati određene namitnice iz prehrane, jednu po jednu? Možda niti nije nužno odmah sve maknuti, što ako postoji mali broj određenih namirnica koje rade problem, a sa  drugima bi bilo ok? Za koje se primijetila da ti baš smetaju?

Aha, al to su utezi do 5 kg otprilike, jel tako? Za ruke, ramena....

Hmm nekako bi mi slabo to punjenje bilo... Smile

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mathana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mathana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2011 at 11:31
Pa jedno 3 godine. Probala sam,i gluten, i mlijecno i zajedno to dvoje,ali mi jedino bez UH odgovara. Aha,a ovo ustvari nisu tablete,nego probiotici :)
 
Nisu još 5kg,sad je 2.5. Budemo s vremenom,ja sam ajmo reci pocetnik T&#šš1;ngue
Mislim da cu na pocetku probati odrediti koja kolilcina UH mi odgovara,koja je gornja granica. Tko zna,možda bude visoka! I za pocetak cu jesti grahorice,voce,rižu i žgance
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2011 at 20:15
Ti ustvari ideš na keto dijetu. Sve šta ti je važno je znat tocan broj neto ugljikohidrata (ne racunajuci vlakna) koliko uneseš u sebe i moraš imat refeed svako 4 dana da napuniš glikogenske rezerve. Ako se krivo odradi dijeta bit ce više štete nego koristi. Jako oprezno s ovakvim režimom jer ti može više naškodit nego pomoci (ja se prebacujem na keto dijetu također i nije mi svejedno). Samo savjet.

EDIT: ja sam dobio savjet da se refeed može raditi i nakon š0 dana, tako da, nemoj uzimati ta 4 dana koja sam ja napisao da mora biti tocno. Sve zavisi koliko dugo možeš bez ugljikohidrata, izgleda.


Edited by Juzernejm
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.