New Posts New Posts RSS Feed - Losos - jedete li ovu ribu?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Losos - jedete li ovu ribu?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Losos - jedete li ovu ribu?
    Posted: 31 Ožujak 2011 at 17:14
Jedete li losos i koliko cesto?



Losos ima oko 25 grama proteina na š00-injak grama ove vrlo hranjive ribe bogate nezasicenim masnim kiselinama. Inace, cijena lososovog fileta je oko 50-ak kuna za pola kilograma.

Prema ovim brojkama, zaista se isplati malo ubaciti i lososa, uz svima vec znanu tunu.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 17:24
  Losos je odlican, no jako mastan... i skup (ide i do šš0kn/kg).  Povremeno si ga priuštim i uživam u blagom i finom okusu te ribe.
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 19:43
  Je masna riba, ali zdrava masna riba puna vitamina i omega kiselina, to ima jedva š0% masnoce i na tih š00-injak grama nekih š50kcal, tako da ovo "masno" uopce ne treba dozivljavati kao lose, jednostavno zanemarivo.
Jedem ga rijetko, dosta puta i iz konzerve kad ga nemogu nabaviti ovak svjeze.
Uglavnom od riba tuna i losos su zakon

Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 21:35
  Ma da, to je dobra mast, ali vecina ovih na tržnicama/ribarnicama su iz uzgoja, pa su i jace masne nego normalno... No, jela bih ga i cešce da je malo pristupacniji po cijeni. Ja kupujem za cijelu obitelj, pa obicno ispadne bar pola kile za sve nas... a to mi puno para. Tako i svježa tuna isto... uf...
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 22:56
  nažalost, mislim da sam ga jela jednom il dva put, kao neki zalogajcic uz sok kad sam bila u španjolskoj..
željela bih ga spremit doma, znam da je ima jako dobre nutritivne vrijednosti, al eto cijene su malo too much za sad..
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 23:18
  mi kupujemo dimljeni.. iskljucivo norveski ili skotski.. ovisno o ponudi na koju naletimo. ono sto kod nas kosta 60kn u Italiji platimo 2-3€. Nakrcamo se.. i ponekad jednom mjesecno ili jednom u 2 tjedna gozbujemo...

friski losos je majka spremila, nisam probala.. al vjerujem joj na rijec da nije bio naj... ipak uz Jadransku ribu on je nista po okusu. Nutritivno je daleko bolji zbog optimalnog odnosa omega 3-6-9 al eto.. divlja riba je divlja... i "nasa"
 

Edited by crna_kej
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 23:20
  e da.. probala sam i onaj filet od lososa od rio mare.. kako bi mi rekli SKIFO ili odvratan je
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2011 at 12:26
Obožavam ga, pogotovo sirovog u sushi-u ili pecenog na grill tavi/roštilju!
Jedini nedostatak je što je tako skup, pa ga ne jedem baš cesto...
Back to Top
Myth View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Myth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2011 at 14:18
 Ja ga isto obozavam kupim dimljeni losos isjecen u tnke filete i onda napravim tost i mmmmmmmmmmmmmmm
Back to Top
primarnazz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote primarnazz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2011 at 14:46
Ja natrpam luka i slanine i... opleti...
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2011 at 15:21
skup, brate, skup... vise volim za tu lovu uzet vise tune...
Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2011 at 20:52
Skupo 
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 01:09
mmmmmmmmmmmm riba i plodovi mora obozavam morsko!!!riba i plodovi mora s gradela s maslinovim ujem !losos mi je mmmmljac i tuna isto,ali ne ona iz konzerve vec si onako za obrok spremin filet tune na gradele .ko to proba,rio mare tuna mu je smece!
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 14:30
Je, tuna je zakon, svježa tuna (ali nisam odbacila niti konzerviranu, zato...  )...
Ali postoji jedna sasvim solidna zamjena za  odreske tune na žaru - može i palamida na žaru... isto fino... dobro zalimuniti i na tanjur!! 
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2011 at 15:43
Originally posted by Spiral Spiral wrote:


Je, tuna je zakon, svježa tuna (ali nisam odbacila niti konzerviranu, zato...  )... Ali postoji jedna sasvim solidna zamjena za  odreske tune na žaru - može i palamida na žaru... isto fino... dobro zalimuniti i na tanjur!! 
ufff mmmmmljac.al jos mi je najdraze lokarda ili komarca s gradela .a i limun je uvik
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2011 at 13:21
  O da, lokarda isto, fino isfiletirana... mmmmm... a što je komarac??

Meni opcenito sva plava riba jako paše, baš je rado jedem i spravljam. Evo, danas baš kupila na placu odreske palamide i sad to ide na žar!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.