New Posts New Posts RSS Feed - L-karnitin, obicni ili sa otpustanjem?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

L-karnitin, obicni ili sa otpustanjem?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: L-karnitin, obicni ili sa otpustanjem?
    Posted: 20 Sijecanj 2007 at 18:30

 L-karnitin se obicno koristi prije treninga. u najboljoj formi, ampulama ima vrlo brzu apsorpciju ca. š5-20 min., potom kapsule 30-45 min., te tablete ca. 45-60 min.

u dane bez treninga, te tijekom dijete dolazi tijekom dana do oslobadjanja masnih kiselina iz adipoznog (masnog) tkiva, te cirkuliraju krvotokom. L-karnitin bi trebao biti tijekom cijelog dana dostupan za prijenos masnih kilselina u mitohondrije u svrhu njihove razgradnje.

L-karnitin sa vremenskim otpustanjem, opskrbljuje tijekom cijelog dana dovoljnu kolicinu L-karnitina.

da li bi takav proizvod dobar? 

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2007 at 18:59
 Ja sam za!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 00:40

 I ja!

Ja ga koristim vec god i pol i super mi je!

Back to Top
na dijeti View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote na dijeti Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 09:32

 Koji karnitin koristite???Cijena i kolicina??

hvala

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 18:16
 Ja koristim Body shaper ampule jer imaju najjacu koncentraciju l-carnitina i jedna ampula kosta nesto preko š2 kn, s tim da se pije na 3 puta. Ja je ipak pijem 2 puta.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 19:13

 A kolika je koncentracija u Body shaper ampulama? Veca od 2000mg?Ili manja? L-carnitin je najbolje uzimati prije crobnom treninga.Sve sto je ispod 2000mg po ampuli je bacanje love cure moje

     

Edited by themaja
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 19:55
 Provjerila sam pa imaju samo š500mg!I jos dajes š2kn za to!!!!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 00:41
 Da, imaju š500 mg, ali bolje i to nego nista. Inace, l-carnitin se nalazi u crvenom mesu, a ja ga ne jedem tako da mi je ovo ok.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 16:07
 Imas u Heliksu u Vlaskoj ampule od 2000mg po šš kn komad!Bolje ti je to.Isplativije.Ja ih uzimam i ekipa koju znam i fakat je ok.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 19:43

 Super, hvala na informaciji!

To je nesto novije? Kad sam ja pocela to uzimati, ove ampule koje ja pijem imale su najvecu konc.

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 20:13
 e, vidis, stvari se mijenjaju.Idu na bolje!
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 02:40
Ako vec hocete (bacati :D) torsiti novac na l-carnitine zasto ne kupite CarniFX od Sciteca?
Ima 20Xgram i pol l-carnitina i 500 mg ALC-a a kosta š30 kn?


Edited by Slysterš2
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 08:37
 zato sto je manje apsorbirajuca forma.u obliku praska je jel tako?I unutra je 20 paketica koje si u dane kad ne treniras nikako ne mozes raspoloviti na tri dijela.L-carnitin nije trosenje para uzalud.Ampule kako mozes procitati gore na vrhu su bolje i brze apsorbirajuce.eto zasto necu kupit paketic od 20 vrecica nedefiniranog sadrzaja,koji jos kad i kupis bude sav cudan unutra i nemres ga istrest van da se ubijes.Provjereno.Jednom greska, nikad vise
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 14:17

 evo par bitnih informacija. L-karnitin se proizvodi u nekoliko oblika tj. cristalni 99,9%, L-karnitin-L-tartarat (70% L-karnitina) i L-karnitin Mg citrat (35% L-karnitina) - te su najbitnije forme, ima i drugih oblika i formi (npr. mikrokapsulirani radi produljenog djelovanja). Kristalni jako veze vodu, i ne moze biti u suhom stanju tj. samo je za tekuce oblike. Za suhe preparate (kapsule, npr. vrecice od Scitech itd.) najbolji je Mg. citrat, te eventualno tartarat.

Tako da je bitno provjeriti koliko je stvarno L-karnitina u SciTech proizvodu tj. ako je to L-karnitin Mg citrat, zapravo no nije š500 mg L-karnitina vec 525 mg odnosno š050 mg. U ampulama je 99,9% cisti L-karnitin tj 2000 mg L-karnitina, pa provjerite kada kupujete.  

Back to Top
Dalbac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dalbac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2007 at 11:09
Sam da vas pitam jer pretpostavljam da se vi vise kuzite u to.Kupio sam l-karnitin u ampulama.šampula-š500mg,kako to koristit,treba li ga mijesat s necim il se pije odmah iz ampule il kak vec,molio bih odgovor hvala 
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2007 at 19:08

tekuci L-karnitin se obicno pije prije treninga i to ca. š5-30 minuta prije. moze se slobodno popiti 2000 mg,  no do te koncentracije krenite sa š000 mg, par dana (dana kada trenirate), pa potom nekolik dana š500, i nakon toga 2000 mg. Moze se takodjer korisititi i dane kada se ne trenira, pa pola ampule 2 x (rasporediti tijekom dana). Sto se tice da li sam ili ne, nema nekog posebnog pravila, ali uobicajeno je popiti cistu ampulu. Buduci da L-karnitin sudjeluje u prijenosu slobodnih masnih kiselina u mitohondrije z svrhu njihove razgradnje, bilo bi dobro pola sata prije uzimanja L-karnitina popiti kavu. 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.