New Posts New Posts RSS Feed - Liposukcija - cijena, iskustva, sve
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Liposukcija - cijena, iskustva, sve

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Liposukcija - cijena, iskustva, sve
    Posted: 04 Kolovoz 2010 at 16:53
Liposukcija - cijena, iskustva - sve o tome

Podržavate li zahvat kao što je liposukcija?

Da li znate nekoga tko je bio na liposukciji i da li bi osobno išli na takav zahvat da imate višak oko trbuha s kojim se dugo mucite?





Naš clanak o liposukciji: Liposukcija

Kratko info:

Kako se radi liposukcija ?

Prije intervencije potrebno je donesti odluku sa lijecnikom specijalistom da li postoje mogucnosti za ovakvu intervenciju. Prvo se obilježe markerom mjesta na kojima se radi intervencija, a zatim se pripreme sterilni uslovi na koži. Daje se opca ili lokalna anestezija. Ubrizga se rastvor u masno tkivo koji ima funkciju da suzi krvne žile kako bi se smanjilo krvarenje i bol.

Poslije 20 minuta pristupa se intervenciji. Kirurg napravi mali rez na pregibnom mjestu (da se ožiljak što manje vidi) gdje se uvlace metalne cjevcice vakuum aparata pomocu kojeg se izvlaci masno tkivo u staklenu posudu.

U toku operacije pacijentu se nadoknađuje izgubljena tekucina infuzijom. Kada se završi operacija, stavljaju se elasticni zavoji koji vrše pritisak na kožu da se zaustavi krvarenje, sprijeci stvaranje ugruška i ubrza zarastanje tkiva.

--

Kolika je uopce cijena ovog zahvata? - ovo je za sve koje interesira bilo što o liposukciji..

  

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2010 at 21:22
ne podržavam liposukciju..ima hrpetina ljudi koji su izgubili kilograme redovnim vježbanjem i dobrom prehranom , šta ti vrijedi liposukcija ako se opet vratiš na stare navike
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2010 at 21:42
Tko voli, nek izvoli.

Al ne hvala... Nakon toliko vremena provedenih vježbajuci (što obožavam) i znojeci se, sedamsto puta više cijenim svoje tijelo nego da samo odem negdi i u kratko vrijeme sve riješeno.

Makar, ako nakon liposukcije ljudi nastave istim tempom, opet im na isto dođe.
Back to Top
Ajvi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ajvi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2010 at 17:27
  Bila sam ja, al ne na liposukciji vec na laserskoj lipolizi. Razlika je što je kanila kojom se vade masne stanice vrlo tanka 2 mm i nakon nje nema šavova vec par sitnih rupica koje se ni ne vide, dok je liposukcija mehanicka tehnika s debelim cjevcicama i agresivna metoda ciji je oporavak puno teži i posljedice vidljive.
 Cijeli život sam nešto trenirala, onda u sam stala i nakupila š5 kg viška i sve je otišlo u predio trbuha. Meni je od samog pocetka bilo jasno da lipolizom necu riješiti problem niti cu biti mršava. Otišla sam na lipolizu u 34-oj, lani, zahvat trajao sat i pol, uklonjeno mi je 3 litre masti, a s time samo pola kile težine jer je mast vrlo lagana. Oporavak je trajao duže no što sam mislila, 40 dana steznik od koljena do prsa, ali nije boljelo..samo je smetalo i bilo je puno podlijeva. Nakon zahvata odmah sam krenula na drugaciji nacin života...sredila prehranu, a mj. dana nakon op. 2 puta tjedno teretana i između tenis. Nakon 6 mj. skinula sam š8 kg i nakon vec god. dana redovitog vježbanja vratila mišicnu masu i jako sam zadovoljna. Sad u 35-oj, na š78 imam 66 kg i sjajno se osjecam.
Zahvat košta 25 000 kuna, i dr. dan se ide doma, a radi se pod opcom anestezijom.
I sam lijecnik kaže da bez daljnjih mijenjanja navika, zahvat je beskorisan....

Back to Top
Ajvi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ajvi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2010 at 17:30
  A ove gore desne slike jesu realne, al ne nakon zahvata vec sigurno nakon godinu dana strahovite discipline i vježe...liposukcija ne ispuhuje ni malo....nit skida sve...
 Ta metoda nije loša, al pod uvjetom da je zaista samo okidac i motivacija za daljnju samodisciplinu i trud.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.