New Posts New Posts RSS Feed - Let's do it! - Nickylii
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Let's do it! - Nickylii

 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 09:36
Nickylii....prvo se smiri, ok? Smiri se, opusti, duboko udahni....i shvati da za sve ima rješenja ako ih se odluci potražit.

Prvo i osnovno, osobu koju tražiš da visi nad tobom, da te bodri i motivira, vec imaš unutar sebe - to je tvoja svijest koja mora preuzet kontrolu. Gledaj, ja znam da je ljudska podrška bitan faktor i to se uvijek naglašava ali ja smatram da nema tog covjeka koji nas može potaknut više od nas samih. Šta znaci kada tražimo podršku izvana? Da smo preslabi. Šta znaci kad smo preslabi? Da cemo pokleknuti cim ta osoba ode iz našeg života ili prestane bit naš motivator. Šta to znaci? Da smo ovisni o toj drugoj osobi, da smo joj prepustili kontrolu. Šta to znaci? Da smo u klincu.

Budi sama sebi motivator. Preuzmi kontrolu. Bar ceš bit sigurna da ceš uvijek bit tu - jer od ljudi nikad ne znaš što ocekivat.

Mogu ti rec da me naživcirao tvoj post oko tvojih roditelja. Iskreno. I naživciram se svaki put kada vidim da su ljudi toliko slijepi i sebicni da ne vide da netko pati i da stvarno nešto želi napravit za sebe da se osjeca bolje. Ali starci uvijek znaju najbolje, jel. Yeah right.

Kako god...dal ceš ih uspjet uvjerit i promijenit? Ne vjerujem. Šta ti ostaje? Da se prilagodiš najbolje što možeš, kako je Markan rekao. Ali radi na tome da im pokažeš koliko stvarno želiš promijenit navike - a i da bi za njih bilo dobro to isto.

Možeš nam napisati od cega ti se sastoji frižider i kako opcenito izgledaju obroci, ruckovi i to kako bi ti mogli izvuc najbolje od najgoreg. Napiši tocno kako sada jedeš, kakve su ti mogucnosti, što nosiš za marendu i tako.. i kad ti vec ne ostaje puno prostora za promjenu prehrane, onda bar povecaj potrošnju, to ti nitko ne može zabranit. Valjda.

Bit ce sve ok Hug


Edited by Gym_girl - 13 Kolovoz 2012 at 09:37
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 09:46
Hvala na savjetima, potrudit cu se funkcionirat na taj nacin...
Prvo mi kažu da sam debela i da moram smršavit, a dok pokušam, onda me ismijavaju kako ja to ne mogu.

Ako zbog niceg, onda cu uspjet njima u inat, dosta mi je ismijavanja.
Bar ovdje imam podršku, ako nigdje drugdje.

Impossible is nothing! :))

Hvala ti puno!
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 09:52
Tata mi je reko da mi ne treba nikakava prehrana, da samo izbacim dorucak i veceru.
A dok sam mu pokušala objasnit što cu napravit s tim - ne, on valjda zna o cemu on prica. 

Frižider se sastoji od špeka LOL

Ma ima slabo baš zdrave hrane kod mene, jedno vrijeme su mi pristali na posni sir, al nije dugo trajalo.
Uglavnom je tu za rucak krumpir pecen na masti, neko pohano, nešto s umakom, variva, cobanci, paprikaši.

Sve je to meni fino, posebno krumpir, al, eto...

Za dorucak obicno pojedem neki cornflakes, a za veceru isto tako, ponekad neki namaz, majoneza... Ništa pametno...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 10:28
Nadam se da nisam bila pregruba oko roditelja Wink Ali znaš ono..ljuti me to kada vidim kako ljudi kompliciraju oko nebitnih stvari, a kad se radi o brizi za tijelo i zdravlje kao da smo svi mi koji to radimo glupi i opsjednuti samima sobom. Ne znam da li je to do neznanja ili cistog bježanja od vlastite stvarnosti (kao, necu ja pa neceš ni ti)  ali nije u redu.

A ove tatine savjete necu ni komentirat....

Hm, little of protein, ha? Ouch Pohano možeš izgulit pa pojest samo meso unutra Big smile Krumpir....f**k, pa šta je tako teško posebno skuhat krumpir-dva? Varivo...dodat koje jaje uz to?

Koliko mesa jedete, ribe, jaja? Ima li toga?

Špek možeš sa posnim Big smile btw. zašto dugo nije trajalo doba posnog?

Cornflakes bih ja izbacila ako je moguce....pogotovo za veceru. Majonezu isto tako ako je rijec o sendvicu...

Nema na cemu, podršku ceš ovdje uvijek dobit ali znaš i sama na kome je najveci dio posla Wink


Edited by Gym_girl - 13 Kolovoz 2012 at 10:29
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 10:38
Ma kakvi gruba, zatucani su da boli glava...

Krumpir cu si sama skuhat, nadam se da nece imat ništa protiv...
Meso jedemo bar 3-4 dana u tjednu, najmanje. Ribu uglavnom jednom tjedno, a jaje si nekad znam sama skuhat za dorucak\veceru.

Nisam ljubitelj špeka, na svu srecu :D 
A doba posnog, ne znam, pokušat cu to nekako sama ubacit ponovo, nece valjda i zbog toga (oprostite na izrazu,al nužno je) srat...

Sad sam za dorucak pojela 2 kuhana jaja.

Slatko cu pokušat totalno izbacit, sokove ne pijem, eventualno ako izadjem s nekim, subotom u gradu i to ništa previše.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 10:46
Super, vidiš kako se vec osjecamo bolje i pozitivnije, ne? Wink Ajde, ajde, malo pomalo ce to bit sve bolji i bolji izbori...i još jednom naglašavam - samo se puno kreci! Shvati hranu kao energiju pa cak i kad budeš morala pojest nešto što nije baš approved, jednostavno nabaci neku aktivnost, prije ili poslije, i bar ce malo biti lakše.

A što se hrane tice, trudi se što kvalitetnije jesti ali ne stresiraj se previše oko sitnica. Kg-e ceš izgubiti kalorijskim deficitom. To možeš napraviti i povecanom aktivnošcu uz samo male korekcije hrane. Naravno da je prehrana bitna i bilo bi idealno jesti onako kako stalno govorimo. Ali eto, u nekim prilikama se moramo i snaci malo. Tako da...trudi se što kvalitetnije posložiti taj jelovnik ali ne razbijaj glavu ako upadne nešto što kao ne bi smjelo...samo pokušaj izvuci najbolje iz toga, uklonit neke dijelove, prepolovit kolicinu, dodat ponešto što možeš i tako to....

..samo bez stresa i spuštanja same sebe, nije toga vrijedno - napravi što više možeš od toga što trenutno imaš Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 10:53
Ma jucer sam se naplakala odma za tjedan dana kako su me izbacili iz takta s time svim. Embarrassed

Ne samo da cu smršavit da se ja bolje osjecam, nego i njima u inat. Ako oni ne vjeruju u mene, ima ko vjeruje.
Danas sam nadam se oko 8 gotova s poslom, onda cu na vožnju, pa se javim :)

Nego, obožavam žuti i zeleni caj, navodno pomažu pri mršavljenju, no nije meni samo do toga, nego stvarno obožavam pit to, smijem jel, bez šecera? :)
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 11:31
Nadam se da ce što prije bit ono natjecanje da se prijavim :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 12:12
Slobodno udri po zelenom caju, dapace Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivan1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 13:26
Slazem se da je zeleni caj super ali netreba pretjerivati.Idealno bi bilo kada bi popila samo jednu kavu dnevno a na ostalim kavama "narucila zeleni ili indijski caj ili janu"....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 13:29
 A u cemu se može pretjerivati? Wink

Koja šalica caja, eventualno ako baš treba 1-2 šalice kave i ostalo voda.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivan1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 13:50
Osobno pijem jedan macchiato na dan.Isto tako svakog jutra prije trcanja popijem salicu caja.Zelenog ili od herbalife-a.Znaci jedna salica kave i jedan caj.Za mene je to realno i sretan sa s time.Vecina ljudi oko mene ide na 3-4 ili vise kava na dan i uredno piju kavu s mlijekom.Meni je jedna doza dosta.I kave i caja.Pretjerujes tako da ti ispijanje kava i cajeva postane navika,makar tijelo nemoze postati ovisno o kofeinu vec je stvar tvoje navike.;
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 14:54
Ne, ne nismo se skužili Smile Htjela sam reci, u cemu se uopce može pretjerivati, što je dopušteno u neogranicenim kolicinama? I voda može ubit :) Tako da - u svemu treba imati mjeru.

Ja možda popijem 1 kavu dnevno, uglavnom prije treninga, i par šalica caja, 2-3..malo mineralne i sve ostalo voda.

Ovisni smo o dopaminu i adrenalinu, nije baš ni sve sama navika Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 15:32
Nickylii... i moji su tako na pocetku gnjavili kako se nece praviti 100 obroka...kako ovo..kako ono..  Prilicno sam se tada naljutila na njih..i kad bi ja morala praviti rucak, uvijek uvijek bi napravila nešto što oni ne vole,a ja smijem jesti LOL ili.. kad treba praviti kolace - ja nadjem na netu nešto od "zdravih" kolaca (uglavnom sa zobenim, mekinjem itd.)  i napravim... nekad se ni meni nisu svidjali, ali inat je bio jaci LOL
Onda su kasnije prigovarali kako oni troše novce da bi meni kupovali bijelo meso, posni svaki dan.. bla bla... a ja opet jedem svaka 3-4h LOL i da tako necu ništa postici.. i da ne mogu jesti u 22h, nego izbaciti veceru Wacko 

ALI, kada su došli prvi rezultati, e onda su prestali prigovarati, i kupovali su sve što im kažem, bez pogovora LOL cak je i mama pocela za dorucak, umjesto kruha sa margarinom, jesti zobene LOL
A sada, kada vaga kaže - 20kg, se raspituju što sam ja to tocno jela..šta i kako LOL 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 15:38
Eto, to je to, taktika uvjeravanja rezultatima kad drukcije ne ide Thumbs Up Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2012 at 16:01
Sada bome šute i slušaju... i ne prigovaraju više LOL

Baš sam danas zvala tatu na posao da mi kupi posni i šumsko voce...nestalo, a treba papati sladoled LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.