New Posts New Posts RSS Feed - Lanene sjemenke
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Lanene sjemenke

 Post Reply Post Reply
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Lanene sjemenke
    Posted: 08 Sijecanj 2014 at 23:04
U zadnjih par dana sam poceo konzumirati mljevene lanene sjemenke u vecoj kolicini, 25g uz obrok, 1-3 puta dnevno, iako nisam apsolutno siguran da li je to dobra odluka ili ne.

http://nutritiondata.self.com/facts/nut-and-seed-products/3163/2

Iako se na prvi pogled lan cini savršenim low-carb izvorom vlakana, omega 3 i minerala, sad su mi se pojavile neke druge brige.

Lignani... fitoestrogeni, iako ih u pravilu hvale zbog antikancerogenih svojstava, nisam baš našao neku nedvosmislenu informaciju kako uticu na hormonalnu ravnotežu, tj, da li se samo vežu na receptore za estrogen i tako efektivno poništavaju estrogen u organizmu ili imaju aktivna svojstva i time povecavaju razinu estrogena u organizmu. Što me opet dosta brine jel ne bih bilo kojom namirnicom htio narušavati prirodnu hormonalnu ravnotežu u organizmu.

Drugo, alfa linoleinska kiselina.. u jednoj prici štiti probavu i izvor je omega 3 u drugoj prici je kancerogena i apsolutno neefikasan izvor omega 3... pa si sad ti misli.

I kad se podvuce crta, da li se uopce isplati truditi imati visok unos vlakana u low-carb prehrani? S 50g domace slavonske kobasice umjesto 75g lana bar nemam ovakvih dilema. :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 07:23
itekako se isplati unosit vlakna i ako si na low carb dijeti onda ne možeš povuci vlakna ih inace high carb izvora pa moraš od nekamo, u principu moglo bi se i zelenjavom to dobit al zašto se držat samo jednih sjemenki, zašto ne miješat malo lan, malo sezam itd, mislim da dok god su prirodne da hormonalna ravnoteža nece bit ugrožena al treba pazit na kolicinu, nada mse da netko zna konkretnije
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.