New Posts New Posts RSS Feed - Kvalitetno i i zdravo dobivanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kvalitetno i i zdravo dobivanje mase

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 15:14

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Onima koji su vec dugo u treninzima nece ujutro skodit whey, jer misici su 'cijelu noc' bez kvalitetne hrane i ujutro im trebaju brzi proteini. 
 

          nisam siguran da li sam u toku,procitao sam na brzinu par postova,,siguran sam da taj whej nece skoditi, jedino sto  nisam siguran na njegovu funkcionalnost ako se uzima svakodnevno ujutro.....

,,po meni ujutro mi je najvazniji dorucak koji bi se trebao sastojati iz slozenih i proctih ugljiko hidrata.............

u toku noci nakon posta od jedno 8-š0 sati zavisi koliko tko spava,,,,organizam bi potrosio  rezerve energije,,,najbolji nacin  da bi sprijecio katabolizam misica to jest da bi izb´jegao situaciju da organizam umjesto energije crpi protein iz misica je unosenje ugljiko hidrata sa minimalnom kolicinom masti i proteina......organizam je najaktivniji u toku prijepodnevnog medjuobroka i zato ga treba opskrbiti energijo u dovoljnim kolicinama...

za netkog tko je sportista,, po meni bi njegov dorucak trebao da bude naveci obrok u toku 24 sata....trebao bi na neki nacin da bude mozda 30-35 % od ukupnog energijskog unosa...

ja bih uzimao te proteinske sejkove kao medjuobrok,,taj whej.

  ,,izvinjavam se ako sam promasio temu jer stvarno sam cesto u zurbi kad pisem.....

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 16:06
 e pa to ja pricam..Smatram ga nepotrebnim za dorucak.
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 17:22
Originally posted by themaja themaja wrote:

 vec sam se uplasila...i reko tu nest prica sve pametno i dobro a sam to ne radi..

inace pol kile posnog sira ti osgurava proteine za 8 do š2 h, ovisno o matabolizmu...

 


Ne vjerujem bas da netko jede 500g posnog odjednom

Ja obicno prije spavanja pojedem 200g posnog i to mi je cisto dosta.


Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2007 at 13:24

 Moram reci da se slazem sa themajom.

Totalno smatram nepotrebnim whey za dorucak, pogotovo ako nisi neki hard igrac i neznam sto. Imas hranu koja je sasvim dovoljna da popuni dorucak, rucak i veceru. Whey i kombinacije su dovoljne u nekim medjuobrocima. PWM npr. ali ne i pretjerivati kao da cemo odjednom postati bogovi na Olympu.

BTW, themaja, imas odlican blog. Preporuka svakome tko zeli stogod pametnog i korisnog nauciti.

"Krilati ektomorf"
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2007 at 09:18
Originally posted by David David wrote:

 Moram reci da se slazem sa themajom.

Totalno smatram nepotrebnim whey za dorucak, pogotovo ako nisi neki hard igrac i neznam sto. Imas hranu koja je sasvim dovoljna da popuni dorucak, rucak i veceru. Whey i kombinacije su dovoljne u nekim medjuobrocima. PWM npr. ali ne i pretjerivati kao da cemo odjednom postati bogovi na Olympu.

BTW, themaja, imas odlican blog. Preporuka svakome tko zeli stogod pametnog i korisnog nauciti.

 

                      i ja se slazem sa tobom

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 17:57
Ja takodjer. Bas sam neki dan malo pogledao blog, i cini mi se da cu sad malo cesce ic i tamo zavirit malo, ima fino objasnjeno i strucne izraze i sve 
Back to Top
Maximus_01 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maximus_01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2007 at 01:14
 di jet aj blog? stranica- tj link
...moj kvart je asfalt...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2007 at 10:59
Originally posted by Maximus_0š Maximus_0š wrote:

 di jet aj blog? stranica- tj link


U themajinom potpisu
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.