New Posts New Posts RSS Feed - Kutak za tete u srednjim godinama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kutak za tete u srednjim godinama

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 19:38

Really? Big smile A legenda, moj prvi šef  HeartSmile

Ne znam, iako manji nego ostali taj gym mi je nekako uvijek imao dušu :) A dugo nisam bila dolje, možda ima i nekih novih stvarčica :)

Uh, dugo se radilo do garaže Smile i dosta se uložilo, ali sloboda nema cijenu ....


Ako bis trenirala doma, koliko si puta voljna trenirati? Smile I jesu ti teške te bučice, bilo bi ti ok raditi s njima?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 21:15
Danas čekam red u ljekarni. Žena ispred mene traži lijek, iz Srbije je, ima nalaz, a ženska za pultom joj ne da, kaže da treba imati privatni recept. Dođe druga ljekarnica, pogleda nalaz i da ženi lijek
Sve što mogu reći je... No comment
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2018 at 22:08

To ti je...sreća Smile

Ne čudim se...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 01:24
Tamo je trenirala jedna žena, starija, ali dobrodržeća, ma ima sigurno 18ak ili 20god da nisam tamo išla i kednom sam prošla pored prozora i vidim nju trenira, ja rekoh bože dragi, mislila sam da je odavno umrla a ona još trči ma traci.
Pamtim i curu i dečka oboje su trčali maratone, a onda su dobili dijete sa down sindrom što me totalno šokiralo. Ne pamtim imena.
Bućice su mi ok, postat će to meni ubrzo prelagano, ne znam šta ću onda, najbolje ulagat u svoju opremu. Moja je teretana u dnevnom boravku jer mama a svoju sobu sa tv-om a sin ima svoju sa Pc, laptopom, tabletom.

Spremna sam trenirati koliko god treba. Već mjerkam one ajustable dumbbells, baš
bi voljela ih imat, ali definitivno mi treba i kosa klupica :( do penzije ću to sve nekako skupiti hahaha

Eto mene, probudila se pa tipkam odgovor, baš sam našla vrijeme!



Edited by EllaRi - 28 Lipanj 2018 at 01:26
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 08:40

Tako je da, žena zmaj Mislim da mi je ona bila prva za koju sam rekla - e, i ja ću tako u tim godinama Kad bih je vidjela kako radi biceps pregib, a dečki oko nje sjede i gledaju...jao....predobro   

A sad si razmišljam za tu curu i dečka...trebala bi znati jer sam ja tamo prvi put ušla 1998., heh...sjećam se jedne plave cure koja je trčala?

Super za bučice, radi s njima dokle ide! A onda bi ti bilo dobro nabaviti te podesive da, ja sam si skupila dobru bazu tako :) Imam 2 para tih podesivih i dosta tih pločica, i samo lijepo slažem. Za početak ti čak ni ne treba klupica, jako dobre treninge možeš odraditi samo s tim podesivim. I eventualno si još jednu šipku nabaviš i pffff...varijanti koliko hoćeš :)

Tebi je teretana u dnevnom, meni je i u dnevnom i u sobi, i drugoj sobi i hodniku nekad...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 10:24
Hahaha onda znaš na koju mislim...
Ne ženska je crnokosa, dosta mršava i ajmo reći onak izkvarcana, baš se ne mogu sjetit imena
Nedavno sam se raspitivala oko teretana, cijene baš i niste jeftine, a neke grupe pe su baš u nezgodno vrijeme,npr. Navečer do 22h ili tako nešto, bezveze...
To je super ideja pomalo ulagati u svoje, na kraju krajeva, može se trenirati i bez puno sprava, a kosa klupica može biti zamijenjena pilates loptom jel tako?


Edited by EllaRi - 28 Lipanj 2018 at 10:24
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 14:16

Hmmm ne, sad se ne mogu sjetiti ali ako je bila stalni član sigurno bih je iz viđenja znala...ma imala sam i ja pauze od treninga, tek sam od 2007. bila baš redovita.

Da, dosta kasno znaju bit termini ali šta ćeš, većinom su ovako poslije posla, pa više grupa...ni ja baš nisam bila od tih kasnih treninga.

Misliš na bench na lopti? :) Ako misliš na to, rađe ti na sklekove :) Nisam pobornik korištenja lopte za tako nešto, eventualno za sjest pa radit neki potisak, ruke itd (al za to ti je dovoljna i stolica :D) ....nešto di ćeš ipak bit malo stabilnija i umanjit šanse za ozljedu.







Edited by Gym_girl - 28 Lipanj 2018 at 14:17
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 15:55
Da, s obzirom da nemam klupicu ravnu ili kosu press i fly radim na podu. Sorry ne znam više hr. Nazive... Potisak ? Razvlačenje? Znači umjesto varijamti press i fly bolje da uključim varijante sklekova??? Moji su naravmo s koljena. Mislim da mogu čak 3 muška skleka napravit
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 18:37

Odlično, 3 muška skleka je super, da ih radiš par puta tjedno brzo bi ih bilo 10 Wink Definitivno bolja varijanta od floor pressa, ipak ti je pokret s poda malo ograničen. I da radiš ženske sklekove na početku, nema problema, dapače! A i gledaj da ti je kod sklekova i trup aktivan, samo se tijelo puno više aktivira nego ležeći na podu. Dakle, prirodniji pokret, veći raspon pokreta, stabilizacija i angažman više mišića....veća potrošnja...sve skupa puno bolji izbor.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 19:10
Ella, klupica je totalno besmislena osim ako se baviš powerliftingom, a umjesto fly vježbe uzmi najslabiji powerband ovdje ili u decathlonu i zakačiš na vrata ili radijator i radiš jednoručni fly, daje neusporedivo bolju i dulju kontrakciju mišića prsa kroz čitav pokret a ne uništava rameni zglob. Sklekova zaista imaš bezbroj varijanti, čak mislim da ih na jubitu i nema svih. Swiss ball ili pilates lopta je dobra investicija, a zumba nema veze sa old school ili new school, to je nešto sasvim drugo. Sad su mnogi navalili na termin old school koji meni osobno ide na živce, jer je produkt nesposobnosti nekih trenera koji nisu znali niš drugo nego samo dizanje ala bodibilding. Sport, priprema sportaša, ratnika, i vježbe snage postoje bar par tisuća godina i radile su se i bez ijednog utega -- onda je prehistory school? :). Npr TRX ili nešto slično ti je znatno bolja investicija od klupe, a zauzima i manje mjesta, jedino ti trebaju 2 kuke u stropu, a možeš raditi neusporedivo veći broj korisnijih vježbi nego na bilo kakvoj superklupi, naravno osim ako želiš na powerlifting, a sumnjam da ti je to cilj. I što si već rekla, hasfit i f... blender imaju zgodnih videa, pa možeš birati što ti odgovara i ne izmišljati toplu vodu. Sretno i kreni.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 19:20

Meni old school znači gym koji iste sprave ima 20 god. i totalno opuštena ekipa u običnim, bijelim majicama sa logom leda, coca-cole, jadrolinije itd LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 20:08
Da, slažem sa Gym girl, old school je cool ekipa u majicama Jadrolinije
Ma nisam pobornik sprava, tako da bilo kakve varijante slobodnih težina, trake elastične ili TRX ili što već... Toga nije bilo kad sam ja bila mlada pa moram usvojiti nove ideje...
Hvala Iver na komentaru, svaki je i više nego dobrodošao i da, to mi je jako bitno. Ne uništavati rame jer me zna bolit, ni plivanje više ne dolazi u obzir

Edited by EllaRi - 28 Lipanj 2018 at 20:10
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 21:08

Pa jelda LOL Ono kad totalno neopterećeno dođeš na trening, kako si obučen i kako izgledaš Big smile Koiko dižeš il ne dižeš...

Sjećam se jedne scene kad su na trening došli cura i dečko, prvi put, a cura u kratkom topiću - to se kod nas još tada nije vidjelo LOL Na kraju je curi bilo bed ( i hladno) pa je išla stavit majicu LOL 

Uglavnom, ja nekako uvijek volim iverove savjete pustiti ispred, u vezi svega, a najviše u vezi treninga, upravo zato što sam svjesna toga koliko još trebam učit u tom području. No, usprkos tome nekako ne volim baš bit selektivna pa nešto stavljat na stranu isključivo ovog ili onog, pa tako ne znam baš da li bih mogla klupicu namjeniti samo powerliftingu :) Može poslužiti za više vježbi, i iako definitivno nije neophodna što se kućnog treninga tiče, smatram da ne može ni smetati.

Ali da je dovoljno složiti neki  dobar trening samo s bučicama i ovako par dodatnih rekvizita, bez ikakvih sprava i klupica....aaapsolutno...



Edited by Gym_girl - 28 Lipanj 2018 at 21:10
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 22:49
jooooj imala sam ja frendicu koja je dolazila u teretanu u Calvin Klein majici i vježbala kao krepana riba sve u strahu da ne oznoji majicu LOLLOLLOLLOL 
ne volim to foliranje, i još kad dođe našminkana u teretanu, a ljeto, s mene znoj cijedi a ona maše onim bućicama od 1kg i viče kako se ne želi nabildati   Censored zato i dan danas preferiram trenirati solo
ali, slušam savjete iskusnih... nema veze to s godinama. Netko sad u 50-im ne bi uvažio savjet nekog ko ima npr. 20ak godina manje, ali ako Iver ima puno više iskustva, ja ću drage volje poslušati Smile


Edited by EllaRi - 28 Lipanj 2018 at 22:52
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 23:28
Gymka, jasno mi je dobro koliko se vježbi može raditi sa kosom klupom, ali zaista za skoro sve postoji bolja varijanta za prosječnog čovjeka-vježbača a i sportaša, osim kao što rekoh powerliftera... Prije par godina sam se na jednom predavanju prepirao sa sveučilišnim profesorom koji je tvrdio da je i bench press jedan od 10 najfunkcionalnijih vježbi, što je besmislica, naprosto potisak ležeći na ledjima ne možemo usporedjivati sa stojećim potiskom na cable machine ili sličnom, pa još iz raznih kutova i rotacije tijela, iz iskoraka, planka, itd... Osim toga je kod vježbanja izuzetno bitna i neurologija, slijed i brzina uključivanja motornih jedinica. Ako je nekom baš stalo, nemam ništa protiv neka radi, nijedna vježba nije beskorisna, pitanje je samo ima li bolje, to je moja verzija isključivosti... Ista stvar sa neurologijom, kad na seminaru za fizioterapeute predavač tvrdi da je statički plank najbolja vježba za ojačati core( jer pola svijeta to prepisuje), što je totalni idiotizam, jer i da možeš raditi plank sa 100kg na ledjima, to ama baš ništa ne znači hoće li se ti mišići uključiti pri nekom naglom pokretu, i kojom brzinom će se uključiti. Što isto ne znači da mislim kako je plank loša vježba. I sam sam svojevremeno pao na to, dok mi se nije razbistrilo malo... No bar me više ne zovu na glupa predavanja... Za razliku od mnogih, ja nemam ništa ni protiv raznih sprava i "mašina" ali treba znati kako ih ukomponirati u trening. Ako vam je old school termin romantike, to je ok, uživajte, mene smetaju prevaranti koji preko neta šire svoju reklamnu kampanju da varaju naivce i prodaju im nešto. Jedino što mi se dopalo od toga je bilo kad je Zach Even Esh ( kojeg isto ne cijenim previše, ali bar je simpatičan ) stavio video treninga od poljske dizačke reprezentacije od prije 50-60 godina, to je zaista bio pravi old school dizački trening...
Elli, stariji sam cca 15 godina od tebe, i ako su te spravice postojale u mojem djetinjstvu, mada u nešto primitivnijem obliku, postojale su i u tvojoj mladosti vjeruj mi :) Umjesto TRXa smo imali gimnastičke ringove sa kopčama kojima se visina mogla brzo podešavati, a postojala je i verzija gdje su drveni ringovi bili ne iz drva nego debelog užeta, pa nije gulio noge kad smo se vješali... Nije bilo power banda, ali je postojalo gumeno uže, itd...Ali u klasične gymove to nisu stavljali, kad toga nije bilo u Muscle and Fitness mjesečnicima i pisanju Joe Weidera i sličnih, a i većina trenera su bili skromnog znanja ili bodibilderi pa su se i radile samo takve vježbe. Da su treneri bili pametniji, nitko se ne bi obogatio na eksploziji funkcionalnog treninga, a ni crossfit nije ništa novo, takav trening postoji par tisuća godina, samo bez novog marketinškog pakiranja. Recimo i švedske ljestve sa raznim dodacima i medicinska lopta mogu biti veoma koristan alat, stanu u mnoge stanove, a skoro ih nitko nikad ne spominje...
Elli, u vezi tvoje posljednje rečenice, ima tu nešto. Statistike u zadnje vrijeme pokazuju da ima znatno više sredovječnih i starijih potencijalnih klijenata koji su voljni platiti trenera, pa se razvila totalno novo usmjerenje u fitness industriji. Osobno sam isprobao više takvih metoda i trenera u raznim zemljama ( radoznale sam prirode a i mogu si to dopustiti), i nema šanse da netko sa 25 godina zna odlično što je potrebno nekom od 50, naprosto on nikad nije bio u mojoj koži i ne razumije, a to što je teoretski naučio što se sve u nekim godinama mijenja, to još ne znači da i osjeća i razumije. Pozdrav, na moju žalost imam previše raznog posla, pa moram učiti hrpu stvari koje nemaju veze ni sa mojom profesijom ni sa interesima.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2018 at 23:51

Ovih 596 postova vrijedi ko 10 596 Smile

Trenutno su mi oči na pol koplja pa ću ovako na prvu reći da se slažem, prekasno mi je za ulaženje u dubine, samo bih jedno htjela napomenut pa me eto ispravi ako griješim ...

Da, itekako se slažem da ima boljih metoda ali tu opet moramo uzeti u obzir što je netko uopće voljan raditi. Pa ako će netko npr. rađe odraditi bench na klupi jer je malo ljeniji (ili bilo što drugo) angažirati se oko nečeg drugog, i to je jedini način na koji će odraditi prvenstveno prsa - onda je upravo to bolji način za tu osobu šta god mi mislili o tome teoretski :) Bar da se uopće pokrene...

Opet, u kontekstu naše Elle vjerujem da to nije slučaj tako da prijedlog stoji ali kažem, onako generalno....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.