New Posts New Posts RSS Feed - kucna teretana ili vjecno fitness centar?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kucna teretana ili vjecno fitness centar?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kucna teretana ili vjecno fitness centar?
    Posted: 13 Lipanj 2010 at 12:51
Ono što želim pitati jest..

Da li cete vjecno ici u teretanu / fitness centar, ili cete si složiti kod kuce mali prostor za vježbanje i tamo vježbati?
Kakve ciljeve imate u bliskoj buducnosti?

Meni se jako dopada Lydijin stil (forumašica), kucna teretana... možeš vježbati kad god zaželiš, puno manje vremena se gubi i investicija je isplativa.

Da bi vježbali kod kuce, potrebno je imati klupicu, bucice, šipku s plocama, eventualno spravu za zgibove, bicikl / orbitrek - to je to.

Imate li u planu napraviti si kucnu teretanu?


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 13:02
Dobra tema Zoki ;)

Vec dugo vremena treniram u home gymu, eventualno odem koji mjesec u fitness Point.

Doma imam sve šta mi treba, kosi,ravni BP, šipku za zgibove, bucice, univerzalnu klupicu, multy gym(smith mašina, lat mašina, donja kolotura,stalak za cucnjeve),2 šipke i 200-tinjak kila utega

Sve je kupljeno u metrou, sam što su pojacane sprave inace bi se razvalile u roku odmah
 
E da i bicikl na kojem držim rucnik, jer kardio radim vani


Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 13:42
Imaš kakvu slikicu home gym-a? 
Koliko je koštala investicija i da li si zadovoljan?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 13:56
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Imaš kakvu slikicu home gym-a? 
Koliko je koštala investicija i da li si zadovoljan?


Nisam slikao, ali evo našao sam na netu identicno:




S tim da ova zadnja bench klupa ima samo klupicu i nosac za šipku, ovo ostalo sam poskidao i sa starim povario par šipki još da može držat vece težine.

Dal se isplati, pa isplati se kad uzmeš u obzir da sve imaš pred nosom, radno vrijeme je od 0-24 h, nema osoba koje živciraju, sam odlucuješ što ceš radit i nema redova na sprave...

Sve skupa je ispalo nekih 7000-7500 kn

Multy gim 3500 kn
200 kg utega 2000 kn
Bench klupa 800 kn+par cijevi=900 kn
2 dugacke šipke 400 kn
bucice 300 kn
šipka za zgibove=džaba
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 14:22

 Soner fino je to

Da imam prostora definitivno bih si složio svoj gym, no kad tad to ce možda i biti tako, zapravo samo je pitanje vremena 

Kavez, podesiva klupica, oly šipka, jedna kratka šipka, tona utega, buce, konstrukcija za zgibove i dipse, reverse hyper, obicni hyper, bandsi, lanci, foam rolleri, rock/metal mjuza i to je to ja mislim 

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 14:29
Pa to bi ti i bilo najbolje, ako imaš aparat za varenje i ako znaš radit s tim, možeš proc jako jeftino, sam bi ti utezi bili skupi, pogotovo za tvoje težine 




Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 15:14
  ja sam imao home gym, ali nije to to, treba se malo maknuti iz kuce,,,uvik sam se osjecao dok treniram da me gledaju kao ono vidi ovoga samo trenira umisto da radi nesto korisnije bla bla,,,a ovako kazes idem na trening i nikom nista...


mrtav hladan
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 15:45

Originally posted by opasni opasni wrote:

  ja sam imao home gym, ali nije to to, treba se malo maknuti iz kuce,,,uvik sam se osjecao dok treniram da me gledaju kao ono vidi ovoga samo trenira umisto da radi nesto korisnije bla bla,,,a ovako kazes idem na trening i nikom nista...


 

Ili još bolje, skupi se ekipa koja je za ozbiljnije vježbanje, uzme se neki prostor i opremi se svim potrebnim, dakle ne može doc tko god hoce, nije javnog tipa.

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 16:15
Originally posted by opasni opasni wrote:

  ja sam imao home gym, ali nije to to, treba se malo maknuti iz kuce,,,uvik sam se osjecao dok treniram da me gledaju kao ono vidi ovoga samo trenira umisto da radi nesto korisnije bla bla,,,a ovako kazes idem na trening i nikom nista...




Ak se hoceš maknut iz kuce odi negdje van, zabavi se, odradi kardio itd.
Po meni home gym ima više prednosti nego komercijalna teretana.

@ Thorn
Takva ideja bi bila odlicna ako bi se skupila ekipa za koju bi se znalo da ce je koristit duže vrijeme jer takva investicija bi dosta koštala
Rijeąeno na PM.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 16:39
  imam u buducnosti plan...da otvorim gym, ili nešto toga tipa...pa da naplacujem ljudima da vježbaju....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 22:29
Ja sam definitivno za opciju home gym-a.
Nema do toga da se ti digneš u 6h ujutro i vježbaš ako ti se vježba.

Puno više vremena se izgubi dok ideš u fitness centar + ponekad te i vrijeme ubije i neda ti se.

soner_9393 - koliko cesto vježbaš u svom home gymu i da li ti je motivacija jednako visoka kao što je bila dok si išao u neki fitness centar?

Gomila ljudi si kupi sprave doma ili orbitrek, pa im to složi na kraju za odlaganje robe..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 16:52
Zoki, ako voliš BB, trenirat ceš jednako i doma i u fitness centru, cak imam više volje trenirat doma jer mi je kuhinja š0 koraka dalje, puštam šta hocu od muzike, treniram bez majice itd.

Treniram onoliko koliko mi piše u programu, ak je neki FB onda 3 put tjedno, ak je upper/lower 4 put itd.

Meni samo sobni bicikl ne služi nicemu tj. vješam rucnik na njega  jer kardio radim vani, šetanje, bicikl, trcanje, HIIT a sve ostalo os sprava i utega koristim
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 17:17

 Sad sam skontao u cemu je car odlaska u javni gym - motiviraju me hejteri

Nisam ni svjestan koliko ih posjedujem

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 17:33
Aaaaa...zvuci ko san snova

Home Fitness/Gym ....rado, ali eto, kao što Thorn kaže, nije lako pronaci i urediti adekvatan prostor.

Osobno volim dinamiku, pa mi najviše odgovara mixati gym i kucni trening.

U nedostatku boljeg za kucnu teretanu-jedino i isprobano rješenje je nabaviti što više rekvizita koji se mogu uklopiti u vaš kucni prostor+ Dvd-i s treninzima po želji/od interesa i ouala!!

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 18:29
Jel pazite racunicu..

8 god. x š2mj. x 200kn clanarina = š9200kn

To je racunica ako vježbate vec npr. 8 god.

Napravit cu si kucni gym cisto zbog uštede vremena, ponekad mi je puno dati 2h na teretanu.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 18:40
Zoki, za te novce bi se stvarno dala složit odlicna kucna teretana sa hrpom utega.

Ako ceš radit kucni gym preporucio bih ti da ne kupuješ sprave po ducanima (ja sam požalio jer sam morao pojacavat konstruciju) nego da daš nekom bravaru da ti napravi sprave

Em ceš dobit sprave koje je malte ne nemoguce razvalit em ceš proci puno jeftinije
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.