New Posts New Posts RSS Feed - Kuda idu izgubljene kile?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kuda idu izgubljene kile?

 Post Reply Post Reply
Author
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kuda idu izgubljene kile?
    Posted: 29 Prosinac 2010 at 15:18
Kuda idu izgubljene kile? Probala sam naci na netu, ali slabo da sam ista našla. Dakle, kilogrami nestaju, centimetri nestaju - ali gdje odlazi masno tkivo? Da li je to kroz stolicu, urin, znoj ili nesto cetvrto? Znam da je pitanje pomalo stupid, ali eto - zanima me. 
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2010 at 17:52
Izgubljene kile ne idu nikamo, tj. tijelo ih iskoristi kao energiju. Znaci kad si u kalorijskom deficitu, onu razliku u kalorijama koja fali, tijelo uzme iz svog "viška". Višak je salo ili mišic, u idealnim situacijama ce tijelo kao energiju trošiti iz sala, u manje idealnim kombinirano a u najlošijoj ce trošiti mišic kao energiju, do toga ne bi smjelo doci.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2010 at 19:12
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Izgubljene kile ne idu nikamo, tj. tijelo ih iskoristi kao energiju. Znaci kad si u kalorijskom deficitu, onu razliku u kalorijama koja fali, tijelo uzme iz svog "viška". Višak je salo ili mišic, u idealnim situacijama ce tijelo kao energiju trošiti iz sala, u manje idealnim kombinirano a u najlošijoj ce trošiti mišic kao energiju, do toga ne bi smjelo doci.

+ ako recimo navuceš preko blagdana vode i ostalog srranja i onda nakon toga sve popiškiš i pokakiš
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2010 at 21:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Izgubljene kile ne idu nikamo, tj. tijelo ih iskoristi kao energiju. Znaci kad si u kalorijskom deficitu, onu razliku u kalorijama koja fali, tijelo uzme iz svog "viška". Višak je salo ili mišic, u idealnim situacijama ce tijelo kao energiju trošiti iz sala, u manje idealnim kombinirano a u najlošijoj ce trošiti mišic kao energiju, do toga ne bi smjelo doci.

+ ako recimo navuceš preko blagdana vode i ostalog srranja i onda nakon toga sve popiškiš i pokakiš


Da, to je treca opcija
Rijeąeno na PM.
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2010 at 15:40
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Izgubljene kile ne idu nikamo, tj. tijelo ih iskoristi kao energiju. Znaci kad si u kalorijskom deficitu, onu razliku u kalorijama koja fali, tijelo uzme iz svog "viška". Višak je salo ili mišic, u idealnim situacijama ce tijelo kao energiju trošiti iz sala, u manje idealnim kombinirano a u najlošijoj ce trošiti mišic kao energiju, do toga ne bi smjelo doci.


Pa da, to je jedino i logicno. Da sam malo mucnula glavom - i sama bih skuzila.
a ionako mi fizika i kemija nisu nikad bila jaca strana
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2011 at 23:59
Gledala sam jucer dr WHO.. i iz masnih stanica su nastala
mala pomalo slatka ali užasno irittirajuc stvorenja....
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2011 at 00:11
  prije 2 mjeseca bio imao sam doma onu glupu prezentaciju aloa vere (posvadjao sam se s tipom cim smo se dotakli prehrane i cudotrvornog djelovanja aloa vere na mrsavljenje) i on je izjavio slijedece:
da li znate da je broj masnih stanica zadan, a da ih mi samo povecavamo i tako se debljamo.

tek sada sam se sjetio odgovora da ga i u tome poklopim: ako je broj masnih stanica odredjen, to bi znacilo da ljudi liposukcijom kada izvade vecinu tih masnih stanica vise na tom dijelu ne bi trebali imati speka, ili vrlo malo buduci se nikada ne moze š00% izvaditi spek.

ste vi kada culi za taj zadani broj masnih stanica?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 01:39
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

 

ste vi kada culi za taj zadani broj masnih stanica?


Nooooot!

Ali znam da se "debljanjem" tj. dobivanjem kila naše masne stanice množe, a "mršavljenjem" da se samo smanjuju, ali su tu. Zato i jesam pobornik liposukcije, jbg.
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 19:09
  ali, thea, zar liposukcija stvarno djeluje? meni se cini poprilicno bolno za mali rezultat... bar po onome sto sam gledala na tv-u...
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 20:01
liposukcija NIKADA nije samo jedan zahvat.
iako kirurzi imaju sve više iskustva sa njom i dalje tijelo ostaje na 'valove' jer nemogu ravnomjerno povaditi masno tkivo. a onda je tu oporavak u kojem opet samo ležiš i toviš se.
previše boli za mali rezultat ako se mene pita.
mislim da je sate provedene u boli, ležanju i rehabilitaciji potrošiti na kardio dati ce veci rezultat.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2011 at 20:20
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

  prije 2 mjeseca bio imao sam doma onu glupu prezentaciju aloa vere (posvadjao sam se s tipom cim smo se dotakli prehrane i cudotrvornog djelovanja aloa vere na mrsavljenje) i on je izjavio slijedece:
da li znate da je broj masnih stanica zadan, a da ih mi samo povecavamo i tako se debljamo.

tek sada sam se sjetio odgovora da ga i u tome poklopim: ako je broj masnih stanica odredjen, to bi znacilo da ljudi liposukcijom kada izvade vecinu tih masnih stanica vise na tom dijelu ne bi trebali imati speka, ili vrlo malo buduci se nikada ne moze š00% izvaditi spek.

ste vi kada culi za taj zadani broj masnih stanica?


Ja sam cuo tto sad na faxu......to da je broj masnih stanica zadan u nekoj mjeri.....aliii da se moze utjecat na to mislim......evo zaboravio sam tocno cijelu stvar o cemu je pricao, al kladio bio se d aje spomenuo da je broj masnih stanica zadan tak da to i nije tolka neistina mozda........
A bas sam senilan, pol stvari se nemrem sjetit, al to je tak kad ubrzano radis 2 tjedna posto je vanredno pa imas 8 sati predavanja jednog predmeta dnevno i nemres sve upit.......
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2011 at 09:42

Je, genetski je zadan broj masnih stanica, a s time i broj i osjetljivost receptora za prihvat razlicitih hormona na njima u usporedbi sa mišicnim stanicama.

To je jedan od razloga zašto jedan ektomorf jako teško dobiva na masi...genetski manji broj masnih stanica, manjak ili neosjetljivost receptora na tim stanicama (nažalost (ili na srecu, zašto bi im sve išlo tako lako )  takvi cesto imaju neosjetljive receptore i na mišicnim stanicama što im otežava dobivanje na mišicnoj masi zbog otežanog primanja glukoze u stanice). Inzulin takvima jednostavno ne radi toliko frku kao onima sa vecim brojem masnih stanica kojima je stoga olakšano njihovo popunjavanje jer lakše prihvacaju inzulin, a time i prihvat u stanice svega onog što nosi sa sobom.

Pretilost ima veze sa genetikom ali samo ako se ne kontrolira...veci broj masnih stanica pri rođenju sigurno ce utjecat na to koliko se netko lako deblja. Ja mislim da se taj broj cak i ne može smanjit, jedino povecat. Tako da ce osoba sklona debljanju ako se ne pazi stalno bit sklona tome.
 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.