New Posts New Posts RSS Feed - Kucnuo je cas!!!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kucnuo je cas!!!!

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kucnuo je cas!!!!
    Posted: 31 Kolovoz 2013 at 11:59
Evo ljudi da se i ja javim,pratim vas vec više od godinu dana i mogu reci da ste me oduševili.

Super ekipa,odlicni savjeti,super motivirate ljude,ma nemam rijeci,sve naj,naj,naj.

Da se i ja malo opišem i podijelim sa vama moj problem. Imam 33 godine,visok 175 cm i imam katastrofalnih 102 kile. Kako ih natuko, pitam se al sam sam si kriv. Uvijek sam se bavio nekim sportom(nogomet trenirao,bicikl vozio,išao u teretanu,tenis rekreativno). Kile su se pocele gomilati 2008 kada sam na jednom haklu strgao koljeno(puklo je sve što može puknuti,pri padu išcašio rame),završio na operaciji,dr. mi rekao da zaboravim nogomet,samo pravocrtno trcanje na mekoj podlozi,rame mi se dan danas kod nekih pokreta zna išcašiti pa ga sam vratim. I tako ja uz mirovanje natukao 20 kila(ja kriv,ja kriv,znam)znate ono tv,cips,fast food,rekreacija nikakva,bla,bla,bla).

Da ne duljim(e da zaboravio da sam tada PRESTAO PUŠITIIIIII,evo vec 5 god nisam zapalio,ali umjesto cigare u frižider,) radim posao lagano aktivan koji zna preci u jako fizicki težak(radim na hitnoj u bolnici,nikad ne znaš što te ceka,može biti mirno i onda ajmo reanimacija koja zna potrajati i 2 do 3 sati)i tako 12 h na dan ,2 do 3 nocu u tjednu,zna i cešce biti da radim nocne.

Iduci tjedan upisujem teretanu,krecem sa vježbanjem,ako mogu reci želja mi je da do iduceg ljeta dodjem bar na nekih 85 kg, naravno izbacujem sve što se ne smije papati, uvodim puno povrca,zobene,posni sir,malo integralnog kruha,izbacujem ulje,više maslinovog,samo voda i zeleni caj,voca po potrebi,od mesa piletina,puretina,junetina….

Jedino što mene brine su te nocne jer kad te uhvati glad u 3 u jutro ne znam šta cu pa ako ko ima kakav savjet šta pojesti u to doba slobodno recite,e da i planirat cu si jelovnik za dan unaprijed i nositi na posao,jedino ce isto biti problem,a to se zna skoro u svakoj smjeni desiti da moramo ici za zagreb u pratnji pa ce se desiti da preskocim obrok. Želja mi je tako jaka vratiti se u normalu kao i kad sam se odlucio ostaviti cigareta samo da znate.

Moj BMR je 2121,a TDEE 2545.

Evo toliko od mene za pocetak i nadam se uspješnoj daljnjoj suradnji.


Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 12:32
Pozdrav i dobrodošao.
Prvo, 102 kg i nije tako strasno kako si opisao, a s obzirom da ti je sport uvijek zauzimao neko mijesto u zivotu vjerujem da se ispod nalazi dobra misicna osnova.

Tebi je malo teze predloziti jelovnik s obzirom da ti se zbog smjena izmjenjuju dan i noc pa ti necu nista ni sugerirati. Ali tu ima cura koje se kuze bolje od mene u prehranu i one ce sigurno imati ideja.

Mislim da je odlicno sto kreces u teretanu i da ce ti to izmedju ostalog pomoci i na poslu. Samo budi oprezan s cucnjevima i noznom ekstenzijom zbog koljena. Eto,,, zelim ti uspjeha i ostani aktivan na forumu i javljaj kako napredujes!
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 13:45
suze mi krenu na oci kad vidim kako sam izgledao prije nekih 6-7 god i sada
hvala maratonac na dobrodošlici i znam da moram krenuti dozirano da si opet neku ozljedu ne napravim,a što se tice smjena tako je kako je
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 14:52
u poned. pocinjem raditi nakon godišnjeg,smjena od 7 u jutro do 19 navecer ako se ne produži pa vec sada slažem jelovnik za taj dan pa bi ovako izgledao:
D: u 6h-2 tosta od cijelog zrna
             2 kuhana jaja
             1 šalica kave sa cimetom
             1 mala žlicica maslaca
             1 mala žlicica pekmeza(punica radi domaci bez svakakvih gluposti,sama marelica bez konzervansa)
       u9h-medjuobrok-banana pomiješana sa 2 dcl jogurta
R: u12- 100gr piletine pecene na grill tavi
            salata od paradajza,paprike,domacih krastavaca sa maslinovim uljem i limunovim sokom
            integralno pecivo jedno
      u 15,30h medjuobrok-jabuka i 30gr badema
V: u 19,30h kad dodjem s posla-150 gr piletine(samo bijelo meso)
                                                   80 gr riže sa 1 žlicicom maslaca
                                                   1 mrkva na pari ili neko dr povrce
                                                   zelena salata sa mas. uljem i limunovim sokom
to je to,e sada molim da  ako treba korigirate
još nešto,imam doma dosta domace piletine,svake godine barem 80 komada hranimo i onda zamrznemo to sve kod ženinih radimo,i dali je ok koji puta popiti makar cu izbaciti sokove domacu bazgu sok sa vodom  ili sok od kupine,borovnice,to sve moja punica ima u vrtu pa radi sokove domace,marmelade,kompote
i još nešto mislim ici u teretanu 3x tjedno i to stalno u jutro,pa da mi preporucite jel trebam uzimati koji nadomjestak hrani i možda nešto za mršavljenje,citao sam dosta o tim suplementima ali se slabo kužim,možda da uzmem koji whey protein ili koji l-carnitine??pomoc oko toga,hvala
i dalje cu o prehrani pisati di je za to predvidjeno
hvalaaaaa
                                                   
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 14:59
Dobrodosao :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 15:09
biankoneri, dobrodošao Wink

Svaka cast na cvrstoj odluci, cini mi se da si dosta ozbiljno zagrizao Smile

Ja cu ti odmah dati ovaj savjet - odi polako, budi strpljiv i fleksibilan, i rezultati ce doci. Neka te uoce ne zamaraju ova pitanja: "smijem li koji puta...." Smiješ - baš zato što je to povremeno. Nemoj se trudit radit sve savršeno na pocetku jer to ne samo da zna bit frustrirajuce vec i kontraproduktivno. 

Ocito su ti navike bile godinama loše - i male promjene životnih navika ce vec nešto napravit. Samo je redovan trening vec promjena! Najbitnije je da si odrediš koliko ti hrane uopce treba da biš gubio na kilaži - ali ne prebrzo. Iako 1 kg tjedno izgleda malo, skupi se to jako brzo...ni ne okreneš se, a vec ponovo izgledaš kao na starim slikama Wink

Jelovnik je u osnovi ok, ali imaš ti tu još mjesta za kalorije Smile 2 kuhana jaja pojedem ja sa svojih 60-ak kg i još dodam 2 bjelanjka uz to Wink 100g piletine? 200g please! Umjesto jogurta (ili uz njega) možeš probat posni sir, ako ga podnosiš :) Ostale kolicine prilagodiš sebi, ovisno o tome koliko želiš unosit i kako se budu kretali rezultati...


Kako si prije jeo? Možeš li puknuti jedan prijašnji jelovnik? Ccca?

L-carnitin ti ne treba, whey po izboru - možda ti nebi bio loše rješenje za smjene, pogotovo one u 3h kad te glad uhvati Wink Inace...ako nemaš nekad mogucnosti, ne zamaraj se time da moraš jesti svakih 3h pa je panika cim preskociš obrok...relax...najedi se za obrok prije ili poslije i sve super Smile

Kažem ti - što manje stresa, brige i panike, to bolji rezultati - korak po korak i opušteno. Zapamti - najbitnije je ono što radiš vecinu vremena, za sitne gušte uvijek ima mjesta i cak doprinose rezultatima ako se kontroliraju i uklope u ostatak price Smile




Edited by Gym_girl - 31 Kolovoz 2013 at 15:10
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 15:33
gym girl ti me uvijek oduševiš sa svojim savijetima,citam tvoj post pa opet,pa opet,hvala ti na tome
moj prijašnji jelovnik je izgledao ovako:
kad sam radio:u jutro u 7 kava s mlijekom 2 šalice pa oko 12 ili 13 kako kada kad se dogovorimo burek ili cevapi ili hamburger,znate ono fast food,pa dodjem doma oko pola 8 i tamo oko 21 h kruh,salame,sir,obožavam sireve i to mi je najveci problem,ili pojedem hrenovke,jednostavno se napucam i onda nešto slatko
kad sam iz nocne ili slobodan:dignem se oko 9,2 šalice kave s mlijekom koje rastegnem do 12, dorucak rijetko kad,pa oko 15 rucak,tu zna biti svega, šta žena pripremi od graha,kelja,ribe(cesto znamo pastrvu jesti)ili pomfri sa pohanim mesom,zna biti i riže,pirea,bijeli kruh makar kruh ne jedem sa krumpirom(valjda navika od prije)juhe svakakve,vecera oko 21,22 h opet sendvici, pašteta,abc sirni namaz,pa malo cipsa,smokija,slatko itd
sve si vidjela i cula,eto ZNAM DA SAM NEZDRAVO ŽIVIO(ipak sam ja zdravstveni radnik)
ali iskreno o ovoj promjeni i nacinu života vec razmišljam dosta dugo,kako imam malu kcerkicu od 3 god ne želim da mi se šta dogodi...pa sam mi je došlo u glavi i rekao sam sebi KUCNUO JE CAS vrijeme je,idemo se vratiti u normalu
ajmo sad opletite po meniDisapprove
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 19:43
Hug hvala tebi Wink


I ja obožavam sireve! I neceš vjerovat....ali svidja mi se ovaj tvoj jelovnik...u biti, mom drugom ja...pravom ja LOL 

Ja necu oplesti po tebi..zapravo cu te pohvaliti još jednom, a pogotovo radi malenog (a velikog) motiva kojeg imaš - neuništiv motiv Heart

Dobro, što sad, nije bilo bajno ali sad kad pocneš s ovim, kilice ce se samo topit! Samo da procistiš malo prehranu, izbaciš ove grickalice, fast food-ove i ostalo - vec si tu napravio jedan korak, koji ce tijelo odmah primijetit.

Nakon ovog mislim da ce ti bit još i teže imat ovakav pic-mic jelovnik kojeg si naveo gore Smile Zato ti i kažem - promjena po promjena. Nemoj premalo jesti - jedi, ali što više hranjive hrane. Pusti prazne kalorije. Trudi se jesti to povrce, guraj proteine u svaki obrok, jedi i ugljikohidrate ali one dobre....pogotovo oko treninga. Ne trtari nad svakim zalogajem, niti ne izbacuj sve fino - samo se pobrini da jedeš dobro vecinu vremena.

Rezultati ce reci svoje. Ako budeš stajao na mjestu - znat ceš da moraš smanjivati dalje. Za sada...samo opušteno i kvalitetno...i puno, puno kretanja! 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 21:55
gym girl rekla si da bi mi dobro dosao whey pa koji ti preporucas?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 22:01
Mislim da ti ovaj Gymka kupuje https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/proteini/Multi-Phase-Whey-908g.aspx :) A taj bi i ja najeftiniji mi je nekako od svih :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 23:09
Ne baš, samo jednom... uletio je pa sam ga probala Wink I bome, ugodno se iznenadila Smile

Inace...sve što sam probala je bilo ok, manje više je sve to ista pašta :) Jedan od favorita mi je MVP...i Olimp je ok.....

Optimum nisam još probala jer je toliko razvikan da mi ide na živce Big smile Ne znam, vjerojatno ce ti svatko rec nešto drugo tako da....nebitno, izaberi jedan pa probaj ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2013 at 07:48
Slazem se sa gym, nadodajem i ponavljam
3 jaja ne 2
200-250bijelog mesa ne 100
Uz medjuobrok jabuka-bademi ubaci 150-250 svjezeg ili nekog drugog sira posto ih ionako volis.

Whey cca 20min nakon treninga i to bilo koji. Ja sam pio optimum, dymatize, duo whey, sietec....sve to isto. Samo gledas sto je trenutno na akciji. U proteki je mislim sada jedan 329 2.5kg.
A u nocnoj mos ti pojest i onaj jedan normalan obrok koji ces preskocit dok budes spavao ujutro.
Ovo sto vozis se do zagreba ako nisi ti vozac tko ti brani da pojedes po putu?

Zivio.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2013 at 23:32
Pozdrav;)) i dobro nam došao
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 06:15
Evo ljudi 6h je u jutro,digao se u pola 6 da doruckujem prije posla sta nisam do sada prakticirao.
Eto i sluzbeno je poceo moj preobrazaj na mene starog....zazelite mi srecu i javljam vam rezultate
Ugodan dan zelim....
p.s jos cu ja traziti savjete od vas,pozdrav!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 07:13
Bravo! Evo, ja se isto tad ustao. Odradio jutarnji trening i sad doruckujem :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2013 at 09:54
Thumbs Up Drži se, i samo pitaj Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.