New Posts New Posts RSS Feed - Kucni ljubimci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kucni ljubimci

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kucni ljubimci
    Posted: 21 Travanj 2008 at 12:14
Živim sama u stanu i dosadno mi je,moram si ispunit vrijeme dok ne ucim(moram malo odahnut!)
od malena zelim psa za kucnoga ljubimca i spremna sam se zrtvovat za njega(budjenje u 6 ujutro,ciscenje stana...sto got treba)
Ako netko ima iskustva da mi pomogne odabrat pasminu-bilo bi najbolje da pitam veterinara ili nesto,ali evo kad sam vec tu...
ps: bilo bi pozeljno sto manje dlake i da ne laje previse...a da je za akciju,jer planiram trcat s njime svaki dan
Trazim malo previse..ali jbg,moram vidjet sve opcije,ipak to je obveza,pa moram prije dooobro proucit i naucit sto mi treba
By:©parogica:)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2008 at 15:34
ej,idealan ti je mini-pudl!
mali (do 30cm mislim),ne pada dlaka,slatki,lako se odrzava,ne pravi nered i maza!  samnom je spavao u krevetu!





r.i.p.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2008 at 18:43

 hm... ali hoce li pudl izdrzati napor trceci svaki dan po ne znam koliko

ja mislim da tebi treba neki veci i jaci pas.. ali otpada ima dlaka svima koliko ja znam... jedino za terijera znam da im ne pada dlaka i da moraju na sisanje...

 

Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2008 at 20:16
hehe ja cu kupit 2 pudla pa svki u svoju ruku,ko utezi i u trk!  
By:©parogica:)
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 05:43
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 hm... ali hoce li pudl izdrzati napor trceci svaki dan po ne znam koliko



neka jede ko doberman pa bude!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 12:13
  
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 12:35
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 hm... ali hoce li pudl izdrzati napor trceci svaki dan po ne znam koliko



neka jede ko doberman pa bude!


haha pa ga mogu ko da je lopta-kosarka i nogomet-to mi se svidja(samo je malo brutalno...)
By:©parogica:)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 15:27
kupi si nekog lovackog...oni mogu trcati.... terijer odlican izbor...sigurno neces moci pratiti tempo... to su strasni psici.....a i maleni su... ali moras mu omoguciti puno puno kretanja...... 
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2008 at 15:50
Ma sta necu moc pratit tempo! Samo da vidis kako ce cvilit da stanem! 
By:©parogica:)
Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2008 at 21:21

 Argentinska doga:)

 

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2008 at 07:15
Originally posted by ShapeUp ShapeUp wrote:

 Argentinska doga:)

 



au....to mozes jahat na njemu!!
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2008 at 11:23

 Hi...uf...ovo ti je tema za mene :) Tu sam k'o doma, pa ukoliko imas pitanja o bilo cemu, drage volje cu ti pomoci, pa zato slobodno pitaj...

Za pocetak...moras znati da je pas OGROMNA obveza, ali zbilja ogromna. S obzirom da zivis sama, sto znaci da ce pas biti tvoja i samo tvoja obveza, razmisli dva puta u sto se upustas.

Sad sam na tvom profilu vidjela da imas š6-tak godina. I vec zivis sama? Ovako...skola i pas idu zajedno, ali ovisno koji ces faks upisati, faks i pas...bez necije pomoci, moze ici malo teze. Koliko god ti zeljela pas mislim da trebas misliti na psa i trebas razmisljati koliko ce pas sam biti doma tj.koliko si cesto jako dugo odsutna. Mozda ne sad, ali faks je blizu...Jer ukoliko zakljucis da ce pas po cijele dane biti sam...ne bi trebala uzeti psa.

Ja se takoder sam brinem za svog psa (iako ne zivim sama) i vjeruj mi u zivotu onda moras sve prilagoditi psu. Svi moji frendovi bi non stop na neka putovanja isli ja ne mogu s njima jer nemogu non stop psa nekom ostavljati na cuvanje, za vrijeme faksa sam pod pauzama, kad bi svi drugi zajedno isli sjesti na pice, trcala doma , na brzinu prosetati psa, ides kod nekoga preko dana, na neki rucak ili nesto, ti max tamo mozes biti 6-7-8h (ovisno kako naucis psa, iako se savjetuje da pas ide van svakih 6h (ne vrijedi za noc)) jer moras ici psa prosetati. Sad radim i evo jucer nakon posla su svi zajedno isli do nekog restorana proslaviti rodendan jednog kolege, no ja nisam mogla jer sam morala juriti doma prosetati psa...

Primjera ima koliko hoces, ali zakljucak je da nemoj uzimati psa ukoliko mislis da ce ti broj bveza samo rasti i da ce pas sve vise i vise morati biti sam doma :(

E sad...u slucaju da svi ovi gore problemi za tebe nisu problemi i da iams dobre uvjete za psa...koju pasminu?

Hm...mislim da bi ti glavne smjernice trebale biti karakter psa. Netko je ovdje napisao dogo argentino...da, lijep pas, trazi kretanje, ali ujedno trazi znanje i iskustvo s psima, dobar odgoj i socijalizaciju jer u suprotnom lako mozes imati agresivnog psa, a onda nece biti tako lako svaki dan trcati s njim jer ces se na cesti morati navlaciti s njim, nece moci biti pusten itd. Ne zelim da ispadne da imam nesto protiv DA, dapace, ja imam dalmatinera, koji takoder karakterno mogu biti vrlo, vrlo zeznuti pa zato i znam o cemu pricam. No, bez obzira koju god pasminu izabrala, malu ili veliku, moras znati da psa moras odgojiti, socijalizirati kako bi vam suzivot bio laksi. 

E sad...trcanje svaki dan...hm...ima puno pasmina koje su to sposobne...dalmatineri, border collie, DA, staford, belgijski ovcar, njem.ovcar, jack russel terijer, shelti, hrv.ovcar, pudlica (da, moze i pudlica, i njih ima u svim velicinama pa..., to su vrlo prakticni i lako odgojivi psi), ....uglavnom....ima pasmina koliko ti srce zeli, ali te pasmine i kostaju (   ), danas cijene pasa rastu do neba.

Mjesanci su ti predivni psi...jedino je mozda problem to sto nikad ne znas tocno sto te ceka, ali sve se to moze donekle predvidjeti. Spasis jednog iz sinteraja...nema veceg veselja ni za tebe ni za peseka.

Ne znam sto da ti jos pisem. Ti pitaj pa cu ti ja odgovarati jer bi ti ovako , napamet, mogla pisati do sutra.

 

 

Edited by petra
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2008 at 00:11

petra je izgleda istinski zaljubljenik u ta cetvoronozna bica...

 

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2008 at 08:54
 Da, da...ako ista znam, onda znam o psima :)
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2008 at 14:41
e ja sam bas bila na vet fakultetu da vidim ako ima neki pasic za mene
i nasla sam jednoga  starijega muskica-kokera,lijepog,zlatnog,oko8 godina,svi papiri cisti,cipiran
razlog sto je tamo je smrt vlasnice koja se jako dobro brinula o njemu,ali je njena kci nakon nesretnog dogadjaja,odbacila psica...jooj razmislit cu  jos,najradje bi pudlicu,evo bas drzim jednu u narucju,bijelu,slatku i da-moz trcat,i to dobro!
By:©parogica:)
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2008 at 22:03
 meni su tako lijepi oni pitbullterijeri(nadam se da napisat pravilno),,tako su mi ljepuskasti ,,,stvarno su mi kul,,moderni,,,,bas su izmisljeni za ova agresivan vremena
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.