New Posts New Posts RSS Feed - kucna teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kucna teretana

 Post Reply Post Reply
Author
furious View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote furious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kucna teretana
    Posted: 16 Sijecanj 2008 at 01:11
vise nisam u mogucnosti ici u teretanu, pa moram osmisliti nekakav kucni trening.

za sad sam odlucio kupiti podesivu bench klupicu, kosu crunch klupicu, utege, jednu veliku sipku i dvije male sipke za bucice. s tom kombinacijom bih mogao raditi ravni bench, kosi bench, fly, jos neke druge vjezbe za prsa te razne vjezbe za ramena, bicepse, tricepse, ledja i trbusnjake. na zid bi ugradio sipku na kojoj bi radio zgibove za ledja.

mislim da je vecinu gornjeg tijela moguce kvalitetno napraviti s gore navedenim stvarima. problem su noge. siguran sam da bih za pravilan trening nogu trebao jos nekakvu spravu pa sam razmisljao o kupnji:

ovog kaveza za slobodni cucanj

ili mozda ovakvog smith kaveza na kojem bih mogao raditi izolirani cucanj (posto preferiram HIT trening do otkaza, mozda je ovo cak bolji izbor).


takodjer znam da postoje razne mutlifunckionalne sprave medjutim zbog ogranicenog prostora mogu odabrati samo jednu od te tri... sto biste vi uzeli radije kavez, smith ili neku multifunkcionalnu spravu (koju?)?

dali se dobar trening moze napraviti samo s ovim gore navedenim spravama/predmetima? sto biste dodali, izbacili, promijenili?

hvala

   

Edited by furious
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 14:03
Originally posted by furious furious wrote:

vise nisam u mogucnosti ici u teretanu, pa moram osmisliti nekakav kucni trening.

za sad sam odlucio kupiti podesivu bench klupicu, kosu crunch klupicu, utege, jednu veliku sipku i dvije male sipke za bucice. s tom kombinacijom bih mogao raditi ravni bench, kosi bench, fly, jos neke druge vjezbe za prsa te razne vjezbe za ramena, bicepse, tricepse, ledja i trbusnjake. na zid bi ugradio sipku na kojoj bi radio zgibove za ledja.


Ovo ti je sasvim dosta. Sa jednom podesivom bench klupicom i obicnom klupicom mozes napraviti cijelo tijelo. Sa bucicama i sipkom mozes napraviti bas sve; biceps, triceps, ramena, noge, ledja, listove -> bas sve.

Za cucanj - eh sad razmisli dali ti treba nekakav stalak ili ti ne treba; ako neces radit sa nekim ogromnim tezinama mozda ti i nece trebati stalak. Jer najbolje je raditi slobodni cucanj, samo je problem gdje ces taj teret pri zadnjem ponavljanju spustiti. Eventualno si nabavi dva stabilna stalka i to je to.

Nista vise ti ne treba.
 

Edited by Mr G.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.