New Posts New Posts RSS Feed - Krenula i ja ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Krenula i ja ;)

 Post Reply Post Reply Page  123 16>
Author
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Krenula i ja ;)
    Posted: 24 Rujan 2013 at 10:14
Pozdrav svima!

Evo da se i ja pridružim veseloj i marljivoj ekipi.....

Da se predstavim:
Imam 26 godina, visoka sam 168 cm i imam 108 kg.
Oduvijek sam bila buca, ali nikad ovakva buca!
Na prvoj godini faksa sam imala 73 kg, pocela piti antibebi, studentska hrana i eto me...
Isprobala razne dijete ali odustala od svake nakon 3 dana, a to je ništa drugo do manjka volje!
Prije 2 tjedna smo se ja i decko vratili s mora gdje smo naravno fino papli i uživali, i odlucila sam da je to bilo zadnje!
16.09.2013. sam krenula na dijetu koju mi je preporucio prijatelj i po kojoj sam krenula.
Obroci su otprilike ovako:
D- žitarice+mlijeko+jogurt
MO- 2 jabuke ili neko drugo voce (osim banane)
R- piletina+povrce+salata
MO- jogurt sa orašastim plodovima+voce
V- tuna+mrkva
i 2 obroka koja neznam kak bih nazvala:
5 bjelanjaka kuhanih tocno 7 min.
Navecer još 200 g posnog + orašasti plodovi

E sad, kolicniski je to dosta, i fakat ima puno obroka, ali ja radim od 09-17 i to definitivno ne stignem pojesti (ni 50 % toga).

Danas mi je 9. dan i odlucila sam si malo prilagoditi prehranu.
D- jedan dan šnita crnog kruha+posni+šnita purecih prsa, a drugi dan ce biti zobene+lanene sjemenke+žl. meda+malo mlijeka 1,5 mm
MO- voce
R- piletina+ povrce
MO- mrkva+ voce+ orašasti plodovi
V- tuna

Što kažete ne moje promjene, da li je to OK?

Btw. buduci da trenutno osobni trener kod kojeg sam trebala krenuti nema slobodnog termina, vježbam doma.
Imam traku za trcanje, orbitrek i spravu za trbušnjake.
Svaki dan odhodam/otrcim 2 km na traci, napravim 30 trbušnjaka, 15 min orbitreka, 20 cucnjeva i istezanje.
Znam da nije puno, ali to je tek pocetak.

Za 9 dana sam izgubila 1,5 kg.

P.S. Sorry na dugom postu!
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 10:17
Sorry, još samo napomena: pijem cca. 1,5 l zelenog caja i oko 1 l vode dnevno!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 11:31
smanji zeleni caj na pola litre a ostalo neka bude voda jer nije preporucljivo piti previše zelenog caja i nece biti tolika razlika u gubitku kilograma
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 14:14
OK, i mislila sam kupiti one chia sjemenke pa i njih miješati ujutro sa zobenima.
Da li ima chia u DM-u il Muelleru možda?
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 15:17
dobro došla iwy55 i sretno Smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 16:19
Pozdrav i dobro došla :) prvo cu iskomentirati jelovnik_
D- jedan dan šnita crnog kruha+posni+šnita purecih prsa, a drugi dan ce biti zobene+lanene sjemenke+žl. meda+malo mlijeka 1,5 mm--> u ovaj drugi dan trebaš dodati neke proteine, mogu oni bjelanjci što ti je trener preporucio, dovoljno 3-4 bjelajnjka uz ovaj drugi primjer dorucka. Prvi je ok ako posnog ima bar 200g :)
MO- voce -->koliko? možeš ovdje isto posnog + par badema
R- piletina+ povrce--> + neki prilog ali složeni UH kao npr. int.riža, jecmena kaša, heljda, zob, leca, mahune...
MO- mrkva+ voce+ orašasti plodovi-- ja ne bi ovdje voce ako si ga vec imala u prvom MO- voce je šecer po sastavu koliko god mi bježali od te istine :D
V- tuna--za veceru je pravo vrijeme kad trebas dodati povrca, povrca, povrca na bacanje+ masti (orasasti opet ili jaje cijelo ili žlicu maslinovog ulja

Ovo za previše hrane ne priznajem razmisli je li ti na moru bilo previše hrane ? trudi se sto bolje i cešce jesti, izbaciti junk (to vidim da si napravila vec). I bravo za 1,5 kg!
I još nešto, izracunaj svoj BMR i TDEE da vidids koliko kcal trebas na dnevnoj bazi
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 17:31
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

OK, i mislila sam kupiti one chia sjemenke pa i njih miješati ujutro sa zobenima.
Da li ima chia u DM-u il Muelleru možda?

nisam sigurna za DM, Muller vjerovatno, ali u BIO&BIo 100 %
cookies are for pussies
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 11:33
Draga Avangarde,

puuuuuno hvala na komentarima.
Ocito trebam kolicinski pojacati neke stvari.
Odlicno se osjecam!
Što je naprimjer sa kikirikijem (neobradjen, u ljusci)? Da li bi on ponekad mogao poslužiti umjesto badema?
Moj problem je da ovu piletinu najcešce premjestim za obrok koji nažalost, pojedem kad dodjem doma s posla (oko pola 7 navecer).
Tad mi je i zadnji obrok.
Oko pola 8 krenem vježbat i to je to ;)

Pitanje: Da li je istina da je vocke najbolje jesti u prijepodnevnim satima i da li se nekad mogu pocastiti bananom?

P.S. Posnog u dorucku ima samo tanak sloj na šniti kruha...
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 11:36
Sorry, još jedno pitanje: ovdje na portalu sam našla recept za Paleo mousse od cokolade...mmmm
Da li bih si to smjela priuštiti za vikend?
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 11:52
BMR- 1877
TDEE- 2909
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 12:21
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Draga Avangarde,

puuuuuno hvala na komentarima.
Ocito trebam kolicinski pojacati neke stvari.
Odlicno se osjecam!
Što je naprimjer sa kikirikijem (neobradjen, u ljusci)? Da li bi on ponekad mogao poslužiti umjesto badema?
Moj problem je da ovu piletinu najcešce premjestim za obrok koji nažalost, pojedem kad dodjem doma s posla (oko pola 7 navecer).
Tad mi je i zadnji obrok.
Oko pola 8 krenem vježbat i to je to ;)

Pitanje: Da li je istina da je vocke najbolje jesti u prijepodnevnim satima i da li se nekad mogu pocastiti bananom?

P.S. Posnog u dorucku ima samo tanak sloj na šniti kruha...


kiriki u ljusci (neobradeni) naravno..ja pravim samam namaz od njega kad mi dodaji ljustiti pa ok je piletina za veceru prije treninga + neki slozeni UH + povrce..onda malo pricekas jedno 1,5h da to sjedne i ides vjezbat. Cuj, voce je šecer i po mom mišljenju najbolje ga ugurati ujutro kad ti najviše treba (nakon cjelonocnog posta). ILI naravno u jos jednoj situaciji,a to je poslije treninga--tad mozes onu bananu s posnim sirom ali onda nemoj u taj obrok iza treninga dodavati nikakve masti. I onda prije spavanja mozes popit casu mlijeka ili jedan jogur..
pojacaj hranu, to je vjerovatno problem
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 12:23
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

BMR- 1877
TDEE- 2909


mislim da je TDEE ipak 2500kcal.. dakle, ja ih krenila s 2200 za pocetak pa onda vidjela tjedan dva sta se dogada tj gdje se trenutno nalazis i po potrebi pomicala
cookies are for pussies
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 12:38
Joj puno hvala na ovim info....
A što spada pod složene UH? Probala sam malo citati o tome, al ne kužim...
Ne razlikujem dobro proteine i UH..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 13:38
proteini- meso, riba, jaja, mlijecni proizvodi, whey proteinski prah
ugljikohidrati- jednostavni- bijela riža, bijelo brašno, šecer (sve bijelo ajmo reci ) + voce
složeni- heljda, leca, int. riža, jecmena kaša, zob, quinoja, raženi kruh...
cookies are for pussies
Back to Top
iwy55 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iwy55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 14:58
Jasno mi je!
Mmmmm, danas onda piletina+int.riža+povrce pa trening
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2013 at 15:02
Originally posted by iwy55 iwy55 wrote:

Jasno mi je!
Mmmmm, danas onda piletina+int.riža+povrce pa trening


probaj napraviti izmedju jela i treninga bar 1,5-2h pauze da ne bi piletine bilo po gymu
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.