New Posts New Posts RSS Feed - Kreatin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kreatin

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kreatin
    Posted: 25 Svibanj 2014 at 01:56
Pozdrav,posto sam odlucio uzeti kreatin iz webshopa ( https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/kreatin-energetski-stimulatori/Myprotein-Creatine-Monohydrate-1kg.aspx ) zanima me kako je to iz prve ruke 

Kupovna moc mi je slaba sto znaci da mozda kupim sad paket od 1 kilu popijem ( po strogom drzanju pravila doziranja ) i onda stanem na 6-7 mjeseci ( razumijet ce te ) .Vidim da svi dobiju masu sto je sasvim logicki jer se puno vise vode unese sto doda zive vage ali mene interesira sljedece.

Recimo sad sam tezak 70kg 183cm doziram ga dok ne popijem sve hranim se koliko god mogu kvalitetnije bez wheya i slicno samo kreatin koi sam gore naveo .Recimo da mi kreatin drzi 5-6 kila mase 4-5 mjeseci radi vode a u meduvremenu sam od vjezbanja i hrane nabacio 3 kile. Sto znaci dobijem 8 kila 3 kile od djelovanja na jaci trening i bolji ishranu a ostalih 5 kila drzi kreatin i naglo stanem jer nemam novaca.Koliko snage gubim ili gubim samo tu snagu koju sam ubiti dobio s samim kreatinom i koliko gubim u KG osim vjeroavtnih 80% kratinske vode :)

Remizirano: dali kreatin koji sam naveo je kvalitetan ako ne koji je bolji ( provjereni ) i dali prestanak konzumacije kreatina rezultira opadanjam kilaze samo njegovog djelovanja vode ili i kilaze dobivene uz pomoc njega jacim tempom treninga i boljom hranom 

Hvala bitno mi je jako iskustvo iz prve ruke pogotovo tko je uzimao i stao i vise ne uzima , svaki savjet je dobro dosado pozz :=)
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2014 at 15:00
Ja san taman nedavno odradija ciklus jreatina i ima par stvari šta ti moran reć:
1. šta se tiče same marke pijen whey od myproteina i zadovoljan san sa njin, a kreatin san pija od weidera i također je odličan, skuplji doduše, al mislin da bi ti ovi moga bit ok ako in je kvalitete ista za sve proizvode...
2. nemoš bar po onome sta san ja čita i s čin san upoznat uzimat neprekidno 1kg kreatina sve dok ga ne potrošiš, jer nakon nekog vremena jednostavno ti se tijelo zasiti kreatinon i onda vise nemaš učinka od toga
3. šta se doziranja tiče preporučija bi pogotovo ako ti je prvi put da počmes sa tjedan dana faze punjenja 4x5g dnevno, a nakon tih 7 dana nastavi još 5 tjedana 2x5g dnevno i onda uzmi pauzu od minimalno misec dana (pročitaj točku 2. zašto)...Ako se bojiš il iz nekog razloga ne želiš počet sa punjenjen onda od početka uzimaj 6-7 tjedana 2x5g dnevno, normalno opet nakon toga uzmeš pauzu od misec dana i nakon toga moš opet počet...
4. bitno ti je pit minimalno 3L vode na dan dok piješ kreatin ako očeš imat nekog učinka, također bi ti bilo dobro da kupiš glukoze u DM-a ili negdi (nije skupa) i da pomišaš u shaker sa kreatinon za maksimalni učinak
5. kreatin sam po sebi ti neće pomoć ako ne budeš sa hranon u kalorijskom suficitu, kreatin sam po sebi nema nutritivne vrijednosti, njegov učinak ti je ubiti šta on veže vodu na sebe i tako ti "napuše" mišić
6. Nakon šta ga prestaneš jest ne moraš izgubiti niti na snazi niti na kilaži (ja san nastavija dizat jednako kila svaku vježbu, a osobno kad san ga počeja pit pomoga mi je stvarno dosta jer san diga sigurno 20-25% svaku vjezbu kilažu, a osta san na istoj masi tjednima nakon sta san presta pit) AKO nastaviš unosit dovolno vode čak i nakon prestanka unošenja kreatina (opet bar 2-5-3L na dan) i normalno nesmiš prić u kalorijski deficit tj. unosit manje hrane nego šta ti tijelo traži na dnevnoj bazi...Ako se toga budeš drža gubici bi ti tribali bit minimalni ili čak nikakvi
7. Šta se mene osobno tiče, a i dosta ljudi s kojima sna priča, kreatin je možda i najbolji tj. najunčikovitiji proizvod koji je ovako amo reć legalno dostupan na tržištu i sigurno će ti pomoć normalno uz pravi trening i prehranu...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2014 at 18:17
Super si objasnio, sad me zanima posto sam napomenuo da novcano nisam bajan odlucio sam uzeti od MYPROTEIN kreatin za 80kn 500g 

zanima me koliko je dobar vidim da je 5 po kupovini u kategoriji energetsi simulanti sto znaci da ga ljudi dosta kupuju a defitivno ima super cijenu.Gedao sam po yt da je jako kvalitetan s obzirom na cijenu 

Ako itko moze potvrditi tko pije navedeni kreatin dali je zbilja dobar ili je to samo kazaliste za nas kupce
Back to Top
svidov00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote svidov00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2014 at 19:34
Jedno pitanje vezano za kreatin. Koristio sam prije godinu dana kreatin kapsule od multipowera(žuta boca), i mislim da sada imam jedan problem. Znam da sam vjerojatno krivo koristio jer sam čuo da nebi smjeli piti mlijeko 1h prije ili poslije kreatina, a nisam se toga baš držao uvijek. I dakle, nakon 2mj. korištenja sam se razbolio (prehlada,viroza) i naglo sam prestao koristiti taj proizvod jer sam bio bolestan 3,4 tjedna. Nakon što sam ozdravio jedno vrijeme nisam išao u gym (možda mjesec, dva) bavio sam se samo košarkom i nakon svega toga imam problem sa prekomjernim znojenjem, posebno u području lica. Imam osjećaj da mi se poremitila hormonalna ravnoteža jer mi se malo masnog tkiva nakupilo na prsima (koje se teško skida, prije ga je bilo više, sad je ajmo reć ok), manje se znojim u zadnjih par mjeseci po licu, ali opet se zna pojaviti. Sad me zanima jel itko zna više o tome? Jel stvarno riječ o krivoj uporabi il nečem drugom? Očito je da mi centar za termoregulaciju nije kako treba. Hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.