New Posts New Posts RSS Feed - Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 09:36
Hodanje je, kao i svaka druga vježba...
npr. dođeš u gym i radiš biceps bučicom od 3 kile, prvih mjesec dana to ima smisla jer je tvom mišiću to napor i on će reagirati. Kad se mišić ojača, te 3 kile će mu biti premalo i neće na njih reagirati već treba povećati težinu.

Jednako je i s hodanjem. Za početnika, 90 minuta hodanja je JAAAAAAKO puno! po meni čak i previše. No, nakon nekog vremena, tijelo će se naviknuti na tu količinu napora i neće davati jednake rezultate...

Upravo zbog ovog razloga se svakih otprilike 6 tjedana rade novi planovi treninga, kako bi se uspavane mišiće iznova šokiralo i razbudilo.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 11:06
Originally posted by Morena_S Morena_S wrote:

Evo upravo čitam ove komentare, pa možda sam zakasnila, ne znam u kojoj si tiočno fazi, ali što se tiče raznovrsne prehrane, to je najčešći problem, pogotovo kod ovih određenih dijeta koje se najviše baziraju na proteinima... zato se svigdje dižu u visinu jaja, posni i piletina jer su bogati bjelančevinama....

Ja bi ti preporučila uvijek malo "jači" doručak koji će te držati barem dio dana situ, a opet će te opskrbiti svim nutrijentima... zobena kaša s voćem/orašastim plodovima, ili ako voliš omlet s rajčicama ili sami (ja osobno ne mogu jesti jaja ujutro)... međuobrok neko voće, jogurti, homemade integralni krekeri ili raženi kruh s nekim namazom tipa humus ili s posnim sirom, šaka orašastih po izboru... večera po izboru i ovisno o raspoloženju :) ali neka uvijek bude uključenog povrća.

Inače kada ti dosadi piletina/puretina prebaci se na različite vrste ribe: tuna, oslić, haringa, losos, komarča, experimentiraj malo s bijelom ribom pa s plavom, pa se opet vrati na piletinu, puretinu, sve dok ti ne dosadi... ako ti se zgadi meso nekim danima jedi ili bob, mahunarke, gljive koje su često "zamjena za meso".
Ja sam osobno svaki dan radila različite menije. Jedan dan sam za doručak jela ooogromnu porciju voćne salate, drugi dan zobenu kašu s voćem i medom, treći dan integralni hommemade kruh s namazima, nekad bih ručala obični omlet ali bi u njega dodala svakakvog povrća i piletinu na kockice, drugi dan neko varivo sa svim vrstama žitarica, ponekad ribu s cvjetačom, keljem, brokulom, ponekad bi jela piletinu kuhanu, ponekad pečenu, ponekad poprženu, zaista ima mnogo varijacija. Od orašastih bih jela ponekad kikiriki, ponekad bademe, ponekad lješnjake ili orahe, kad mi dosadi jedno uzmem drugo. Danas je nutricionizam toliko raširen i popularan da za zdravu prehranu i zdrave primjere obroka možeš online naći milijun i jedan recept da jednu namirnicu pripremiš na sto načina pa nemaš osjećaj da jedeš uvijek jedno te isto. :)

Nisi zakasnila Smile U početničkoj sam fazi i rekla bih da mi dobro ide. Izgubila sam luđačku želju za slatkim i nisam gladna, a to mi je kao da sam na lotu dobila LOL

Hvala ti na savjetima, dobar dio sam već uvrstila u prehranu. Smile Zapravo, sve osim piletine. Nju još nisam jela, ali zato jedem tunu, oslića, posni, šampinjone...  Slažem meni barem tri dana unaprijed jer će me u suprotnom monotonija izluditi pa ću odustati. Veselim se sezonskom voću i povrću, spasit će me krastavci, rajčice, breskve, marelice, dinja, tikvice...

I ono što se često piše po portalima i forumima da je zdrava prehrana skuplja od "obične" - ne bih se složila. Naravno, ovisi što se kupuje, koliko kvalitetno itd., ali recimo ja gledam uvijek uzesti kvalitetniju namirnicu pa mi je račun za hranu ispao oko 30% manje nego inače.


Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2015 at 14:34
Ako nekoga zanima odnosno ako netko još uvijek čita temu ( Big smile), uvela sam triput tjedno orbitrek (min. 30 minuta) i dva do tri puta tjedno šetnje bržim hodom, svaki put po 6,6 km (to mi je najbliža ruta). Kalorijski unos iznosi 1200-1300 kcal dnevno, tri veća obroka i dva manja. 

Ne gladujem, dobro se osjećam i kile polako ali sigurno idu dolje. Smile


Edited by Quablock - 13 Ožujak 2015 at 14:35
Back to Top
Željo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Željo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 13:54
Koliko sam vidio, većina treninga ovdje se sastoji od orbitreka i hodanja što je u redu, ali moj vam je savjet da barem jednom tjedno ubacite visokointenzivni trening koji možete napraviti doma (a na youtubeu pronaći bezbroj videa :)) koji će vam razbiti rutinu i povećati potrošnju kaloriju ne samo za vrijeme treninga nego i nakon treninga, plus će vam ojačati mišiće jer bi i to trebao biti cilj. Naše tijelo je tak napravljeno da se brzo navikne na određeni pokret i potrebno ga je šokirati malo kako bi poboljšali rezultate. Ovakav trening odradite jednom-dvaput tjedno i sigurno će vam poboljšati rezultate:
https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s


Edited by Željo - 14 Ožujak 2015 at 13:56
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 14:21
@Željo slažem se, ja u zadnje vrijeme češće ubacim nekakav takav trening i kombiniram sa treningom snage, osjećam dosta poboljšanje kondicije i veću snagu, tako da sam stvarno zadovoljna s takvim načinom treninga i preporučam ga
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2015 at 19:24
Hvala vam Željo i never-give-up, ovako nešto mi i odgovara. Počinjem u ponedjeljak, javim kako mi ide Smile
Back to Top
Rivers View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rivers Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Ožujak 2015 at 13:50
Za mršavljenje i skidanje malog ili velikog broja viška kilograma nije dovoljna samo promjena prehrane, već je neimjerno bitno uvesti i redovit program vježbanja. Samo s uvođenjem vježbanja i to raznolikih vježbi za oblikovanje cijelog tijela, ćete postići smanjenje kilograma na dugi rok. Tako da uvedite postepeno zdravu prehranu i bilo koji oblik rekreacije i sigurno ćete postiću učinkovite i vidljive rezultate u kratkom roku :)
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2015 at 15:53
River, hvala na savjetima! Smile

Danas je mjesec dana otkako sam otvorila temu, mogu se pohvaliti sa 5 kg manje. Embarrassed
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2015 at 16:59
Bravo!
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2015 at 23:35
Embarrassed Hvala ti.
Back to Top
lolloo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolloo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 23:55
Bravo cure, samo tako dalje, evo i ja ću komentirat na ovoj temi kolko ću stići sa svojim dnevnim jelovnicima i tjelovježbama
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 10:54
lolloo, veselim se tvojim komentarima! Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 11:55
Originally posted by Rivers Rivers wrote:

Za mršavljenje i skidanje malog ili velikog broja viška kilograma nije dovoljna samo promjena prehrane, već je neimjerno bitno uvesti i redovit program vježbanja. Samo s uvođenjem vježbanja i to raznolikih vježbi za oblikovanje cijelog tijela, ćete postići smanjenje kilograma na dugi rok. Tako da uvedite postepeno zdravu prehranu i bilo koji oblik rekreacije i sigurno ćete postiću učinkovite i vidljive rezultate u kratkom roku :)

Ne bih se složila Smile Kao prvo nije isto skidati mali ili veći broj kilograma, sve nosi svoje metode i razine potrebne discipline. A i različiti smo, nekima će istovremeno uvođenje jednog i drugog jednostavno bit previše. Ima ljudi s kojima se treba krenuti polako, intervencija po intervenciju, čak i zanemariti vježbu na početku...kako bi tek nakon nekog vremena, kad se počnu osjećati bolje, mogli krenuti u neki program treninga....ili pak samo pojačano kretanje. Prije bih rekla da trening utječe na održavanje tih izgubljenih kilograma, nego na samo gubljenje...znamo koliko smo skloni hranom nadjačati svoj trening Smile Naravno da je uz pokret sve lakše i da sve gore navedeno nosi svoje kratkotročne i dugoročne prednosti ali...u praksi je to drukčije, treba se prilagoditi pojedincu i ne gubiti osnove iz vida....a te osnove se mogu podmiriti i samom poboljšanom prehranom Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 11:56
Originally posted by Quablock Quablock wrote:

River, hvala na savjetima! Smile

Danas je mjesec dana otkako sam otvorila temu, mogu se pohvaliti sa 5 kg manje. Embarrassed

Malo sam izgubljena zadnje vrijeme ali bravo, podupirem i čestitam Wink Kako jedeš trenutno?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 20:29
Zaboravi na to sa vagom.Imat ćeš period kad će ti tijelo čuvati vodu,i imat ćeš filing da stojiš na mjestu.Ako si sredila prehranu, i vježbaš, slikaj se iz dva tri kuta i nakon mjesec dana iz istih kutova pod istim svjetlom i na istom mjestu opet, i uživaj u razlici.Vaga je za one bolesnike na dijetama.Često krivac za odustajanje, pogotovo kod vas žena.
Back to Top
MissSunshine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissSunshine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 01:51
Pozdrav..
3tjedna pazim na prehranu... cheat day radila nedjeljom...
Inace se vozim biciklom al za potrebe poboljsanja kondicije 5-6 puta sam umjesto biciklom do posla isla brzim hodom pjesice..

chia sjemenke su me spasile,odlicne za probavu :D
klasika- dorucak zobene+mlijeko+3oraha,3badema...
međuobrok jabuka ili jogurt ili posni sir..
ručak večera- gljive,piletina,salata, zelje,riba.. taj đir..

moram se pohvaliti da sam kruh pojela samo 2 puta- i to 2 fete..
a čokoladu crnu 1 red.
a inaće sam prije tamanila sendviče i minimum 1čokoladu dnevno i to sve jela ležeći!!!!

pojačala san unos tekućine.
i jučer odnosno 21.4. odradila prvi kucni trening od Jillian Michaels - 30dnevni.
Trening je snage osjetila san sve mišiće i djeluje jednostavno al bas me upalilo ajme...
Sad meni tezina je bila 103, ali to san navecer mirila bila u pocetku.. i sad stanem nekad je 98 nekad je 100..
tako da vagu necu uzimat u obzir... nego vizualno odraz u ogledalu.
otkako san kruh izbacila a tjesteninu pojela do sad 2 puta primjecujen da mi se trbuh ispuhao.. valjda kvasac napuhuje?..
idem na wc minimum 2 puta dnevno.. i probava super radi.. bas san zadovoljna :D
tako da kontam sad dnevno vjezbat odradit jillian michelin.
a na ljeto mi je plan:
07-08 ujutro= rolanje od 8-11= 3sata plivanja..
jutro mi je najbolje jer sam pocetnica i da se navecer ne zabijam u prolaznike.. a manja guzva na plazi i mirno more bez valova:D
na poslu smo dobili frižider. jupiii;D pa cu prije mora ostavit posude tamo pa se spustit na plazu;D ..
to je teorija triban to na praku primjenit. ;D

prijateljica ce me sutra slikat u kupaćem :D pa cu okacit slike situacije trenutne:D

Edited by MissSunshine - 22 Travanj 2015 at 01:52
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.