New Posts New Posts RSS Feed - Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Korekcijom prehrane i vježbanjem do -30 kg?

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 17:37
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

slobodno jedi i crveno meso samo biraj manje masne dijelove.

Imas više info u tekstu:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Crveno-meso-prednosti-konzumacije.aspx

Bi, rado, ali stvarno ne volim crveno meso, godinama ga ne jedem.
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 17:39
Originally posted by Anaaa Anaaa wrote:

Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Ovo nema šanse: "5,5 km šetnje brzim hodom, MFP kaže da sam potrošila 642 kcal"


Računaj da si tu potrošila oko 250 kcal MAX! Orbitrek isto tako, još i manje


Po meni je sve to premalo hrane, pa ovo sve nije ni 1000 kcal!


Znam da izgleda čudno, ali nije skroz nemoguće ako je u brojač koraka upisala svoju trenutnu težinu. Meni sad ispada potrošnja oko 200kcal za istu šetnju u kojoj sam nekad gegala svih svojih tadašnjih 90+kg i prema brojaču s upisanom težinom trošila oko 500 i vise kcal.

Da, u aplikaciji (jednoj i drugoj) je trenutna težina. Smile 

Koliko si ti skinula? Smile
Back to Top
jamiemeister View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jamiemeister Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 17:50
Meso je i meni postalo problematicno. Piletinu jedem jednom tjedno i to u nekakvom gulašu s povrćem da ne osjetim miris mesa :(

Moje iskustvo sa gubljenjem kilograma i dijetama je prilično veliko, jedina razlika u tome što sad posle 30te kilogrami idu teže dolje. No idu. Greška koju sam uvijek činila prije jest jednom kad izgubim višak, vratim se "normalnoj" prehrani i za nekoliko godina vratim kile.
Zato je sad ustvari krajnje vrijeme da promjenim stil života a ne da držim dijetu.
U pet mjeseci fizičke aktivnosti ( i nekakvih 4 mjeseca zdrave prehrane ), skinula sam 8 kilograma (početak je uvijek relativno lagan). Imam orbitrek kojeg sam kupila prije tih pet mjeseci na kojeg sam se popela par puta po 15-tak minuta. :/ Umjesto njega rađe idem hodati, kad je lijepo vrijeme odradim 9 kilometara ( 2 sata ).

Ono sto mi je najveći problem jest ustvari prehrana. Nemam inspiracije i ustvari stalno jedem isto. Evo primjer mog dnevnog menija.

Doručak (tek oko 10sati): tuna s maslinovim uljem s fetom/dvije raženog (ili što god mogu kupit da nije bijeli )
ili zobene pahuljice s rižinim ili sojinim mlijekom

Ručak ( oko 13-14h): paletna s mlijekom ( ili kiselim vrhnjem )
ili mješana salata s dva jaja

zadnji obrok oko 18h: nekakvo voće ili tostirani kruh s maslacem


Pretpostavljam da ću do željene težine doći kroz godinu dana ( još 15 kila ), s tim da namjeravam pojačati treninge, lagano uvodim trčanje ( malo po malo naravno jer ne izdržim više od 100njak metara u komadu :/) i napokon krenut s Orbitrekom.

a hrana.. će mi i dalje bit problem pretpostavljam. :/
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 18:04
jamie, ono što ja vidim i mislim da nije dobro (neka me netko ispravi ako sam u krivu) je premalo obroka, (trebala bi biti 3 veća i 2 međuobroka) i prekasni doručak. Mislim da bi trebalo doručkovati najkasnije sat vremena nakon ustajanja. E sad, ovisi kad si ustala Big smile

Možemo si olakšati pišući menije ovdje. Smile

Evo moj današnji:

Doručak: 1 limun s dva dcl vode natašte pa kasnije 250 g jogurta bez laktoze, 60 g zobenih, kava
Međuobrok: 1 jabuka (120 g)
Ručak: 250 g lignji pečenih u vatrostalnoj posudi bez ulja i složenac od mrkve, cvjetače i krumpira (malo manje od polovine količine u receptu s linka)
Međuobrok: 120 g posnog sira i šaka badema
Večera: 75 g mozzarelle, 100 g rajčice i 60 g slanutka na salatu


Edited by Quablock - 04 Ožujak 2015 at 18:07
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 19:18
Premalo hrane.Sto manje tijelu dajete hrane ono usisava i drzi za sebe to sto ste mu dali ako ga naviknete na ovakav rezim.znaci nema mrsavljenja na ovakav nacin.
Setnja nije bas neki izbor za mrsavljenje,setnja je normalni ljudski pokret koji svi-sa viskom ili ne kilograma "rade" svakodnevno.
Ovaj "danasnji meni" je preslab.nema tu nista konkretno a trebalo bi biti pogotovo ujutro ili za rucak.
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
jamiemeister View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jamiemeister Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 21:47
Mislim da se hodanje od 9 kilometara bas i nemoze definirati kao setnja :) Naravno, govorim o brzom hodanju na terenu koji nema samo ravne dionice vec i ozbiljnije uspone.

Sto se tice komentara za obroke, slozit cu se da je malo hrane, odnosno unos kalorija nije adekvatan, u tome i lezi moj problem, mali mi je izbor hrane koju mogu/volim jesti.

Ucestalost obroka je namjerna ( uspostavljena nakon nekoliko mjeseci isprobavanja svega i svacega), zivotni ritam mi ih namece i odgovaraju mi, i slozen je ustvari nakon istrazivanja/citanja raznih clanaka o prehrani, pogotovo kod dorucka oko kojeg ima raznih misljenja koji se ucestalo mijenjaju obzirom na studije koje svako malo izlaze. Konkretno, od tvrdnje da je najvazniji obrok dana i da se treba najesti ujutro, do istrazivanje koje kaze da se rano ujutro izbjegava voce zbog prevelikog unosa ugljikohidrata koji u rezimu smanjivanja kalorija usporava proces gubljenja kilograma.. itd itd.

Kod gubljenja kilograma postoji nekakav konsenzus oko ucestalosti obroka, i da imate pravo to jest sigurno vise od 3 dnevno, medjutim, buduci da ne osjecam glad mislim da nema potrebe na silu jesti. Naravno da to nije uvijek slucaj i ima dana kada bas pozelim jabuku, ali u principu nakon rucka sam rijetko kad gladna :/ Ne izgladujem se naravno jer ni fizicki to ne bi mogla izdrzat :)
Cinjenica je da se kilogrami tope, polako ali sigurno.


Quablock, koliko kasno jedes i koliko prije ili poslije orbitreka?
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 21:48
Originally posted by Quablock Quablock wrote:

Koliko si ti skinula?


Počela s 92kg, sad stojim na 65kg vec skoro godinu. Trebala bi jos nekih 8kg jer sam niska, al spavam zimski san zagrljena s čokoladom.

Originally posted by Tina22 Tina22 wrote:

Setnja nije bas neki izbor za mrsavljenje,setnja je normalni ljudski pokret koji svi-sa viskom ili ne kilograma "rade" svakodnevno.


Meni otišlo prvih 20kg viska samo svakodnevnim dugim šetnjama. Šetnja mozda nije izbor za one koji imaju 3.5kg viska, ali couch potato s 90+ na vagi itekako moze imati koristi od setnje jer vjerojatno ne bi imali 90+ da im je šetnja normalni pokret koji rade svakodnevno.
Back to Top
jamiemeister View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jamiemeister Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2015 at 21:54
i hvaaala na receptu za slozenac, to mi je obrok vise :D
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 12:35
@Tina22 trudim se nekako izbalansirati, zasad nisam gladna. Dapače, realno bi mogla i manje jesti. Ali pokušat ću s konkretnijim.

@jamie to što kažeš za istraživanja, slažem se. Svako toliko neki novi principi, novi zaključci, evo sad je već neko vrijeme aktualna priča s Anitom Šupe i njenom kuharicom tj. pristupu prehrani. Da su masti zdrave i poželjne, da se treba vratiti kuhinjama naših baka i sl.

Jedem negdje do 20 h, ako sam taj dan pretrpana obavezama pa stignem doma oko 21:30 h, znam pojesti nešto sitno da me drži sitom do odlaska na spavanje, što je u tom slučaju 23 h ili (često) kasnije. Na orbitreku mi je najlakše raditi ujutro, nakon što popijem kavu ili nekad natašte ako imam više energije. Navečer radim oko 19 h ako ne uspijem ujutro, ali tad mi je puno teže, jednostavno mi ne odgovara. Večeram nakon orbitreka. Ne znam da li je to ispravno, ali obrnuto ne funkcionira. Unhappy

@Anaaa wow, to je velik uspjeh! Svaka čast Clap Koliko dugo je sve skupa trajalo? Imaš neke savjete za podijeliti? Smile
I da, nije isto šetati meni koja sjedim po cijele dane u uredu i imam toliko viška ili nekome tko je fit pa to niti ne osjeti. Ja sam se brzim hodom u 5,5 km dobro uznojila. Na stranu kalorije, njima se ne zamaram toliko. Sreća moja pa stvarno volim šetati.

@jamie nema na čemu, zato smo tu! Thumbs Up

Danas:
Doručak: 120 g banane, 40 g malina i 1,5 dcl mlijeka bez laktoze (smiksano), kava
Međuobrok: 1/2 kocke Fitness "tiramisua" (125 kcal)
Ručak: Juha od leće i ječma (zapravo je varivo a ne juha), šnita domaćeg crnog kruha i zdjela zelene salate s rotkvicama
Međuobrok: 2 kruške
Večera: 80 g tune i 100 g posnog sira
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 13:06
Originally posted by Quablock Quablock wrote:

@Anaaa wow, to je velik uspjeh! Svaka čast Clap Koliko dugo je sve skupa trajalo? Imaš neke savjete za podijeliti? Smile.


Hvala. To me svi pitaju, a ja i ne znam neki konkretan odgovor. nije trajalo dugo. Počela sam 08/2013., a od 6/2014. stojim na 65. Kod mene je to sve nekako išlo spontano i po osjećaju. Tek sam od ljeta 2014. počela pratiti ovaj forum. Kad sam osjetila da mi smeta mlijeko, izbacila sam ga. Kad mi je aktivnost postala prelagana, pojačala sam. Poslije sam tu čitala da sam većinu stvari napravila ok. I da sam neke mogla i bolje/lakše/pametnije. Zadnjih pet-šest skinutih kila sam ostavila u teretani na fat killer programu gdje je i zagrijavanje bilo teže od svega što sam do tad radila. I to je vise-manje to. Ako pitaš neko konkretnije pitanje, možda ti uspijem bolje odgovorit.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 15:04
Anaa, mislim da je ovo što si napisala upravo "tajna fit linije i zdravlja": treba slušati sebe. Ako tijelo kaže da mu ne paše mlijeko, mlijeko treba izbaciti. Super je kako si osluškivala sebe i došla do vrhunskih rezultata, bez nekih mudrovanja i filozofiranja.

Ljudi traže rješenja u tužim tanjurima, tuđim treninzima i tužim životima, a ne zastanu i ne zapitaju se što zapravo sami žele i što im paše a što ne!

Bravo!!
Be healthy, be happy.
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 16:30
Originally posted by Anaaa Anaaa wrote:

 Hvala. To me svi pitaju, a ja i ne znam neki konkretan odgovor. nije trajalo dugo. Počela sam 08/2013., a od 6/2014. stojim na 65. Kod mene je to sve nekako išlo spontano i po osjećaju. Tek sam od ljeta 2014. počela pratiti ovaj forum. Kad sam osjetila da mi smeta mlijeko, izbacila sam ga. Kad mi je aktivnost postala prelagana, pojačala sam. Poslije sam tu čitala da sam većinu stvari napravila ok. I da sam neke mogla i bolje/lakše/pametnije. Zadnjih pet-šest skinutih kila sam ostavila u teretani na fat killer programu gdje je i zagrijavanje bilo teže od svega što sam do tad radila. I to je vise-manje to. Ako pitaš neko konkretnije pitanje, možda ti uspijem bolje odgovorit.

To je nekako bila i moja misao vodilja, ali me kopkalo upravo ovo bolje/lakše/pametnije što si napisala, zbog čega sam otvorena za prijedloge kako što zdravije smršaviti. Jer znam da postoje stručniji ljudi od mene koji će u mojoj prehrani vidjeti nešto loše što ja možda ne vidim pa će mi olakšati put. Ne postoje bez razloga nutricionisti i osobni treneri.

Zanima me koliko i kako si vježbala, jesi vježbala sama kod kuće, u teretani, kombinirala oboje...?

Moj konačni cilj je smršaviti i biti zdrava, pa bi se po završetku mršavljenja upustila u planiranje trudnoće. Smile

Mogu ja "svojim" načinom skinuti koliko želim, ali što vrijedi kad će mi zdravlje biti upitno. 


Edited by Quablock - 05 Ožujak 2015 at 16:33
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2015 at 11:40
Vise od pol godine sam samo šetala i malo se doma "igrala vježbanja" - isprobavala plank, čučnjeve, sklekove. Taman kad sam zaključila da mi to vise nije dosta jer me ni preko 20km dnevno ne umori, uhvatila sam mogućnost tog fat killer programa u teretani i osvojila besplatno sudjelovanje. Tamo smo radili sve vježbe, sve misice, (skoro) sve dane i ostavljali sve atome snage. Meni je to sjelo savršeno, uživala sam, išla redovito i jedva čekala trening. Trenerica nas je redovito mjerila i još češće odmjeravala odokativno, a svaki dan je pregledala i dnevnik prehrane i dala komentar o tome. (Npr. pij vise vode, jedi proteine u svakom obroku, ubaci vise salate, smanji mlijeko u kavi, izbaci sav šećer... Itd.)
Back to Top
Quablock View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quablock Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 14:41
Hvala ti na odgovoru. Smile

Prijavljujem 2,2 kg manje od 28.2. Embarrassed


Edited by Quablock - 08 Ožujak 2015 at 14:49
Back to Top
Morena_S View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Morena_S Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 17:20
Evo upravo čitam ove komentare, pa možda sam zakasnila, ne znam u kojoj si tiočno fazi, ali što se tiče raznovrsne prehrane, to je najčešći problem, pogotovo kod ovih određenih dijeta koje se najviše baziraju na proteinima... zato se svigdje dižu u visinu jaja, posni i piletina jer su bogati bjelančevinama....

Ja bi ti preporučila uvijek malo "jači" doručak koji će te držati barem dio dana situ, a opet će te opskrbiti svim nutrijentima... zobena kaša s voćem/orašastim plodovima, ili ako voliš omlet s rajčicama ili sami (ja osobno ne mogu jesti jaja ujutro)... međuobrok neko voće, jogurti, homemade integralni krekeri ili raženi kruh s nekim namazom tipa humus ili s posnim sirom, šaka orašastih po izboru... večera po izboru i ovisno o raspoloženju :) ali neka uvijek bude uključenog povrća.

Inače kada ti dosadi piletina/puretina prebaci se na različite vrste ribe: tuna, oslić, haringa, losos, komarča, experimentiraj malo s bijelom ribom pa s plavom, pa se opet vrati na piletinu, puretinu, sve dok ti ne dosadi... ako ti se zgadi meso nekim danima jedi ili bob, mahunarke, gljive koje su često "zamjena za meso".
Ja sam osobno svaki dan radila različite menije. Jedan dan sam za doručak jela ooogromnu porciju voćne salate, drugi dan zobenu kašu s voćem i medom, treći dan integralni hommemade kruh s namazima, nekad bih ručala obični omlet ali bi u njega dodala svakakvog povrća i piletinu na kockice, drugi dan neko varivo sa svim vrstama žitarica, ponekad ribu s cvjetačom, keljem, brokulom, ponekad bi jela piletinu kuhanu, ponekad pečenu, ponekad poprženu, zaista ima mnogo varijacija. Od orašastih bih jela ponekad kikiriki, ponekad bademe, ponekad lješnjake ili orahe, kad mi dosadi jedno uzmem drugo. Danas je nutricionizam toliko raširen i popularan da za zdravu prehranu i zdrave primjere obroka možeš online naći milijun i jedan recept da jednu namirnicu pripremiš na sto načina pa nemaš osjećaj da jedeš uvijek jedno te isto. :)
Back to Top
Morena_S View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morena_S Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2015 at 17:47
A što se tice vježbanja, ne bih se složila da 90 minuta hodanja nije nikakva tjelovježba. Ja sam jednom propješačila 10 kilometara i to sporim hodom s noge na nogu i sutradan sam imala upalu nogu i guze. Ako se malo pojača tempo i hoda se brže to može biti odlična vježba za početak :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.