New Posts New Posts RSS Feed - Koliko znate o dodacima?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko znate o dodacima?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko znate o dodacima?
    Posted: 16 Veljaca 2007 at 09:14

 Primjecujem da nas puno ne zna zasto se tocno neki dodatak uzima, kako djeluje, cemu tocno sluzi. Puno nas se pita uzimati dodatke ili ne. Kupujemo ih prema onome sto su nam prijatelji rekli i preporucili. Mene cesto zbunjuju npr. potpuno kontradiktorni podaci i to cak od istih autora!

Voljela bi podijeliti svoje znanje s vama u vezi suplemenata i nesto nauciti od vas.

Pocnite prvi na temu whey proteini, BCAA, glutamin, L-carnitin, opcenito aminokiseline i opcenito proteini i sve sto nam padne na pamet

 

Edited by themaja
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 11:28
 neznam.....ja sam pobornik koristenja normalne hrane i iskoristavanje takve u sportske ciljeve.....koristio sam  kratko vrijeme jedne kapsule iz twinlab produkcije za reduciranje masnoce a nakon toga sam uzimao  proteine od istoimenoga proizvodjaca takodje za reduciranje masti.....koliko je to uspjesno bilo ja neznam,znam samo da je najbolje od svega toga bila cijena tog produkta...imam jako dobre rezultate i bez tih suplemenata.....
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:18
 Osobno smatam da ljudi dosta grijese sto poistovjecuju hranu i suplemente.

Suplementi su samo nadopuna koja je mozda 5% onoga sto bi trebali unijeti na usta. Imam hranu bogatu bjelancevinama, ugljikohidratima itd, raznih glikemijskih indexa itd. Masnoce tipa rible, laneno, maslinovo ulje se preporucaju i van nekog "fitness rezima", tako da  je sada malo teze govoriti "sto je za sto".

Eto, i prvi post napisan.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:38

Originally posted by David David wrote:

 Osobno smatam da ljudi dosta grijese sto poistovjecuju hranu i suplemente.

Suplementi su samo nadopuna koja je mozda 5% onoga sto bi trebali unijeti na usta. Imam hranu bogatu bjelancevinama, ugljikohidratima itd, raznih glikemijskih indexa itd. Masnoce tipa rible, laneno, maslinovo ulje se preporucaju i van nekog "fitness rezima", tako da  je sada malo teze govoriti "sto je za sto".

Eto, i prvi post napisan.
 

Mozes li mi ovo malo pojednostaviti ovo sa suplementima,nerazumijem bas najbolje.....Kazes da su suplementi samo nadopuna mozda 5%od onoga sto bi trebali unijeti na usta..´Zasto se onda tih 5%unosi u tijelo,nije neka velika brojka ja bih to probao kompenzirati kroz zdravu hranu ako je moguce.....nerazumijem bas najbolje....pozdrav

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:41
Pozdrav emilio,
kazem 5% po meni bi tebalo otpasti na suplemente za one koji ih koriste. Ajde neka je i š0%, ali to je po meni pretjerano.
Jer makronutrijenti se dobivaju iz hrane, dakle bjelancevine, uh i masti.

Mnogi to zaboravljaju i nemaju realan omjer. Znam ljudi koji pojedu preko 200 grama wheya dnevno, sto je cista glupost, cak i bacanje novaca.

Hrana pa trening, pa tek onda suplementi.

Pozz
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:42
 
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:10

200 g wheya dnevno znaci ocekivat probleme s jetrom i bubrezima i pisat zeleno i smrdit. A sad... 70 g za nekoga tko ima 70kg jer se gleda g po kg to bi bilo ok, ako nam je potrebno. Sama ponekad uzimam whey ali ja samo 40 grama dnevno. To kad imam jake treninge.Pustimo malo taj razvikani whey, ajmo vidit jel tko uzimao stogod drugo i zasto.

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:25
 Ajmo onda dalje, ja cu.

Koristio sam creatin monohidrat i cee  (creatine ethil ester).
Sa monohidratom sam imao dobar "pumping", eksplozivnost i snagu, a sa cee i vise od toga.
Koristio sam Labrada CEE, iliti Crealean2.

Voda se dosta dobro sakupljala pod kozom,  zadrzava se duze nego kod obicnog kreatina monohidrata.
Sve u svemu, ja sam zadovoljan i ovi moji s kojima treniram.  
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 22:03
Ja sam osobno koristio samo whey i ja takodjer smatram da je to samo dodatak prehrani i da to nema neki prevelik znacaj jedino mi dobro dodje poslije treninga kad nemam sta za pojest!

Prije nego sam poceo uzimati whey trenirao sam negdje š0 mj bez ikakvih dodataka samo sa normalnom prehranom i mogu vam rec da i nisam osjetio neku veliku razliku , jedino sto je nekako gust osjecaj onako umoran poslije treninga popiti whey!!

Ali da ces se sa tim vise nabildat to bas i nebi rekao, mislim da si to mi vise psiholoski umislimo nego sta je to fizicki istina!
I imamo mozda malo vise volje pa napravimo bolji trening!
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 23:37

 znaci ti bi za punjenje preporucio CEE.. a tko ga je tebi preporucio?

Ive_ri, itekako ces se vise nabildat.. ali ne od wheya.. Treba ipak vise od njega za masu..

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 10:39
 Ja osobno CEE koristim bez te faze punjenja jer za njega je specificno da nema faze punjenja.
Menisu ga preporucili decki s kojima treniram, decki iz SAD-a s kojima sam trenirao i to je to. Takodjer na forumu teretana je dosta hvaljen, ima dosta njih koji su ga koristili i primijetili razliku od monohidrata. A ima i onih koji nisu primijetili nikakvu razliku.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 15:09
 nisam mislila fazu punjenja nego punjenje misica vodom i to.. A kad radis definiciju?
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 16:45
Da, za punjenje CEE da se mene pita.
Defka  mjesec dana pred ljeto.

Sada jos malo sa cee i whey, i onda lijepo na defku.
Iako  mijenjam suplemente, jer prelazim na pronutrition, tako da mora vidit i kako e s njima biti.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 17:09

 Mudar izbor! Odlican karnitin ti imaju ako ces ga koristiti kao pomoc kod definicije. A reci, osim wheya i cee, koristis jos sto?

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 19:19
Klasiku, dakle vit-min formulu.
I to je to.

Karnitin mi nece biti potreban, kao klasicnom ektomorfu nije mi problem skinuti malo masnoce. Masnoce mi nisu neprijatelji, skoro pa da se nikako ne hvataju.

cak i kada sam zavrsio kuru monohidrata dobio sam bio u periodu oko 4 kg, a ostalo skoro 3, tako da nemam problema sa viskom kojega se treba rijesiti.

Posto sam tu iz Poreca i znam se sa Viceom vidit cu kako dalje bude registrirao proizvode da limogu naci sto interesantno za sebe.

Pogotovo jer vidim da stize piruvat kreatina, pa da probamo i to.
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 17:25

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Ja sam osobno koristio samo whey i ja takodjer smatram da je to samo dodatak prehrani i da to nema neki prevelik znacaj jedino mi dobro dodje poslije treninga kad nemam sta za pojest!

Prije nego sam poceo uzimati whey trenirao sam negdje š0 mj bez ikakvih dodataka samo sa normalnom prehranom i mogu vam rec da i nisam osjetio neku veliku razliku , jedino sto je nekako gust osjecaj onako umoran poslije treninga popiti whey!!

Ali da ces se sa tim vise nabildat to bas i nebi rekao, mislim da si to mi vise psiholoski umislimo nego sta je to fizicki istina!
I imamo mozda malo vise volje pa napravimo bolji trening!
 

Potpuno se slazem s tobom. Proteini ,kreatin i ostali dodaci daju veliku psiholoski motiv da odradimo dobar trening(bar u mene to je slucaj).

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.