New Posts New Posts RSS Feed - Koliko treninga dnevno za masu je najbolje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko treninga dnevno za masu je najbolje

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko treninga dnevno za masu je najbolje
    Posted: 28 Travanj 2014 at 01:57
Ovako vec sam otvarao dosta tema , citao sam nesto u vezi mase po netu danas i izvukao sljedece:

Naravno ishrana je prioritet broj 1 ali najvise sam nedoumica imao oko treniranja ( inace treniram kod kuce  ove vjezbe ) ( duljina treninga 45min gledam max ).

-Bench uski i siroki ( 16kg )

-Zgib ( chin najmanje treniram najvise pull hvat u sirini ramena )

-Sklek ( na sakama sirina ramena,na povisenju cca 25cm od zemlje - uske i siroke, spartanski sklekovi , i serije mix sklekova znaci od 10 ponvaljanja svako je drugacije saka siroki uski spartan itd i ponekad dijamant sklek ) 

-Propadanja ( trenutno radim samo oslonac na stolicu i noge na stolicu i spustam se sto vise moguce dok ne napravim spravu za propadanja koja su sigurno ugodnija nego ova di su mi ruke iza )

-Gripovi za stisak sake a uz tu vjezbu prvo treniram namotavanje utega na sipci od 2kg sve dok mi se doslovno podlaktiaca ne ukoci i odmah nakon toga stiscem sto vise mogu gripove i kad nemam vise snage drzim cca 15 sec jos stisnutu saku i osjetim razaranje doslovno podlaktice 

-Jako rijetko veslanja utegom od 8kg 3x10  

-Uvodim i cucanj ( nikad nisam radio s utegom i jako slabo sam radio ubiti tu vjezbu ) radicu sa utegom od 16kg

-I uvodim trbusnjake ( nixa zizu trbusnajci kanal na yt - njegove vjezbe cu prakticirat ) 


UGLAVNOM najvise paznje treningu dajem sklekovima i zgibovima Shocked

I glavno pitanje je uz jako dobar san inace spavam po 11-12 sati skoro svaki dan + dobra ishrana koliko mi financije dopustaju ali neizbjezna je riza,grah,mahune zitarice i slicno  

Koliko treninga tjedno prakticirati ?
-------------
CITIRAM
"Naučno je dokazano da duži odmor utiče na oporavak mišića, a kraći na njihovu veličinu. Ukoliko mišići kraće odmaraju između serija i ukoliko im nakon treninga, naravno, pružite potreban odmor oni će mnogo brže rasti."
-------------
Po ovom znaci trening bi trebao biti sto moguce jaci tempo i sto manje odmarati ?

Kad sve zbrojim i oduzmem najbolje bi bilo trenirati tjedno 3 puta ili se ipak vara u moru informacija negdije sam vidio da se spominje 6 puta tjedno na forumima a negdije samo 2 puta i to kad je 2 puta u istom danu 2 treninga popodne i navecer ? 

Sad mene zanima sta je tu zapravo najpametnije :)

Uglavnom imam jako volik motiv i neodustajem ni pod razno 

Visina 183
Tezina 70kg 
20 godina 

I da nedavno sam procitao za cvarke , prvo sam se smijao dok nisam nasao vrijednosti
Nutritivne vrednosti za 100 g
  • Kalorija:689 kcal
  • Proteina:31 g
  • UH:0 g
  • Masti:62 g
  • DALI JE MOGUCE DA IMAJU do 40G PROTEINA ???


Edited by dekipkc20 - 28 Travanj 2014 at 02:03
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 13:31
Originally posted by dekipkc20 dekipkc20 wrote:


I da nedavno sam procitao za cvarke , prvo sam se smijao dok nisam nasao vrijednosti
Nutritivne vrednosti za 100 g
  • Kalorija:689 kcal
  • Proteina:31 g
  • UH:0 g
  • Masti:62 g
  • DALI JE MOGUCE DA IMAJU do 40G PROTEINA ???



sve ovisi o pripremi tih čvaraka. netko stavlja dosta mesa unutra a netko trpa samo slaninu, a vrlo malo mesa.
ovi mesnatiji čvarci naravno da mogu imati između 30 i 40 grama proteina na 100 grama. ali s druge strane krcati su i mastima pa ih nije dobro konzumirati baš svaki dan u velikim količinama. ne trebaju ti bit osnova za izgradnju kvalitetne mase ali tu i tamo uzet koji čvarak je čisto ok. pozdrav i sretno!
Never give up
Back to Top
pride View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pride Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2015 at 14:31
Kako paralelno raditi treninge eksplozivnosti, odnosno borilačke treninge općenito i raditi na mišićnoj masi? Primjer Wandarlei Silva koji je znao imati i po 18kg više od svoje osnovne težine, pa i Mirka možemo uzeti za primjer. Kako spojiti ta dva tipa treninga, pogotovo primjerice kako bacati udarce rukama, ako netko dobije upalu mišića bicepsa ili ramena, trapeza itd.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.